Xhensila

15:08
Ish lideri i Partisë Demokratike, Sali Berisha në një postim në rrjetin social facebook e ka  epitetuar kryeministrin e vendit Rama si “Noriega” i Shqipërisë që kërcënon Europën. Duke u ndalur ...
14:57
Këngëtarja e njohur Elvana Gjata prej kohësh po jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku po punon fort për t’u futur në tregun ndërkombëtar në mënyrën më ideale të mundshme. Fotot e reja ...
14:39
Në Nju Jork mund të shkohet lehtësisht me avion, mirëpo këta dy djem kanë zgjedhur një mënyrë tjetër. Dy shqiptarët nga Kosova i janë drejtuar Nju Jorkut me makinën e tyre tip Golf 2, duke qendru...
14:26
Miro Rizvanovic Niemeier, 36-vjeçari narkotrafikant ndërkombëtar i arrestuar të enjten nga Guardia di Finanza ishte në Itali me destinacion Milanon. Sot, sipas hetuesve, bosi me shtetësi të dyfishtë b...
14:08
    Nga Klevis Deda Sot luhen dy ndeshjet e para të javës së 30-të të kategorisë Superiore. Skuadra e Flamurtarit pret në shtëpi Vllazninë në një ndeshje mjaft interesante. Ndër...
13:55
Getoar Selimi dhe Marina Vjollca mesa duket do të martohen këtë verë sipas burimeve të sigurta të emisionit “Prive”. Çifti më i komentuar i shoëbizit që e deklaruan lidhjen e tyre të dashurisë...
13:45
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve bëri me dije se listat e kandidatëve për deputet dhe dokumentacioni përkatës duhet të dorëzohet brenda datës 29 prill. Zëdhënësja e KQZ Drilona Hoxhaj gjatë një dek...
13:40
Kryetari i partisë demokratike, Lulzim Basha i është kundërpërgjigjur kryeministrit të vendit, Rama, i cili ka thenë se mund të zëvendësojë opozitën nëse ajo nuk futet në zgjedhje. Gjatë fjalë...
13:32
Zbardhen detaje të tjera nga ngjarja e rëndë e Vlorës, kur Gani Tozaj nga fshati Sevaster i Vlorës, ekzekutoi me armë 33-vjeçarin Ergys Gjioveshaj te lokali në zonën e Ujit të Ftoht. Sipas të dhë...
13:12
Damiano, i cili është në lojë çift me Armelën, i tregon kësaj të fundit për historitë e tij në emigracion. “Nuk e kisha fare idenë e Europës, vetëm sa kisha mësuar nga gjeografia kur jam n...
13:05
  Nga Valeria Dedaj Akademia e Shkencave të Shqipërisë ndau dje Çmimet Kombëtare Shkencore për botimet studimore. Katër çmimet, që kombëtare shkencore ndahen për herë të parë në 45-v...
12:56
  Nga përplasjet midis marshuesve dhe ushtrisë, të paktën tre persona mbetën të vdekur, ndërkohë që rrugët u mbushën me gjak. Ishte një ditë e zakonshme protestash në kryeqytetin e Venezuel...
12:47
Një aeroplan radikal, me emetim zero dhe me aftësi për ngritje dhe ulje vertikale, ka kryer me sukses testet e fluturimit. Dyvendëshi Lilium Jet ka kryer një sërë testesh mbi Gjermani, ku ka testuar ed...
12:28
Engin Altan Duzyatan nuk do të luajë më Ertugrulin në serialin me të njëjtën emër?!  Sipas mediave turke aktori kryesor i serialit do të largohet nga filmi duke ‘mërzitur” publikun e gjërë q...
12:18
Mintrja e Kulturës Mirela Kumbaro ka rrëfyer sot një moment nga ajo që e ka quajtur hera e parë, kur katër vite më parë kryeministri Edi Rama e ftoi të ishte pjesë e qeverisë së tij. Pjesë e taki...
12:08
Nga Brunilda Gorovelli Shumë persona, adoleshentë ose jo, kanë preferencat e tyre sa i takon personave publik të fushave të ndryshme.  Ata janë shumë të lidhur me to, kanë çdo informacion mbi jetën...
