Pandeli Shatraj

20:41
Pas përfundimit edhe të ty takimeve të tjera, u hodh dhe shorti për të mësuar përballjet e fazës çerekfinale të kompeticionit të dytë për nga rëndësia në Angli, atë të FA Cup. Në shortin e h...
20:28
Roma nuk gabon as këtë herë teksa u përball me Torino-n në kuadër të javës së 25-të në Serinë A. Kryeqytetasit fituan me rezultat 4-1, ku golat për vendasit u shënuan nga sulmuesi boshnjak Edin X...
20:09
Artistja me bazë në Bullgari, Nevena Atanasova, gjithmonë ka vendosur fokusin te natyra. Teksa inspirohet nga kjo e fundit artistja krijon skulptura thjesht me tel. Ajo tregon se kalon me orë të tëra pë...
19:47
Këto fotografi të cilat me shikim të parë nuk do ju duken si të tilla, janë reale dhe nuk janë të punuara aspak me asnjë program tjetër. Do të jetë e vështirë t’i kuptoni menjëherë këto foto...
19:15
Skënderbeu ka arritur të fitojë një ndeshje mjaft të rëndësishme përballë një kundërshtari të fortë si Luftëtari me rezultat 3-0. Golin e parë për korçarët e shënoi Gjergji Muzaka në minut...
18:47
Që nga muzetë e deri te kishat, arkitektura amerikane është tepër mbresëlënëse. Këtë e tregojnë edhe këto biblioteka të cilat do ju mahnisin për nga forma e arkitekturës, dhe interieri i brend...
18:31
Tualetet e restoranteve apo lokaleve e ndryshme shpesh tregojnë shumë për atë ambient. Mirëmbajtja e tualetit është një ndër gjërat kyç që u lë impakt të mirë apo edhe e kundërta nëse restoran...
18:13
Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Robert Levandovski, ka hyrë në historinë e Bundesliga-s gjermane me golin e tij të realizuar ditën e sotme përballë Hertha-s së Berlinit. Takimi përfundoi në barazim ...
17:59
Modelja e "Playboy" dhe njëkohësisht aktorja Sara Jean Underwood, është duke tërhequr vëmëndjen e rrjeteve sociale, për shkak të fotove që ajo zgjedh të postojë në profilin e saj në “Instagram”,...
16:14
Vllaznia ka mposhtur me rezultat të pastër 2-0 Korabi-n në transfertë. Golat për shkodranët u shënuan nga transferimi i janarit, Elis Bakaj në minutën e 17-të, goli i dytë për të me fanellën e Vl...
16:04
Kampionët aktualë të Gjermanisë, Bajern Mynih po mendon të përforcojë repartin ofensiv në afatin kalimtar të verës. Emri më i fundit i shfaqur në listën e bavarezëve është sulmuesi francez, Mou...
15:50
Janë të shumta seritë mjaft të njohura në televizone të ndryshme të cilat na kanë mbajtur gjatë të “gozhduar” përpara ekranit të televizorit. Celina Gomez, një video editore, ka përmbledhur s...
15:25
Janë të shumta ndryshimet e gjuhës angleze mes asaj amerikane dhe asaj britanikes. Për shumë sende apo veprime këto dy vende edhe pse me të njëjtën gjuhë ndahen mes tyre. Shfletoni foto galerinë pë...
15:05
Sulmuesi brazilian Gabriel Barbosa i ka dhuruar një fitore mjaft të rëndësishme zikaltërve të Inter-it, pasi këta të fundit mposhtën me rezultat 1-0, Bolonjën në trasnfertë. Golin e vetëm për naz...
14:42
Ndërsa deri dje luanim me ta më një top të vogël, sot këta qenushë janë rritur aq sa ndajnë të njëjtën hapësirë më ju në shtëpi. Shfletoni foto galerinë për të parë disa qenushë të cilë...
14:20
Sulmuesi kosovar Besart Berisha vazhdon të performojë një formë mjaft të mirë në kampionatin australian të futbollit me klubin e tij të Melburn Viktori. Futbollisti prishtinas u tregua edhe njëherë ...
13:59
Nëse shikoni vazhdimisht video në “Youtube” padyshim duhet të jeni mësuar me reklamat të cilat duhet ti shikoni për 5 sekonda në mënyrë që ti kapërceni me butonin "Skip”. Por gjithashtu mund t...
