PSG nxjerr në shitje 2 lojtarë

Publikuar më 07. 01. 2018 nga Xhentila Gjoshi

Lucas Moura dhe Ben Arfa janë dy lojtarë që pritet të largohen gjatë merkatos së dimrit nga PSG.
Sipas burimeve jo zyrtare të “L’Equipe”, skuadra franceze do të lejojë 2 lojtarët e saj që të largohen vetëm nëse do të marrë oferta të mira gjatë janarit.
Dy mesfushorët nuk po gjejnë hapësirën e nevojshme në ekipin e drejtuar nga Unai Emery, e ku në fakt rivaliteti për një vend në formacion është shumë i madh.