11:55
Kryeministri Edi Rama duke iu drejtuar sot votuesve për herë të parë në Gjirokastër e mes tyre gjithë shqiptarëve ka falenderuar dhe çmuar rolin e madh të deputetit socialist Bashkim Fino, i pranish...
11:50
  Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është duke zhvilluar një takim me votuesit e parë në Gjirokastër. Gjatë fjalimit të tij, ai ka treguar se nuk do të tërhiqet përpara asnjë çadre. Nd...
11:38
Policia e Tiranës ka arrestuar ditën e djeshme tre policë të policisë bashkiake të Tiranës, të cilët më datë 21.04.2017, rreth orës 16:00, në rrugën “Panorama” pranë ZVRPP, punonjësit e po...
11:23
Teksa Koreja e Veriut i afrohet gjithnjë e më shumë momentit të krijimit të një arme bërthamore që mund ë kërcënojë Amerikën, marrëdhëniet mes SHBA-ve dhe Rusisë, dy superfuqive bërthamore, k...
11:06
  Bukuroshja që ka fituar 5 çmime: Jam singel, po më shërben të njoh vetveten. Shumë projekte në arkitekturë i fitoj, sepse jam   Nga Brunilda Gorovelli Atalanta Kërçyku ësht...
11:02
Nga Brunilda Gorovelli Prej vitesh pjesë e ekraneve dhe medias shqiptare, Ermira Causholli tregon se kjo punë e lodhshme është një lodhje pa të cilën nuk bën dot. Të jetë në media, është ajo q...
10:45
Nga Xhentila Gjoshi Mark Frroku shpallet i pafajshëm për akuzën e vrasjes së Aleksandër Kurtit, në vitin 1999 në Belgjikë. Mesditën e djeshme, Gjykata lexoi shkurtimin e vendimit përfundimtar, nd...
10:42
Nga Neritan Gjergo Antikushtetues e kanë cilësuar ish-ushtarakët vendimin unifikues që Kolegjet e Bashkuara të Gjykatës së Lartë ndërmorën pak ditë më parë, ku preken afro 1000 individë. Bëh...
10:34
I famshëm dhe i sukseshëm. Getoari, rreperi me origjinë nga Kosova është ndër më të pëlqyerit e muzikës rrep sot edhe në Shqipëri. Ndër të tjera, ai është edhë shumë i përfolur përsa i pë...
10:19
Komisariati i Policisë Divjakë i ka vënë prangat 26-vjeçarit Daniel Boçka nga fshati Babunjë. Policia njoftoi se 'arrestimi i tij u bë pasi ka ngacmuar seksualisht shtetasen K.K, 32 vjeçe, e cila...
10:07
Nga Skënder S.KAPITI Shqipëria është në krizë, do të thotë anarki, paqëndrueshmëri, pasiguri, paligjshmëri, rrëmujë apo kaos. Politika në Shqipëri ka prodhuar gjithnjë: konflikte, mashtrim...
09:55
Menjëherë pasi opozita e bashkuar vendosi të përshkallëzojë protestën e saj, nga Ballkanëeb, vijnë të zbardhura disa nga akset kryesore ku do të zbarkojnë opozitarët ditën e parë të javës së...
09:38
Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi përmes një statusi të tij në faqen e facebook ka kthyer në kujtesë peticionin online të vitit të shkuar, i cili duhej të merrej parasysh nga parlamenti. Blushi, ndër të t...
09:29
    Sevdail Hyseni E përditshmja beogradase “Kurir”, në numrin e saj të sotëm, nxjerr në ballinë titullin bombastik: “Shqiptarët duan ta rrëmbejnë Nishin”, duke e ilustruar me ...
09:16
Përmes një video në faqen e tij në facebook, kryeministri Edi Rama e nis ditën me urimin special për të gjithë shqiptarët duke postuar pamjet pas restaurimit të pikturës së famshme të gojëdhëna...
08:54
  Nga Isuf Kurtaj Dy ditë më parë kryetari i opozitës, Lulzim Basha urdhëroi krerët e degëve në rrethe të organizohen për përshkallëzimin e protestës, duke nisur nga e hëna me bllokim...
08:46
Pas Shqipërisë, duket se më shumë shqiptarë do të ketë edhe Italia. Lajmi vjen nga një raport i BE-së, i cili ka vënë në dukje se shqiptarët janë duke e ‘pushtuar’ Italinë. Kjo në bazë t...