13:43
Trajneri i Realit të Madridit foli pas ndeshjes së djeshme të fituar përballë Espanjol-it me rezultat 2-0. Ndërsa pas paraqitjes së mirë të të besuarve të tij, francezi ka thurur lavde për lojtarin e ...
13:31
Klubi i Ligës 1 në Francë ka konfirmuar Marcelo Bielsa-n si trajner që prej sezonit të ardhshëm, teksa tekniku argjentinas firmosi një kontratë dy vjeçare. Së fundmi Bielsa ka qenë trajner në kampi...
13:07
Londra është një prej qyteteve më të mëdha në Evropë, e cila në vitet ’75 kaloi një prej periudhave më të mira të saj në zhvillim. Shfletoni foto galerinë për të parë disa fotografi të rra...
12:42
Menaxheri i klubit londinez të Arsenal është lidhur së fundmi me dy klubet milaneze, teksa e ardhmja e tij mbetet ende në dyshim. Tekniku francez është në krye të klubit londinez që prej vitit 1996 p...
12:21
Andrea Pirlo do të kthehet në Torino në rolin e ambasadorit pas tërheqjes nga futbolli te klubi i Nju Jork Siti FC. Këtë e bën me dije e përditshmja italiane “Tuttosport”, e cila raporton se Pirlo ...
20:41
Në foto galerinë e bashkëngjitur mund të shfletoni disa prej fotografive më të bukura e më mbresëlënëse që ju keni parë. Momente të mahnitshme që tregojnë për bukurinë e natyrë dhe momente ma...
20:05
Pas një forme të dobët nga Barcelona këtë sezon, të shumta janë zërat që e largojnë teknikun spanjoll të klubit katalanas nga “Camp Nou”. Sipas mediave në gadishullin Iberik, Enrike nuk ka të ard...
19:47
Qeveria gjermane u ka kërkuar prindërve të shkatërrojnë kukullat të cilat kanë lidhje me internetin dhe kjo kërkesë vjen si shkak i frikës nga përgjimet në familjen gjermane nga hakerat. Sipas një...
19:25
Nuk kishte mënyrë më të mirë për ta nisur vitin 2017 sesa fitimi i një medaljeje të artë nga ana e atletes shqiptare, Luiza Gega. 28-vjeçarja triumfoi në garën e 1.500 metrave në Mitingun Ndërkom...
19:05
Qoftë arkitektët apo dizajnerat gjithmonë i kushtojnë një rëndësi të veçantë projektimit të shtëpive të tyre. Që nga interieri minimalist i John Pawson në Londër, e deri në rezidencën e Gëen...
18:37
Tifozët e Milan-it presin një sezon të ri ndryshe dhe po ashtu fytyra të reja në skuadër, pas blerjes së klubit milanez e cila pritet të finalizohet në muajin mars nga pronarët kinezë të “Sino Europ...
18:18
Gjatë muajit janar, Napoli refuzoi një ofertë prej 35 milionë euro ardhur nga klubi i Milan-it në drejtim të lojtarit Lorenzo Insinje, por ajo u refuzua direkt nga klubi napolitan. Por duket se rosonerë...
18:10
Pas transmetimit drejtpërsëdrejti të ndeshjeve gjysmëfinale të Kupës së Mbretit në Spanjë, tashmë në rrjetin social “Facbook” do të transmetohen edhe sfidat e kampionatit Spanjoll. Këtë e ka ...
16:35
Një modele britanike ka ndarë me fansat e saj disa fotografi të pazakonta në profilin e saj në “Instagram”. Emily Bador nga Brighton në Angli, kërkon të tregojë hapat e saj teksa humb në peshë m...
16:12
Këngëtarja amerikane me origjinë shqiptare, Bebe Rexha, do të publikojë ditën e nesërme albumin e titulluar “All Your Fault”, i cili siç ka bërë më dije këngëtarja do të ndahet në tre pjesë. ...
16:02
Menaxheri i klubit të Arsenal, Arsen Venger tregon e është ende i paqartë nëse do vazhdojë të jetë në drejtimin e “Topçinjëve” edhe sezonin e ardhshëm, por është i sigurt që nuk do të largohet...
15:46
Kryeministri kanadez Justin Trudeau konfirmoi ditën e sotme një buxhet prej 50 milionë dollarë i cili do të shkojë për Institutin Perimetër të Fizikës Teorike në Waterlo të Kanadasë. “Investimi ...
