Shekulli Online

19:21
Akuzat e ngritura prej kryeministrit Edi Rama se opozita po kërkon të kthejë një ’97 të dytë në Shqipëri, ka sjellë reagimin zyrtar të selisë blu. Me anë të një deklarate për mediat, theksohe...
14:33
Nikoleta Kovaçi Pa kaluar as 24 orë nga vrasja e ndodhur në qytetin e Vlorës, Policia ka bërë të mundur shoqërimin e një personi dhe shpalljen në kërkim të dy të tjerëve. Janë sekuestruar pa...
14:11
Akademiku Rexhep Qosja ka ndërhyrë në debatine  hapur mbi deklaratat e bashkimit të Shqipërisë me Kosovën, nëse zgjatet procesi I integrimit të Shqipërisë në Bashkimin Evropian. Ndër të tjera, ...
21:31
Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve për ngjarjen e ndodhur ditën e sotme në IEVP Vlorë, ku i është vënë flaka disa dyshekëve nga ana e disa të paraburgosurve, sqaron se shkak ka qenë përplasja me...
20:30
Policia ka arritur të zbulojë dhe ndalojë autorin e vrasjes së djeshme në Vlorë. Në pranga është vendosur 19 vjeccari Gani Tozaj, ndërsa në kërkim janë dy persona të tjerë. Sipas njoftimit të ...
20:04
Kryetari i Kuvendit Ilir Meta, shprehu keqardhjen për të rinjtë që pasi emigrojnë nuk kthehen më në shqipëri. Gjatë pjesëmarrjes në aktivitetin e 100-vjetorit të lindjes të personalitetit të njo...
19:00
Polici i vrarë të enjten në mbrëmje, në Champs Elysee u godit në kokë nga terroristi me dy plumba që dolën nga një kallashnikov. Kështu deklaroi prokurori publik, Francois Molins, duke shtuar se au...
18:39
“Disa nga refugjatët që arritën në Vibo Valentia raportuan për rreth 100 njerëz të vdekur gjatë tentativës për të kaluar Mesdheun” disa ditë më parë. Këtë e bëri të ditur Federico Fossi,...
18:34
Të paktën 20 fëmijë vdiqën në një aksident rrugor në afërsi Pretorias, në Afrikën e Jugut. Minibusi ku ata po udhëtonin mori flakë pak pasi u përplas me një kamion dhe shumë prej të miturve m...
18:28
  Një aksident i rëndë është shënuar në aksin rrugor Peshkopi-Bulqizë, kur një automjet ka dalë nga rruga. Si pasojë kanë mbetur të plagosur vëlla e motër, teksa kjo e fundit është d...
18:06
Ushqimet që konsumojmë kanë një ndikim shumë të madh në ҫdo aspekt të trupit, edhe në plakjen e tij. Kujdes kur të konsumoni ushqimet e mëposhtme: 1.Të skuqurat: Çdo gjë e skuqur mund të shkak...
18:06
Arrestimi i themeluesit të “Wikileaks”, Julian Assange, është një nga “prioritetet” e administratës Trump. Kështu ka deklaruar Jeff Sessions, Sekretari i Drejtësisë së presidentit amerikan, i...
17:54
“Për të rifituar Raqqa-n, qytetin sirian që ndodhet në duart e terroristëve, qeveria e Damaskut është e gatshme të bashkëpunojë me çdo vend, duke përfshirë edhe vendet perëndimore”, tha pres...
17:38
Marrëdhënia që na lidh me trupin tonë është metafora e përditshme e cila na vë në kontakt me jetën tonë dhe mund të na ndihmojë të gjejmë një çelës për të kapërcyer frikën tonë. Shpesh ...
17:21
Nuk është e thënë se duhet të jeni edhe shokë të ngushtë për të pasur një marrëdhënie të shkëlqyer, por shpesh shumë njerëzve ju pëlqen kjo ide. Këto shenja tregojnë që përveç se e dashura,...
16:53
Kryetarja e Frontit Kombëtar, Marine Le Pen, tha se i druhej sulmeve të reja para raundit të parë të zgjedhjeve presidenciale. “Unë nuk dua të them më shumë, por e dimë se Shteti Islamik ka dërgu...