08:34
Ish ylli i Juventusit, David Trezeguet ka qendruar të enjten në Tiraqnë, si pjesë e një fushate me rastin e Ligës së Kampionëve. Mirëpo, pas takimit me gazetarët, francezi e ka kaluar mbrëmjen në ...
08:14
Nga Erneta Shevroja Kreu i qeverisë, Edi Rama thellon krizën politike, duke mbyllur çdo nevojë për dialog me opozitën.  Kryeministri në orët e vona të ditës së djeshme ka deklaruar se nuk ndrys...
08:05
Gena është një këngëtar i njohur i muzikës së baladave dhe asaj popullore. Po ashtu, edhe shumë i preferuar nga publiku në netët live ku ai performon. Mirëpo, diçka ndryshe ka ndodhur me Genën k...
07:55
Mbrëmjen e të enjtes, në një lokal në zonën e ujit të ftotë në Vlorë mbeti i vrarë i riu Ergys Gjioveshaj. Miku i tij i ka bërë një dedikim rrënqethës në rrjetet sociale. Postimi i plotë ...
07:36
Nga Nikoleta Kovaçi Njëri kundër policisë për mungesë efiçence dhe moszbatim të ligjit për asgjësimin e hashashit dhe tjetri, si me stil, duke hedhur akuza te puna e të parit, që lidhen me nxj...
07:27
Për herë të parë në vitin 370 fillon ndërtimi i kështjellës së Bastijes qëllimi ishte për të mbrojtur Parisin nga sulmet angleze gjatë Luftës 100-vjeçare Angli – Francë. Por me kalimin e koh...
07:21
DASHI 21/3 - 20/4 Çdo gjë po ecën siç e kishit planifikuar ju të dashuruarit, por ndonjë ndryshim programi ndonjëherë është mëse i nevojshëm. Beqarët do jenë të pafat për të krijuar një l...
23:50
Murgeshat e luginës janë pjesë e një misioni me rregullat e veta, që punojnë për të fuqizuar gruan nëpërmjet produkteve të tyre...nga kanabisi. Me qendër në qytetin Merced, në Central Valley, nj...
23:41
  Aktori legjendar Necati Sasmaz, i njohur si Polat Alemdari i “Luginës së Ujqërve” përgatitet të rikthehet me një film kinematografik. Filmi “Kurtlar Vadisi Vatan” (Lugina e Ujqërve At...
23:12
Kjo video është bërë në një fshat në Henan të Kinës. Një burrë ka puthuar nusen e djalit të tij. Dhe këtë e ka bërë në mes të ceremonisë. Por më pas ai ka sqaruar gjithçka duke qetësuar ...
22:47
Arbër Çepani, fituesi i Big Brother 1 ka rrëfyer tmerrin që ka përjetuar gjatë kohës kur policia ka kryer operacionin për kapjen e trafikantëve në zonën e Myslym Shyri-t në Tiranë. Përmes një s...
22:30
Një aksident i rëndë është raportuar pak minuta më parë pranë Bashkise së Tiranës, fare pranë qendrës së kryeqytetit. Sipas të dhënave, një motoçikletë është përplasur teksa drejtuesi i saj...
22:19
  Deklarata e kryeministrit Edi Rama disa ditë më parë për bashkimin me Kosovën ka shkaktuar trazira dhe shumë reagime nga vendas dhe ndërkombëtarë. Sipas Moskës nën maskën e bisedime...
22:11
Një nga ish-yjet e futbollit anglez, qëndron i burgosur që prej 1 viti për shkak të skandalit seksual me një nga fanset e tij. I dënuar me 6 vite burg, duket se 29-vjeçari nuk pendohet aspak për abuz...
21:54
Arben Mevlani foli sot tek “Rudina” për marrëdhënien e tij me të bijën, Arminën. Prezantuesi i njohur i lajmeve tregoi se janë si shokë dhe e ka lënë gjithnjë të lirë të bëjë atë që ndje...
21:33
Sipas Google raporton edhe worldwide interweb, disa prej fotove më gazmore janë të përmbledhura në galerinë e mësipërme   XH. D....
21:23
  Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zgjedhur t’i përgjigjet kryeministrit Rama me një fjali të vetme. Në postimin e tij në facebook ai shkruan për Ramën se “PD nuk i duhet as dre...