14:34
Është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 87-vjeçare legjenda e boksit shqiptar, Theodhor (Todi) Janku, mjeshtër i sportit dhe 12 vjet kampion në boks. Todi Janku u nda nga jeta si pasojë e një s...
14:14
Komisioni i disiplinës është mbledhur ditën e sotme ku dhe ka marrë disa vendime për ngjarët e ndodhura gjatë javë së fundit. Në këto vendime klubi i Partizanit mori paralajmërim. Ndërsa më posht...
13:56
Sulmuesi i Mançester Junajtid, Zllatan Ibrahimoviç, tregon se u ndje si Indiana Xhons pas ndeshjes së mbrëmshme përballë Saint-Etienne në “Old Traffod”. “Djajtë e Kuq” fituan 3-0 në takimin e ...
13:29
Disa foto të shkrepura në momentin e duhur na bëjnë të kuptojmë se disa gjëra janë të paevitueshme. Nuk është e thënë të jesh  fotograf profesionist të kapësh këto momente. Shfletoni foto gal...
13:05
Aplikacionet “Skype” përgjatë platformave të ndryshme kanë probleme të ndryshme, megjithatë “Microsoft” ka bërë një punë shumë të mirë me rregullimin e këtyre problemeve kur u zhvendos tek n...
12:54
Në kohët e hershme, njerëzit besonin se Toka ishte e sheshtë dhe se mbahej nga tre balena. Por sot ne kemi më shumë informacion, për vrimën e zezë, “Big Bang”-un dhe për fakte të tjera inspiruese p...
12:36
Maurizio Zamparini ka thurur lavde për lojtarin e “Zonjës së Vjetër”, Paulo Dibala, teksa Palermo dhe Juventus përballen ditën e sotme. Presidenti i Palermos, tregon se Paulo Dibala ka potencialin e ...
12:22
Klubi anglez i Sauthempton ka zyrtarizuar edhe transferimin e Martin Kaseres. Futbollisiti ka nënshkruar një kontratë deri në fund të këtij sezoni. Ish-lojtari i Juventus është lidhur me disa klube në...
20:42
“Facebook” ka mbi 65 milionë konsumatorë biznesi të cilët përdorin produktin e faqeve të rrjetit social për të reklamuar aktivitetin e tyre. E gjitha që ato bëjnë është ndërveprimi me ndjekë...
20:34
Lojtari i përfaqësueses uellsjane Garënth Bejl pritet të jetë i gatshëm në ndeshjen e kësaj fundjave, asaj përballë Espanjol-it në La Liga. Bejl është rikthyer prej disa ditësh në stërvitje së...
20:03
Personazhet e filmave tanë të preferuar nuk duken tamam si njerëz të vërtetë. Pothuajse pjesa më e madhe e tyre kanë sy të mëdhenj, apo disa hundë shumë të gjatë dhe disa madje nuk e kanë një të ...
19:41
Që prej ditës së sotme falë një përditësimi bërë nga gjigandët e “Google”, asistenti i tyre në motorin e kërkimit mund t’ju ndihmojë të bëni blerje në internet. Ky opsion i ri do të jet...
19:23
Presioni sa vjen e rritet në “Emirates Stadium” për menaxherin francez të Arsenal, Arsen Venger, ndërsa sipas mediave në Britaninë e Madhe klubi do të vendosë për të ardhmen e tij në muajin mars. ...
19:05
Një Tiranë vazhdon të fitojë trofe. Ndërsa skuadra e parë ka probleme thuajse në të gjitha nivelet dhe nuk fiton trofe prej vitit 2012, traditën e ruan skuadra e 17-vjeçarëve. Ekipi i drejtuar nga S...
17:36
Fotografi Akhil Suhas kaloi gjashtë muaj duke udhëtuar në vende të ndryshme të Zelandës së Re për të fotografuar peizazhe të mrekullueshme në të gjithë territorin e vendit. Vetë fotografi ka pohu...
17:09
Mbrojtësi i Realit të Madridit u duk mjaft i lumtur pas ndeshjes me Napolin, jo vetëm sepse fitoi por pas takimit ai takoi idhullin e tij, Claudio Canigga në “Santiago Bernabeu”. Ramos udhëhoqi skuadr...