16:23
Sipas “Le Parisien”, e cila citon burime gjyqësore, tre anëtarë të familjes Cheurfi u ndaluan dhe u morën në pyetje nga policia franceze. Disa armë u gjetën në Audi-n e terroristit të vrarë pas...
15:42
Shteti francez ka rritur masat e sigurisë për zgjedhjet presidenciale që do të mbahen në fundjavë, pas sulmit të mbrëmshëm në Paris, ku humbi jetën një polic dhe u plagosën rëndë dy të tjerë. ...
12:30
Kryetari i Partisë Demokrarike i ka cilësuar të pavërteta lajmet në media se PD kërkon të votojë ligjet e vettingut pas zgjedhjeve parlamentare. Duke folur në çadrën e vendosur para kryeministrisë...
11:55
Ashpërsimi i strategjisë së Partisë Demokratike, për kreun e Libra, shihet si nisja e rrugës për largimin e Edi Ramës nga Qeveria. Në një postim në facebook, Blushi shprehet “ SI PO IKËN EDI RAM...
11:48
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Lu, ka zhvilluar një takim me deputeten e Partisë Demokratike Majlinda Bregu. Takim i zhvilluar në prag të vizitës që do të zhvillojë në Shqi...
10:29
Policia ka vënë në pranga katër persona që ishin kthyer në makthin e banesave. Në harkun kohor të pak muajve është zbuluar se kanë kryer 18 grabitje. Ndërsa përfshihen si grabitjet me dhunë, ash...
19:55
Disqe rrotulluese, spirale që zhyten në ekran, apo edhe figurat fantazma, që shfaqen pas një pulitje sysh dhe figura gjeometrike të shtrembëruara kaq çorientuese sa duken të vërteta. Në foto galeri ...
19:45
Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka zhvilluar një takim për rreth 30 minuta me kryetarin e PDIU-së Shpëtim Idrizi. Biseda e cila ka zgjatur për rreth 30 minuta besohet të ketë pasur në qendër të vëmen...
19:27
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka thërritur në një takim të posaccëm aleatët e koalicionit të tij. Burimet kanë bërë të ditur se qëllimi i takimit ka qenë koordinimi i veprimeve p...
19:08
Në kinema ka bërë të qeshin, qajnë dhe ëndërrojnë. 49-vjeçarja Julia Roberts është ende gruaja më e bukur në botë. Për herë të pestë që nga viti 1991, kurorëzuar nga revista "People". Akto...
18:16
Stresi është sëmundja më e madhe e kohës sonë, por ndoshta gjithmonë ka ekzistuar dhe është e keqja që shkon së bashku me mendimin e njeriut që nga origjina e tij. Nëse është e vërtetë se pak...
16:58
Pas 10 vitesh që nga paraqitja e parë në sagën e "Piratët e Karaibeve", Keira Knightley do të kthehet në rolin e Elizabeth Sëann. Tani na vjen konfirmimi në sajë të trailerit të ri ndërkombëtar ...
16:29
Skuadra që fiton nuk ndryshohet, Dhe pas tensioneve në fushë dhe kualifikimin që çoi në shtëpi me përkushtim të madh dhe me nder, Gigi Buffon mund të zbavitet me ekipin e tij të madh: Ilaria D'Amic...
16:02
  Victoria Beckham ka marrë OBE (Urdhëri më i Lartë i Mbretërisë Britanike) nga princi Williams. Nuk ishte hera e parë për familjen Beckham: 13 vite më parë të njëjtin çmim e mori David. ...
11:52
Paralelisht me seancën parlamentare, në çadrën e PD-së ka nisur një tjetër seancë, ku deputetët mbajnë qëndrimet e së enjtes. Ish kryetari i selisë Blu Sali Berisha në nisjen e fjalës së tij e...
11:40
Dështimi i 5 raundeve për zgjedhjen e Presidentit të Republikës mund të provokojë zgjedhje të parakohshme në vend. Gjë që mund të shoqërohet dhe me vendimin për një qeveri të re teknike. Por p...
11:37
Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka zgjedhur ti kundërpërgjigjet vetë kreut të Libra mbi shkresën e dërguar KQZ-së. Sipas tij, çështja ka të bëjë vetëm për ti dhënë mundësinë opozitës që të ...
