×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Prostitucion dhe trafik droge, OFL ultimatum tre të fortëve në Berat (EMRAT)

Operacioni Forca e Ligjit këtë të martë ka zbarkuar në Berat dhe i ka dërguar formularin e deklarimit të pasurisë 3 të dënuarve për veprat penale shfrytëzim prostitucioni dhe trafikim i lëndëve narkotike.

Shtetasit Lani Duleviç, banues në Berat, Andrea Dinga, banues në Kuçovë dhe Olgert Hoxha, banues në Kuçovë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

Njoftimi i plotë:

Në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020, vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit.

Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve:

L.D., banues në Berat, i dënuar në Itali për veprën penale “Shfrytëzim prostitucioni”;

A.D., banues në Kuçovë, i dënuar në Itali për veprën penale “Shfrytëzim prostitucioni”;

O.H., banues në Kuçovë, i dënuar në Itali për veprën penale “Trafikim i lëndëve narkotike”.

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

OFL është në veprim të pandërprerë dhe në kryerje të veprimeve komplekse për vendosjen e sekuestrove emergjente mbi pasuritë e dyshuara të përfituara nga krimi, si dhe për dërgimin e formularëve të vetëdeklarimit të gjithë personave që janë subjekt i Ligjit Special.

OFL do të informojë publikun në vijimësi për të gjitha nismat procedurale dhe operacionet ekzekutive që do të kryejë.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Nëna u gjet e pajetë dhe i biri u shoqërua në polici, ekspertimi mjeko-ligjor nxjerr shkaqet e vdekjes

Nëna u gjet e pajetë dhe i biri u shoqërua në polici, ekspertimi mjeko-ligjor nxjerr shkaqet e vdekjes

Publikuar më 10.08.2020
Mëngjesin e sotëm u raportua se në rrugën “Gjon Kastrioti” n...

Mëngjesin e sotëm u raportua se në rrugën “Gjon Kastrioti” në Laprakë është gjetur e pajetë një gruaje, e cila jetonte me djalin e saj 45-vjeçar, ky i fundit me probleme psikologjike. Policia bëri me dije se trupi i pajetë i shtetases Veronika Ramadani, 67 vjeçe, u gjet në banesë pa shenja jete dhe më […]

Lexo më shumë

Shkarkohet nga detyra gjyqtari Aleks Nikolli, shpëtoi nga burgimi i përjetshëm Dritan Dajtin

Shkarkohet nga detyra gjyqtari Aleks Nikolli, shpëtoi nga burgimi i përjetshëm Dritan Dajtin

Publikuar më 10.08.2020
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur të shkarkoj n...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur të shkarkoj nga detyra gjyqtarin Aleks Nikollon, i cili do të mbahet mend si një nga gjyqtarët që ka shpëtuar nga burgimi i përjetshëm Dritan Dajtin. Në seancën e sotme, në procesin e rivlerësimit u tha se gjyqtari ka probleme të shumta me pasurinë. Ndërsa trupi gjykues përbëhej […]

Lexo më shumë

Aksident i rëndë në Fier, makina përplas për vdekje kalimtarin (DETAJE)

Aksident i rëndë në Fier, makina përplas për vdekje kalimtarin (DETAJE)

Publikuar më 09.08.2020
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Fier, ku ...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Fier, ku një makinë ka aksidentuar për vdekje një kalimtar. Sipas informacioneve paraprake, bëhet me dije se aksidenti ka ndodhur pranë fshatit Baltëz në Fier, ku viktima ka qenë duke kaluar rrugën. Ende nuk është bërë me dije identiteti i viktimës, por njoftohet paraprakisht se […]

Lexo më shumë

Plagosi me thikë babë e bir në Fushë-Krujë, policia arreston në kohë rekord autorin (EMRI)

Plagosi me thikë babë e bir në Fushë-Krujë, policia arreston në kohë rekord autorin (EMRI)

Publikuar më 09.08.2020
Pas plagosjes së dyfishtë me thikë mbrëmjen e sotme në Fushë...

Pas plagosjes së dyfishtë me thikë mbrëmjen e sotme në Fushë-Krujë, ku mbetën të palgosur babë e bir, Shefqet Stafuka 58-vjeç dhe Alban Stafuka, 30-vjeç, policia ka arritur që të arrestojë në kohë rekord autorin. Me anë të një njoftimi zyrtar Policia ka bërë me dije se pas krehjes së zonës, është bërë e mundur  […]

Lexo më shumë

Plagosen me thikë babë e bir në Fushë-Krujë, dërgohen me urgjencë tek Trauma (EMRAT)

Plagosen me thikë babë e bir në Fushë-Krujë, dërgohen me urgjencë tek Trauma (EMRAT)

Publikuar më 09.08.2020
Një plagosje e dyfishtë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Fushë...

Një plagosje e dyfishtë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Fushë-Krujë, ku si pasojë e një konflikti janë plagosur me thikë babë e bir. Bëhet me dije se konflikti ka ndodhur në fshatin Larushkë të Fushë-Krujës ku si pasojë janë plagosur Shefqet Stafuka 58-vjeç dhe djali i tij Alban Stafuka 30-vjeç. Pas plagosjes me thikë […]

Lexo më shumë

Ndahet nga jeta babai i ish-ministrit Ditmir Bushati

Ndahet nga jeta babai i ish-ministrit Ditmir Bushati

Publikuar më 09.08.2020
Babai i ish-ministrit të Jashtëm Ditmir Bushatit, Sulejman B...

Babai i ish-ministrit të Jashtëm Ditmir Bushatit, Sulejman Bushati mësohet se është ndarë nga jeta pasditen e sotme. Bëhet me dije se ai kishte kohë që vuante nga një sëmundje e rëndë. Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, nëpërmjet një postimi të ndjerë dha lajmin se babai i tij ishte ndarë nga jeta në Boston pas […]

Lexo më shumë

Tentoi që të pastronte tokën e tij duke ndezur zjarr, vdes nga asfiksimi i moshuari në Burrel (DETAJE)

Tentoi që të pastronte tokën e tij duke ndezur zjarr, vdes nga asfiksimi i moshuari në Burrel (DETAJE)

Publikuar më 09.08.2020
Një i moshuar 79-vjeçar në fshatin Bujkë të bashkisë Mat, du...

Një i moshuar 79-vjeçar në fshatin Bujkë të bashkisë Mat, duke u përpjekur për të pastruar tokën e tij, ka ndezur një zjarr i cili ka marrë përmasa të mëdha, ka djegur edhe banesën e tij të pabanuar si dhe për pasojë i moshuari është asfiksuar. Bëhet me dije se shtetasi i identifikuar si Haziz […]

Lexo më shumë

Aksident i rëndë/ Humb jetën 25 vjeçari, plagosen dy pasagjerët

Aksident i rëndë/ Humb jetën 25 vjeçari, plagosen dy pasagjerët

Publikuar më 09.08.2020
Rreth orës 16:00, në aksin rrugorë pranë fshatit Fushë Dukat...

Rreth orës 16:00, në aksin rrugorë pranë fshatit Fushë Dukat, shtetasi R. Sh., 25 vjeç, banues në Korçë duke drejtuar automjetin tip Seat shoqëruar me dy pasagjerë të tjerë, ka humbur kontrollin e mjetit dhe është përplasur me murin anësor të rrugës. Si pasojë e përplasjes drejtuesi 25 vjeçar ka marrë dëmtime të rënda dhe […]

Lexo më shumë