16:58
Jo gjithmonë natyra është e bukur. Të paktën këtë e provojnë edhe këto foto të cilat janë të shkrepura me kamera amatore nga fotografi Ansel Adams. Shfletoni foto galerinë për të parë disa imaz...
16:41
Teksa ishte përfolur edhe më herët, tashme vjen edhe konfirmimi. Shpëtim Duro është trajneri i ri i klubit vlonjat të Flamurtarit. Pas një takimi të zhvilluar ditën e sotme mes presidentit të klubit...
16:30
Futbollisiti i madrilenëve Hamez Rodrigez është shprehur se dëshira e tij është të vazhdojë qëndrimin në “Santiago Bernabeu” përkundër zërave të shumtë që e largojnë atë nga Madridi në fund...
16:10
Pothuajse të gjithë njerëzit përdorin telefonat e mençur, por vetëm dy sisteme operimi janë dominuese mes kompanish të ndryshme. Sistemet e operimit, “Android” dhe “iOS” janë dukshëm më popu...
15:39
Teksa është me “një sy” në Ligën e Kampionëve për përballjen e parë ndaj Porto-s, Alegri tregon se takimi në shtëpi me Palermo-n do të jetë i vështirë dhe se mund t’i kushtoj rëndë skuadrë...
15:26
Gjyqtari i njohur anglez Mark Klatenburg ka dhënë dorëheqjen nga Premier Liga dhe ka zgjedhur të largohet drejt Arabisë Saudite. Këtë e bën me dije tabloidi britanik “The Sun” ku shkruan se Klatenb...
14:43
Përgjatë disa ditëve të muajit maj do të zhvillohet një ndër konferencat më të rëndësishme në fushën e teknologjisë, nga kompania “Microsoft”. Eventi do të mbahet në datat 10, 11 dhe 12 maj...
14:02
Këto foto të mrekullueshme të fotografes dhe grafik dizajneres franceze Marilyn Mugot, tregojnë se artistja ka ditur të nxjerrë më të bukurën nga rrugët e errëta të Hong Kong-ut në Kinë. Shfleton...
13:43
Kombëtaret e femrave në futboll, respektivisht Kombëtarja A dhe ajo e U-19 do të zhvillojnë në fund të muajit takime miqësore tashmë të konfirmuara zyrtarisht, që të treja me ekipin kombëtar të Mali...
13:24
Këngëtarja shqiptare e cila jeton në Londër, Dua Lipa, ka triumfuar në ndarjen e çmimeve të rëndësishme nga revista prestigjioze britanike “NME”. Dua ka arritur të dalë fituese në çmimin dhën...
13:09
Legjenda e futbollit në Premier Ligë, Robi Kin, tregon se humbja e thellë e Arsenal-it ndaj Bajern-it të Mynihut nuk është aspak surprizë. Ish-kapiteni i Mançester Junajtid nuk ka kursyer kritikat në ...
12:56
Nëse do i jepej mundësia, Aurelio De Laurentis do të zgjidhte sulmuesin suedez të Mançester Junajtid, Zllatan Ibrahimoviç, si trajner të Napoli-t në të ardhmen. Zllatan ka shkëlqyer gjithmonë si loj...
12:44
Fitorja e thellë e bavarezëve ndaj “Topçinjëve” të Arsenal 5-1, u fut në historinë e kompeticionit më të rëndësishëm në kontinent për klube, pasi me këtë fitore gjermanët kanë realizuar plot...
12:31
Për legjendën e Napoli-t, Diego Armando Maradona ndeshja e mbrëmshme mes Realit dhe Napoli-t mund të ishte mbyllur me një rezultat më të favorshëm për italianët, dhe tregon se ende ka besim te një për...
12:19
Ish-sulmuesi i rosonerëve, Andri Shevshenko ka zbuluar edhe dëshirën e tij për të qenë një ditë trajner i Milan-it, pasi këta të fundit do të jenë gjithmonë në zemrën e tij. Shevshenko kaloi dis...
20:35
Nëse i shikoni me vëmendje këto kukulla do ta keni të vështirë të besoni se nuk janë reale, por thjesht miniatura të fëmijëve. Këto lodra janë krijuar nga artistja ruse, Elena Kirilenko, e cila tr...
19:57
Rrjeti social më popullor sot në internet, “Facebook”, ka bërë një hap tepër të rëndësishëm duke sjellë ditën e sotme aplikacion i disponueshëm për televizorët inteligjentë. Ky aplikacion d...