11:31
Kryetari i “LIBRA” e ka cilësuar shkelje të procedurave shtyrjen e afateve për regjistrimin e koalicionit të majtë në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.  në fillim të seancës parlamentare ai ka ...
11:17
Prokuroria ka nisur hetimin për tre ish zyrtarë të Komunës Shalë në Shkodër, mes tyre dhe ish-kryetari Dedë Tonaj. Sipas një deklarate për mediat,  është konstatuar shkelja e ligjeve për kalimin...
11:10
Kryetari i LSI-së, Ilir Meta, mori pjesë në një takim me të rinjtë e Fierit që studiojnë në gjimnazet profesionale. Gjatë takimit ai nënvizoi dhe një herë nevojën për rishikimin e stradegjisë ...
19:30
Lëvizja Socialiste për Integrim i qëndron ende propozimit për krijimin e një qeverie të Besimit. Madje kryetari i saj, Ilir Meta deklaroi se mandatet e ministrave dhe e kryetarit të Kuvendit janë në ...
19:24
Konferenca e kryetarëve  ka vendosur të zhvillojë nesër raundin e dytë të zgjedhjes së presidentit të republikës. Menjëherë pas vendimit, kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka theksuar se pret që jav...
19:07
Ndër kriteret e vendosura prej mazhorancës për zgjedhjen e presidentit të ri, është qëndrimi mbi palët. Kryeministri Edi Rama në deklaratën për mediat ka përjashtuar mundësinë që Bujar Nishani ...
18:59
Kryeministri Edi Rama, ka deklaruar se i qëndron vendimit për të zhvilluar zgjedhjet në datën 18 qershor. Në një deklaratë për mediat, menjëherë pas seancës së parë të votimit të presidentit t...
18:49
Kryetari i “Libra” Ben Blushi e ka konsideruar të papranueshme situatën politike në vend, duke theksuar se tre partitë e mëdha, PS, PD dhe LSI po bastardojnë funksionin e republikës. “E bastardon...
18:40
Parlamenti ka ezauruar seancën e parë të zgjedhjes së presidentit të republikës, ashtu si dhe ishte parashikuar në rendin e ditës. Kryetarja e komisionit parlamentar të ligjeve Vasilika Hysi, ka prez...
18:25
Ish-kryetari i KQZ-së, Çlirim Gjata, argumenton se kërkesa e PS-së dhe LSI-së nuk ka asnjë bazë ligjore për shtyrjen e datës së regjistrimit të koalicioneve. Në një prononcim për gazetën “She...
13:59
  Agjentët doganorë shqiptarë kanë nisur një protestë, ku kërkojnë sqarimin e pozicionit të tyre në lidhje me konstatimin e trafikut të kanabisit përmes doganave shqiptare. Në tubim ata k...
19:56
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan ka këmbëngulur se planet e tij për të marrë përsipër kompetenca të reja nuk do të kthejnë atë në një diktator. Në një intervistë ekskluzive me CNN, Erd...
19:45
Parlamenti ka votuar në seancën e jashtëzakonshme emrat e anëtarëve të mazhorancës për komisionet e Vettingut. Ndërkohë që tashmë është gjetur dhe konsensus mes PS-LSI dhe PDIU ku kjo e fundit k...
19:34
Tetë gra janë arrestuar pasi u maskuan si burra për të ndjekur në stadium ndeshjen Esteghalal - Persepolis që u zhvillua më 12 shkurt të këtj viti. Tani ato janë duke u përballur me një veprim lig...
18:44
Steve Stephens, 37-vjeçari punonjës i një qendre për fëmijët në nevojë u gjet i vdekur në Erie, Pennsylvania. Me shumë mundësi është vetëvrarë. Ai kërkohej prej tri ditësh pasi akuzohej për ...
18:05
Janë rreth 2.5 milionë fletë të dyshimta, në votimin për referendumin në Turqi, ku me shumicë ishte “po-ja” (51.4%), e mbështetur nga presidenti Rexhep Tajip Erdogan.Kështu u shpreh eurodeputeti...
17:23
Të gjithë me sytë lart, por pa ndërmarrë rreziqe, edhe pse asteroidi 2014 JO25, i cili do të kalojë më 19 prill, në 14:24 me orën tonë, do të ketë një diametër prej 1 kilometri dhe hyn në kate...
