Dionis Xhafa

23:13
Policia greke tha se bllokoi të dielën në mëngjes, në një anije me vela, në zonën e detit në brigjet e Pargas, afër kufirit me Shqipërinë, 93 refugjatë, mes të cilëve 30 fëmijë. Sipas burimeve po...
22:57
Në “Santigo Barnabeu” janë shënuar plot pesë gola. Real Madrid dhe Barcelona kanë luajtur një ndeshje fantastike. Goli i parë u shënua nga madrilenët. Për Realin shënoi Casemiro. Ndërsa Messi b...
22:25
Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë Lulzim Basha ka thënë edhe njëherë nga “Çadra e Lirisë” se protesta e së hënës do të jetë paqësore. Basha, përmes një statusi në rrjetin social ...
22:00
Një aksident tragjik me pasoja fatale ka ndodhur të dielën në mbrëmje në Rrogozhinë. Një makinë ka përplasur për vdekje një fëmijë vetëm 3 vjeç. Ngjarja e rëndë më saktësisht ka ndodhur në...
21:41
Ndeshjet e sotme në Superligës Shqiptare kanë dhuruar spektakël të jashtëzakonshëm. Si rrallë ndonjëherë, ekipet kanë shënuar shumë gola. Kukësi ka fituar 4:1 me Tiranën në shtëpi. Skënderbeu fi...
21:25
Në Francë kanë dalë projeksionet e para për zgjedhjet presidenciale. Rezulton se kandidati i qendrës së majtë Emanuel Makron dhe kandidatja e ekstremit të djathtë Marine Le Pen kanë shanset e mira për...
21:03
Tashmë janë votuar shumë fletë votimi për zgjedhjet presidenciale në Francë. Rezulton se politikani i qendrës së majtë Emanuel Makron kryeson zgjedhjet, pasuar nga ana e Merine Le Pen. Janë pikëris...
20:44
Presidenti i Republikës Serbe, Milorad Dodik, ka refuzuar të shtrëngonte duart me ambasadoren e SHBA-së në Bosnjë e Hercegovinë, Maureen Cormack në Donja Gradinë. Dodik e ka cilësuar më herët ambasado...
20:31
Gjykata e Tiranës zbardhi arsyetimin e vendimit të pafajësisë së Kristian Marinajt, i akuzuar si bashkëpunëtor i ish-deputetit Mark Frroku në vrasjen e Aleksandër Kurtit në vitin 1999, në Belgjikë. ...
20:15
Përpara pak ditëve, pas komunikimit të masës së sigurisë arrest shtëpie për ish-shefin e krimeve të komisariatit nr.2, në Tiranë, Dritan Metani, prokuroria dhe Shërbimi i çështjeve të Brendshme dhe...
19:59
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump duket se ka një interes shumë të madh për zgjedhjet presidenciale që janë duke u mbajtur në Francë. Së paku kjo gjë lë të kuptohet nga...
19:42
Ne gjithmonë i inspirojmë njerëzit me histori të ndryshme të njerëzve të suksesshëm? Por çfarë i dallon në të vërtetë këta njerëz nga pjesa tjetër e njerëzve? Më poshtë e gjeni një listë ...
19:29
Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë Lulzim Basha i është përgjigjur sot nga “Çadra e Lirisë” kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit tha se opozita kërkon t’i vërë flakën vendit. ...
19:14
Sot në Afganistan po mbahet një ditë zie kombëtare, për të nderuar viktimat e sulmit terrorist të së premtes që la të vrarë 140 ushtarë dhe plagosi mbi 100 të tjerë. Sulmi u realizua nga një grup v...
17:58
Partia Demokratike e Shqipërisë dhe Policia e Shtetit kanë pasur një “përplasje” gjatë ditës së sotme. Deklaratat e lëshuara prej tyre kanë qenë në kundërshtim me njëra-tjetrën. PD i ka bër...
17:47
Grupi i pesë personave, të cilët u arrestuan me bujë tri ditë më parë në zonën e “Myslym Shyrit” në Tiranë, dyshohet se kishin riaktivizuar linjën e trafikut të heroinës nga Turqia. Njëri nga t...
17:28
Afrim Krasniqi, ISP Zgjedhja e Presidentit të Republikës. Në një shtet serioz është e mbetet procesi më solemn, më institucional dhe më gjithëpërfshirës. Presidenti nuk është thjesht një individ...
17:04
Në Krujë, gjatë ditës së djeshme është shfaqur një sozi e heroit tonë kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu. Burri që ngjan me heroin tonë kishte hipur mbi një kalë. Ai ka habitur jo pak kalimtar...