19:36
Jemi mësuar të shikojmë pamje mahnitëse të disa prej qyteteve më të rëndësishëm në botë, por a i keni parë ndonjëherë qytete si Barcelona, Nju Dehli, Siena, Siatëll, Dubai e shumë të tjerë në ...
19:22
Pep Guardiola nuk ka fshehur asnjëherë admirimin që ka për lojtarin e përfaqësues së “Tre Luanëve”, Xhek Uillshajr, i cili aktualisht luan te klubi i Bornemuth-it në formë huazimi nga “Topçinjtë...
18:55
Arturo Vidal tregon se nuk ka në plan të bashkohet me Antonio Konte-n te Çelsi, dhe shton se nuk ka arsye përse ta bëjë një gjë të tillë pasi ndjehet shumë mirë te klubi bavarez. Kiliani kaloi tre ...
18:31
Fotografi Fred Herzog njihet për stilin e veçantë të tij në përdorimin e ngjyrave te fotot që ai shkrep në rrugët e qyteteve të ndryshme në botë. Në këtë foto album mund të shikoni një nga set...
18:19
Reali i Madridit do të presë sonte në mbrëmje italianët e Napoli-t, të cilët pritet t’u shkaktojnë mjaft probleme formacionit të teknikut francez, Zinedin Zidan. Napolitanët janë duke kaluar një ...
16:39
Rrallë ndodh që në kryeqytetin e Hungarisë, në Budapest të mbulohet nga mjegulla, por kur kjo ndodh në qytet krijohet një pamje e mrekullueshme. Shfletoni foto galerinë për të shijuar disa foto ...
16:08
Skënderbeu arriti të kualifikohet në gjysmëfinalen e Kupës së Shqipërisë, pasi fitoi me rezultat minimal ndaj Laçit 1-0. “Ujqërit e Dëborës”, kryesuan në pjesën më të madhe të takimit, nd...
15:51
Kryeqytetasit kanë barazuar 0 - 0 në stadiumin “Zeqir Ymeri” përballë skuadrës së Kukësit në kuadër të Kupës së Shqipërisë. Ka qenë një përballje e barabartë për të dyja ekipet, me pak...
15:36
Nejmar e ka cilësuar si të tmerrshëm rezultatin ndaj Paris Sën Zhërmen-it, ku katalanasit humbën me rezultat të thellë 4-0 në takimin e parë të 1/16-ve në Ligën e Kampionëve. Futbollisti brazilia...
15:25
"Microsoft" prezantoi zyrtarisht ditën e sotme shërbimin premium të postës elektronike "Outlook.com" i cili sjell me vete “e-mail”-et e personalizuara. Shërbimi i njohur si “Outlook.com Premium,” ...
14:17
Askush në botë nuk është perfekt. Por kur biem në dashuri mendojmë se kemi gjetur partnerin ideal, ashtu të bukur, të mirë dhe të fortë. Por pas disa kohësh këto iluzione zhduken dhe të vërtetat sh...
13:58
Trajneri i Napoli-t, Maurizio Sarri i ka kërkuar legjendës Diego Armando Maradona të bëjnë një bisedë me lojtarët e tij në prag të ndeshjes së sotme përballë spanjollëve të Realit të Madridit në ...
13:44
Ne kemi mësuar më parë për ekzistencën e dy modeleve “Galaxy Tab S”. Një model WiFi dhe një LTE. Para dy javësh, detajet dhe çmimi i tabletit u zbulua, duke na treguar një ekran 9.7-inç, rezoluc...
13:30
Trajneri i Barcelonës Luis Enrike u shfaq dukshëm i nervozuar teksa ishte duke dhënë një intervistë për “TV3”pas humbjes 4-0, përballë Paris Sën Zhërmen-it në Ligën e Kampionëve. Fytyra e Enr...
13:07
Është vështirë të imagjinosh një futbollist të ditëve të sotme i cili e ka nisur karrierën e tij si i ardhur refugjat në atë vend. Sidoqoftë, disa prej yjeve të sotëm në futboll kanë patur per...
12:54
Ish-lojtari i kombëtares gjermane, Lukas Podolski mund të përfundojë në kontinentin e Azisë duke mbyllur kështu karrierën e tij si lojtar. 31-vjeçari aktualisht aktivizohet te skuadra turke e Galatasa...
