Protesta e opozitës, të arrestuarit dalin para Gjykatës

Gjykata e Tiranës do të japë sot masën e sigurisë ndaj të ndaluarve në protestën e opozitës më 13 prill. Ende pa nisur seanca, përfaqësues të Partisë Demokratike kanë shkuar në Gjykatën e Tiranës, për të qenë prezent në procesin e dhënies së masës së sigurisë.

Opozita pretendon se ata janë të ndaluar thjesht se protestuan kundër qeverisë pa asnjë provë fajësie. Nga ana tjetër, Gjykata e Tiranës është rrethuar nga forca të shumta policie, për të shmangur ndonjë incident me protestuesit e mbledhur para institucionit.

Të arrestuarit janë:

 1. Fjordi Rustem Çocka, i datelindjes 29.07.1982 banues ne Korçe.
 2. Mirandi Fatmir Çocka i datelindjes 31.07.1984 , banues ne Korçe
 3. Armandi Shpetim Kreka, i datelindjes 17.09.1999 , banues ne Korçe
 4. Oltian Tufik Ramesaliu, i datelindjes 20.03.1991, banues ne Burrel.
 5. Nikolin Niko Bezati, i datelindjes 18.07.1996 , banues ne Korçe.
 6. Adriatik Maliq Bezati, i datelindjes 31.01.1987 ,banues ne Korçe.
 7. Erjon Shkelqim Debrova, i datelindjes 08.07.1995 , banues ne Elbasan.
 8. Demokrat Gjergj Mema, i datelindjes 19.03.1995 , banues ne Elbasan.
 9. Ilion Kastriot Dedja, i datelindjes 13.01.1993 , banues ne Elbasan.
 10. Algert Xhavit Xhekaliu, i datyelindjes 13.10.1988 , banues ne Burrel.
 11. Fran Gjok Gjoka , i datelindjes 03.03.1985 , banues Shkoze, Tirane.
 12. Gezim Maliq Almeta i datelindjes 10.02.1990 , banues ne Tirane.
 13. Alfed Agron Gusha i datelindjes 26.01.1968 , banues ne Librazhd.
 14. Feim Xhevdet Bogdani , i datelindjes 19.08.1971 ,ne banues ne Librazhd.
 15. Shemsi Sherif Kaloshi dtl.05.05.1996 lindur ne Kukes dhe banues Bathore Kamez.
 16. Aleksandro Lulezim Zhupa dtl. 03.02.1997 lindur ne Delvine dhe banues Tirane.
 17. Bledar Gezim Dulo dtl.21.07.1982 lindur Korçe dhe banues Tirane
 18. Renco Arbion Dapi dtl.16.03.2000 lindur dhe banues ne Tirane.
 19. Admiral Xhevahir Rama, i datelindjes 09.11.2000, banues Tirane.
 20. David Martin Rakaj, i datelindjes 30.01.1981, banues në Shkoder.
 21. Tahir Alush Kaja, i datelindjes 20.05.1999, banues në Kavaje.
 22. Halit Reshit Roçi, i datelindjes 15.03.1997 , banues ne Kavaje.
 23. Orisard Sabah Sinaj, i datelindjes 28.08.2000 , banues ne Domje, Tirane
 24. Mustafa Bardhyl Petja, i datelindjes 20.01.1999 , banues ne Kavaje.
 25. Dario Florenc Mankollari , i datelindjes 20.04.2000 banues ne Laprake , Tirane.
 26. Aredi Rakip Skora , i datelindjes 12.09.1995 , banues ne Tirane.
 27. Armando Kujtim Gecaj, i datelindjes 18.04.1993 , banues ne Tropoje.
 28. Erlind Hekuran Nela, i datelindjes 29.08.1996, banues ne Lushnje.
 29. Dainel Ilir Gjata , i datelindjes 05.07.1994 , banues ne Lushnje
 30. Klajdi Mesit Sula, i datelindjes 11.01.1998 , banues ne Berat.
 31. Muhamed Luljeta Bisha , i datelindjes 29.07.1999, banues ne Berat.
 32. Edmond Lik Bushi , i datelindjes 29.07.1992 , banues ne Tirane.
 33. Abdyl Shaqir Palushi, i datelindjes 22.03.1958 , banues ne Tirane.
 34. Hans Alban Tahiri i datelindjes 01.03.2002 , banues ne Tirane
 35. Eris Enver Agalliu , i datelindjes 29.08.2000 ,banues ne Cërrik
 36. Luzian Luan Zylyftari dt.02.09.1990 me banim ne Skrapar.
 37. Renato Kujtim Bejkollari dt.26.01.1988 banues ne Tirane.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Shqipëri, narko shtet

Revista politike “Spiegel” raporton për sjelljen alarmante të qeverisë  socialiste në Shqipëri, me kryeministër Edi Ramën dhe ministër Lleshajn etj….

Abissnet