16:52
Një helikopter që mbante në bord të paktën 12 persona, duke përfshirë anëtarët e forcave të sigurisë dhe një gjykatës të Komisionit Zgjedhor u rrëzua në provincën juglindore të Turqisë, Tun...
16:28
Policia franceze arrestoi dy terroristë të dyshuar, një 23-vjeçar dhe një 29-vjeçar, të akuzuar se donin të kryenin një atentat gjatë zgjedhjeve presidenciale. Dy të rinjtë nuk ishin të panjohur ...
16:09
Pas ditëve me kthjellime, që prej fillimit të muajit prill moti ka qenë i paqëndrueshëm. Rikthimi i vranësirave ka bërë që edhe temperaturat të luhaten. Këto ndryshime klimaterike janë ndjerë m...
15:12
Mungesa e kompromisit mes PS-së dhe LSI-së për koalicionin zgjedhor është konsideruar prej deputetit demokrat Astrit Patozi, si loja “Më do, s’më do” e petaleve të lule deles. Madje, ai shkon de...
14:35
Ndeshja e çerek finales së kualifikimit të Champions League, mes Barcelonës dhe Juventus, e cila do të  zhvillohet në Camp Nou, është bërë temë për retorikën politike në Shqipëri. Në një pos...
13:55
Seanca e parë e votimit për zgjedhjen e presidentit do të zhvillohet pa një emër të propozuar. Tashmë si Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë gjetur gjuhën e përbashkët në ...
13:47
Në seancën e jashtëzakonshme të parlamentit që do të zhvillohet sot, partitë e majta do të votojnë emrat e anëtarëve të komisioneve të Vettingut. Tashmë, PS, LSI dhe PDIU kanë propozuar emrat e kom...
13:35
Afati për regjistrimin e koalicioneve zgjedhore në KQZ përfundojnë nesër, por për partitë e koalicionit të majtë ende nuk kanë arritur në një konsensus përfundimtar. Madje dhe LSI i qëndron ides...
11:26
Gazeta amerikane “The American Spectator” i ka kushtuar sot një artikull ndikimit të miliarderit Xhorxh Soros në Shqipëri, duke ngritur që në titull pyetjen: “Edhe për sa kohë do të vijojnë SHBA-t...
11:03
Një foshnje 15-muajshe ka mbërritur e pajetë sot në spitalin e Durrësit. Kanë qenë prindërit që kanë mbërritur të alarmuar në dyert e spitalit, ndërsa nuk ka pasur asnjë mundësi që ti jepej n...
10:58
Sadrit Danaj, ish-kryetar i Këshillit të Qarkut Vlorë, prezantoi dje përpara gazetarëve dokumentacionin e mbledhjes skandaloze të datës 11 prill, ku u kërkua jashtë rendit të ditës mocioni i besimit nd...
21:20
I ftuar në emisionin “DritaremeRudinën”, në Vizion Plus, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, iu përgjigj edhe pyetjes, se çfarë do të bënte nëse do të ishte në vendin e Bashës. “Nëse d...
12:19
  Kryetari i Kuvendit Ilir Meta priti Ministrin e Jashtëm të Vendeve të Ulëta z. Bert Koenders ku biseduan mbi bashkëpunimin dypalësh, situatën politike dhe zhvillimet në rajon. “Holanda pë...
12:10
Në përfundim të deklaartës së paradites, kryetari i PD-së ka komentuar dhe qëndrimet se në ccadër janë një grup njerëzish. Ai shtoi se shumë shpejt do të ketë një protestë madhështore, që p...
12:02
Sjelljen e kryeministrit Edi Rama kryetari i opozitës Lulzim Basha e ka krahasuar me personazhet e telenovelave turke. Teksa ka pyetur sallën për emrat e tyre, përgjigja që i është dhënë ka qenë Ert...
11:43
Një 63-vjeçar nga Përmeti u hodh nga dritarja e spitalit të Gjirokastrës “Omer Nishani” ditën e djeshme. Gëzim Malkaj ka qenë i shtruar duke pritur për t’u operuar pasi vuante nga hernia inguin...