12:42
Takimi i parë mes PSG-së dhe Barcelonës ishte surprizues. Kjo pasi spanjollet u mposhtën me rezultat të thellë 4-0, në “Parc des Princes”. Parisienët zhvilluan një performancë fantastike me katë...
12:29
Mesfushori i katalanasve, Serxhi Buskets ka folur pas humbjes shokuese 4-0 ndaj Paris Sën Zhërmenit në “Parc des Princes”, mbrëmjen e djeshme në kuadër të Ligës së Kampionëve. Për Buskets, Barce...
12:19
Drejtori sportiv në klubin parisien do të dëshironte tej mase të kishte në skuadrën e tij yllin e Barcelonës Lionel Mesi në “Parc des Prince”. Patrick Kluivert tregon se nuk mund të përjashtohet ...
20:38
Portali i njohur në fushën e arkitekturës, “Dezeen”, ka publikuar një artikull me dhjetë shtëpitë më moderne të ndërtuara në shkretëtirë. Që nga shtëpitë e pushimit në Egjipt, e deri në s...
20:11
Fituesi i Kupës së Botës, Ronaldinjo mori së fundmi një post mjaft të rëndësishëm te katalanasit, por i pyetur se kë skuadër do të zgjidhte në takimin e sotëm mes PSG dhe Barçës, braziliani tha se...
19:49
Edhe pse vështirë që dy klubet spanjolle Reali dhe Barcelona të eliminohen që në fazën e 1/16-ve, përsëri ka shanse që të dyja të mos kualifikohen më tej në Ligën e Kampionëve. Por edhe nëse k...
19:33
Quhet Tiera Guinn dhe është inxhiniere dhe analizuese e dizajnit të strukturës së raketave në sistemin hapësinor “Boing", një projekt i agjencisë hapësinore NASA. Guinn është vetëm 22-vjeçe dhe...
19:10
A e keni menduar ndonjëherë se përse mjekët kirurgë vishen gjithmonë me një përparëse më ngjyrë jeshile ose blu në sallën e operacionit? Kjo vjen si shkak i ndryshimit të ngjyrave mes gjakut dhe pë...
18:35
Diego Maradona do të jetë i ftuari i nderit në “Santiago Bernabeu” teksa Reali i Madridit do të presë italianët e Napoli-t të mërkurën në mbrëmje. “Napoli është një skuadër e mirë, si në...
18:18
Kur “Twitter” bleu “Periscope” në 2015-ën, mundësia për të transmetuar live nga telefoni juaj përbënte inovacion. Në momentin e blerjes, “Periscope’ akoma nuk e kishte lançuar shërbimin në ...
18:10
Teksa sot festohet dita e Shën Valentinit, portali i njohur “90mins” ka përzgjedhur edhe formacionin e ditës ku të përzgjedhur janë lojtarët më të bukur, të paktën sipas këtij portali. Futbolli...
16:37
Lojtari i përfaqësueses se Uellsit, Garënth Belj është rikthyer në seancat stërvitore në prag të ndeshjes në kuadër të Ligës së Kampionëve përballë italianëve të Napoli-t. Trajneri i madrile...
16:06
Nuk bie shpesh borë në Holandë por në momentin kur ndodh, atmosfera e krijuar kthehet në një histori përrallorë. Këtë e tregojnë edhe këto fotografi të shkrepura nga Bea Nagy, një fotografe venda...
15:44
Lojtari i përfaqësueses gjermane me origjinë shqiptare, Shkodran Mustafi shprehet tepër i bindur se Arsenal mund të mposhtë Bajernin në fazën e 1/16-ve në Ligën e Kampionëve. Edhe pse Mustafi shpreh...
15:21
Sipas raporteve në Spanjë, Reali i Madridit ka arritur një akord me kompaninë amerikane të veshjeve, “Under Armour”, ndërsa sponsorizimi pritet të nisë që prej sezonit 2020. Los Blancos janë për...
15:10
Të qenit “single” vite më parë mund të konsiderohej si një dështim në jetë, por shoqëria ka ndryshuar tashmë dhe të jesh “i vetëm” ka të mirat e saj. Të jesh me këtë status të ndihmon ...
14:51
Që prej kohës kur Nasser Al Khalifi morri drejtimin e klubit nga “Parc de Princes”, Paris Sën Zhërmen ka shpenzuar një shumë të madhe parash me qëllim të sjellë në kryeqytetin francez, trofeun e Li...
KM