21:00
  Në moshën 49-vjeçare Julia Roberts shpallet gruaja më e bukur e vitit 2017 nga revista “People”. Kjo është hera e 5 që prej vitit 1991 që aktorja e famshme rrëmben çmimin prestigjoz. E...
20:43
Një zjarr është raportuar në paraburgimin e Vlorës. Flakët janë lokalizuar në një prej godinave në katin e dytë dhe të tretë. Për pasojë është asfiksuar një prej punonjësve të paraburgimit, i ...
20:33
Kryeministri i vendit Edi Rama në një shkrim në rrjetin social “facebook” i është përgjigjur kreut të PD-së, Lulzim Basha, ku thotë se kryetari i demokratëve e ka interpretuar thirrjen e Departament...
20:17
Përpara se të shpallë listën zyrtare të kandidatëve për deputetë të Partisë Socialiste për zgjedhjet e 18 qershorit, Edi Rama nis vettingun e grupit aktual parlamentar. Burime për gazetën“Shek...
20:10
Tre shpërndarës droge më zonën e “Myslym Shyri-t”, në Tiranë kanë tentuar t’i shpëtojnë policisë sot, por e kanë pësuar keq. Të tre personat u përpoqen të largohen me makinë nga rruga “Mys...
19:59
Akullorja, çerealët apo edhe patatinat janë disa prej ushqimeve që duhen eleminuar. Përmbajtja e sheqerit, por edhe e përbërsve kimikatë që çlirohen nga skuqja në temperatura të larta janë përgj...
19:39
Marko Caka, aktori shqiptar që ngjiti shkallët e suksesit në Hollywood duke u bërë pjesë e disa filmave, së fundmi shfaqet dhe në filmin “Fast and Furious 8”. Në një intervistë për Panoramën,...
19:26
Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim tashmë le të hyjnë të ndara në zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit. Këtë e ka shprehur në rubrikën “Opinion” në “News 24”, deputet...
18:59
Një zjarr i përmasave të mëdhaja ka përfshirë një fabrikë këpucësh në zonën e Kombinatit. Raportohet se fatmirësisht nuk ka persona të lënduar, por vetëm dëme materiale. Zjarri tashmë ësht...
18:54
Ditën e djeshme në lokalin “Fiks Fare” në zonën  e ujit të ftohtë në Vlorë ka ndodhur masakra e cila la të vdekur 33- vjeçarin Ergys Gjioveshajn dhe të plagosur 3 të tjerë. Këngëtarja Bleri...
17:30
Të gjithë e dimë se njerëzit më të pushtetshëm të botës do të bënin gjithçka për pasurinë e tyre, madje mund të heqin dorë fare nga gjumi edhe pse kjo do të ketë pasojat e veta. Përshembull, pr...
17:04
Tre shpërndarës droge më zonën e “Myslym Shyri-t”, në Tiranë kanë tentuar t’i shpëtojnë policisë sot, por e kanë pësuar keq. Të tre personat u përpoqen të largohen me makinë nga rruga ...
16:49
  Pranvera rikthehet sërish… Pas reshjeve të shiut e dëborës dhe uljen e ndjeshme të temperaturave, moti pritet që të ndryshojnë sërish. Kështu, fundjava do të dominohet nga moti i kthjel...
16:32
  Albert Bushaj, 37-vjeçari, i cili më herët ka qenë një ish bashkëpunëtor i prokurorisë së Aosta-s si përkthyes është dënuar me 3 vite e gjashtë muaj burgim për shpërndarje droge. Shq...
16:04
Ish- kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video, në të cilën tregon se treni i mbushur me plehra të importuara po largohet nga Durrësi. Publikimi i videos është bërë në facebook nga ish-kryem...
15:37
Kryetari i LIBRA-s, Ben Blushi i ka bërë ftesë publike Lulzim Bashës që të japë firmat e duhura për të shkuar në zgjedhje parlamentare dhe presidenciale njëkohësisht në të njëjtën ditë, qoftë 18...
15:18
“Dua 200 legalizime në këtë zonë. Procesi në të gjithë Kukësin do të mbyllet me shpejtësi. Kthimi është një që strehë pa leje, ta bëjmë një strehë me leje. Nëse shume familje të varfër...
KM