16:01
Nard Ndoka, is shtyrë dhe nga ironia që kryeministri Rama bëri me të në facebook, ka dhënë reagimin e tij mbi takimin Rama-Meta ku u ra dakord që ti drejtohen partive të PPE-së. Sipas tij, dhe vetë...
13:23
Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka kryer kontrolle në dyqanet e mishit dhe në subjektet e tjera që tregtojnë produkte ushqimore. Ky aksion kishte në fokus kontrollin e subjekteve që tregtojnë mish, duk...
13:17
Policia ka bërë publike sot, të dhënat e operacionit në Shkozë, ku u gjet tuneli në të cilin kultivohej kanabisi. Ku dhe ka publikuar videon e operacionit. Deklarata e policisë Arrestohen 10 person...
12:37
Kryeministri Edi Rama, i është kundërpërgjigjur qëndrimit të Bashës duke postuar një foto në facebook, ku shfaqet kryetari i PD-së Lulzim Basha dhe kreu i demokristianëve Nard Ndoka. Në foto ai ve...
12:16
Kryetari I PD-së Lulzim ka komentuar paktin e arritur mes Ramës dhe Metës për ndërhyrjen e PPE-së në zgjidhjen e krizës në vend. “Le të shkoni ku të doni, por po ju them se pa Qeveri Teknike nuk ...
12:09
Ndërkohë që kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Kuvendit Ilir Meta kanë arritur në një marrëveshje të përbashkët, për t’iu drejtuar PPE-së, më qëllim për të nisur dialogun me opozitën, kry...
11:57
Pas një orë e 40 minutash të takimit, kryetari i LSI-së Ilir Meta ka bërë publike dhe pikat e diskutimit me kryeministrin Edi Rama. Në bisedë është rënë në marrëveshje për t'i kërkuar Partive Popu...
11:41
Përfundon takimi mes kryetarit të Partisë Socialiste Edi Rama dhe kryetarit të LSI-së Ilir Meta.  Në mbyllje të bisedës Rama është parë I shoqëruar nga zëvendëskryetari I LSI-së Petrit Vasili....
11:30
Gjykata e Durrësit ka vendos arrest me burg për dy vëllezërit Ekonomi të arrestuar për vrasjen e 58-vjeçarit Agim Arapi, në mbrëmjen e 11 prillit në Durrës. Ngjarja ka ndodhur si pasojë e një kon...
11:20
Në takimin me kryeministrin Edi Rama, Ilir Meta është paraqitur dhe me marrëveshjen e prillit të vitit 2013, ku janë përcaktuar angazhimet e të dy partive politike në qeverisjen e vendit. Marrëveshj...
11:02
Gjatë orëve të vona të natës së djeshme në Minierën e Kromit Bulqizë, është vendosur dhe ka shpërthyer lëndë eksplozive. Si pasojë e shpërthimit janë dëmtuar armaturat prej druri në minier...
10:20
Ashtu si dhe ishte paralajmëruar ka nisur takimi mes kryetarit të Partisë Socialiste Edi Rama dhe kryetarit të LSI-së Ilir Meta. Para takimit kryetari i LSI-së Ilir Meta ka deklaruar se do të diskutohet p...
10:05
Kanabisi nuk po mbillet më vetëm në zona të hapura, por janë krijuar kushte për kultivimin dhe në magazina të mëdha të mbyllura.  Pas Tiranës, sot në mëngjes ëhstë zbuluar një tjetër laborat...
09:57
Takimi i paralajmëruar mes kryeministrit dhe njëkohësisht kryetar i Partisë Socialiste Edi Rama me kryetarin e Kuvendit dhe të LSI-së Ilir Meta, është paraprirë me një bisedë që Meta ka zhvilluar ...
09:39
Pavarësisht ditës së ngarkuar politike dhe vendimeve që pritet të merren sot për vijimin e procesit të zgjedhjeve parlamentare, kryeministri Edi Rama ka vendosur të hapë siparin e diskutimeve me një...
09:09
Tetë muaj terror, që nuk i kishte marrë kurrë seriozisht deri mbrëmjen e të mërkurës, kur Besmir Lila iu afrua në xhamin e makinës. Moderatorja Luana Vjollca duhet thënë se është një nga vajzat...
09:02
Brunilda Gorovelli Pamja e jashtme është shumë e rëndësishme për shumë njerëz. Rëndësia e saj rritet akoma më shumë kur je një person publik, apo të duhet të ndjekësh një rrugë që të ç...
08:48
DASHI 21/3 - 20/4 Pavarësisht gjithë rrethanave e shtuna do jetë mjaft pozitive në shumë drejtime. Saturni do të ketë ndikim pozitiv dhe do ju ndihmojë që t’i vini gjërat në vijë. Financat do jen...
08:35
Nga Isuf Kurtaj Dy partitë më të mëdha të së majtës do të ulen sot paradite për të sheshuar mundësitë e vazhdimit ose jo të koalicionit për “Shqipërinë Europiane” edhe për katër vitet...
18:43
Një tjetër laborator droge është zbuluar në vend. Policia e Tiranës zbuloi se  ishte një tunel në zonën e Shkozës që ishte kthyer  në laborator për kultivimin e kanabisit. Mësohet se tuneli ishte ...
18:35
Dje në media, ashtu si dhe në gazetën “Shekulli” qarkulloi lajmi se ndaj kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ishte duke u organizuar një skenar për vrasjen e tij. Gazeta “Shekulli”,...
17:32
Ish-Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka shprehur reagimin e tij mbi debatin për koalicionet dhe zgjedhjet e reja. Nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në Twitter ai shkruan se zgjedhjet bëhen ve...
17:01
Pas njoftimit nga Ambasada Amerikane se grupe terroriste kanë kërcënuar për një sulm ditën e pashkëve, ka reaguar Policia e Shtetit. Sipas njoftimit të bërë nga Policia janë marrë masa shtesë për rr...
16:24
Senatori amerikan John McCain  zhvilloi një takim me kreun e opozitës Lulzim Basha në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Shqipëri. Takimi u mbajt në selinë e Partisë Demokratike dhe diskutimi ishte ...
16:10
Tryeza e shumëpërfolur për zgjidhjen e krizës politike, tashmë është kthyer dhe në një mollë sherri mes presidentit Bujar Nishani dhe kryeministrit Edi Rama. Në mesditë Nishani deklaroi se është...
16:02
Paradoksalisht gjendemi në një situatë anormale, krijuar prej anormalitetit  dhe papërgjeshmërisë politike. Klima politike është e tensionuar. Reformat e rëndësishme, përkatësisht reforma zgje...
12:29
Kreu i opozitës dhe PD-së, Lulzim Basha ka lëshuar sot të tjera akuza ndaj qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama. Ndërsa I është përgjigjur ftesës së Ramës për tu ulur me një tryezë diskutimi. Kr...
12:19
  Pavarësisht debatit për zhvillimin e zgjedhjeve më datën 18 qershor, kryetari i grupit parlamentar socialist, Gramoz Ruçi është shprehur se koalicioni qeverisës do të vijojë të jetë dhe ...
12:07
Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta ka sjellë dhe një herë në vëmendje kërkesën për gjetjen e mundësive të bashkëpunimit mes mazhorancës dhe opozitës për zgjidhjen e krizës....
00:10
Presidenti i Republikës, Bujar Nishani në një ekspluzive për emisionin “Arena” të Dritan Hilës në Ora Neës, se situata aktuale është tejet shqetësuese. Sipas tij, nëse nuk adresohet do të deg...
22:57
Presidenti i Republikës, Bujar Nishani në një ekskluzive për emisionin “Arena” të Dritan Hilës në Ora News,  i pyetur për një kërcënim ndaj kryetarit të PD-së, Lulzim Basha  deklaron se ka ...
22:39
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka lajmëruar të gjithë shtetasit amerikanë që të kenë kujdes në ditën e pashkëve në Shqipëri. Kjo sepse mund të ketë sulme terroriste....
12:18
Kryetari i Partisë “Libra”, Ben Blushi ka deklaruar se nuk do të jetë sot në parlament, pasi sipas tij, seancat janë pa ide. Po ashtu ai ka sqaruar dhe pozicionin e tij, për zgjedhjet parlamentare t...
11:42
Konferenca e kryetarëve ka vendosur datën 19 prill për raundin e parë të votimit të presidentit të Republikës. Vendimi është marrë pas raportit të zyrës juridike të Parlamentit, ku përcaktoi se...
KM