16:31
Nga Pieter Cleppe Drejtori i Zyrës së Brukselit të “Open Europe”, “CNN” Franca shkon në votime të dielën, për të votuar në raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale. Fushata ka qenë e m...
16:14
Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme të Australisë Julie Bishop pati thënë se regjimi në Korenë në Veriut duhet goditur, pasi është diktatorial. Pas kësaj, shteti i Koresë së Veriut ka reaguar, ...
15:58
Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) ka njoftuar sot se një anëtar i personelit të saj është vrarë dhe një tjetër është plagosur, pasi makina e misionit special monitorues, ku gjen...
15:45
Vera Canaj nga Shkodra, rrëfen se është martuar me shkuesi, kur ishte 18 vjeç edhe pse e dinte që atëherë që bashkëshortit të saj, Pal, i kishte dal nami si pijanec, rrugaç e bixhozxhi. “Për 18 vite...
15:28
Një incident i rëndë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në aksin rrugor Përrenjas – Librazhd, ku një makinë në lëvizje ka marrë flakë. Policia ka njoftuar rastin. “Mjeti me targa TR 34 30 K, në...
15:14
Kryetari i Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet Shpëtim Idrizi ka komentuar protestën që do të bëjë nesër opozita e vendit, ku do të bllokojë rrugët nacionale të vendit për rreth një orë. Idriz...
14:55
Mediat serbe vazhdojnë t’i fryjnë zjarrit të luftës me teori konspirative dhe artikuj për kinse organizimin dhe armatosjen e shqiptarëve në Kosovë, por edhe në vendet përreth. Gazeta serbe “Alo” s...
14:43
Në Francë po mbahen zgjedhjet presidenciale, derisa janë shtuar masat e sigurisë. Votimet e sotme në kuadër të rrethit të parë të zgjedhjeve tejet dramatike, mund të kenë ndikim të madh në situat...
14:29
Partia Demokratike e Shqipërisë ka reaguar, pasi Policia e Shtetit iu ka bërë thirrje qytetarëve të mos dalin në protesta. Sipas PD, policia në deklaratën e saj kërcënoi qytetarët, duke shtuar se kupo...
00:08
Policia e Gjermanisë në Këln është përleshur me demonstruesit afër ndërtesës ku mbahej kongresi i partisë nacionaliste, Alternativa për Gjermani (AfD), me ç’rast janë plagosur dy policë. Dhjetëra...
23:46
Sekretari për Aksionin Qytetar pranë Partisë Demokratike të Shqipërisë Ervin Salianji ka reaguar sërish në lidhje me situatën politike në vend. Ai thotë se opozita ka të drejtë të rezistojë ndaj nj...
23:26
Një aksident me pasojë vdekjen e një gruaje 48-vjeçare ka ndodhur sonte në Tiranë. Një grua është plagosur për vdekje nga një makinë, shoferi i së cilës nuk është ndalur, por është larguar. P...
23:02
Sonte në “Artemio Franki” është dhuruar spektakël. Ndeshja mes Fiorentinës dhe Interin ka dhuruar spektakël të jashtëzakonshëm dhe u mbyll përfundimisht me rezultatin 5:4 për vendasit. Pjesa e p...
22:41
Një zyrtar i lartë i qeverisë serbe ka paralajmëruar se një luftë tjetër mund të shpërthejë në Ballkan nëse Shqipëria përpiqet të krijojë një bashkim me Kosovën, duke i kërkuar Perëndimit që ...
22:27
Ish-kryeministri i vendit Sali Berisha ka shkruar një status në rrjetin social “Facebook”, ku shprehet se droga që zbulohet në vend vidhet nga policia. Përmes statusit, Berisha thotë se janë rreth 10 m...
21:47
Kreu i Departamentit të Politikës së Jashtme në Partinë Demokratike Kreshnik Çollaku, përmes një statusi në rrjetin social “Facebook” ka thënë se opozita do të protestojë të hënën me mënyrat ...
21:30
Rrëfimi i magjishëm i Don Winslow për kartelin më të madh të drogës, arrestimet, arratisjet, vdekjet yjet e dhe divat e Hollywood: ”El Chapo ka dalë nga dera qendrore. As nuk është futur fare në tune...
21:18
Një “ambasador jo zyrtar” i Koresë së Veriut për Perëndimit ka tërhequr vërejtjen se Peniani mund të shkatërrojë gjithë botën me vetëm tre bomba. 43-vjeçari Alejandro Cao de Benós, e ka përshk...
21:03
Kryetari i Luginës së Preshevës Jonuz Musliu, ka deklaruar sërish se është për bashkimin e trojeve shqiptare konform vullnetit të popullit etnik shqiptar të Medvegjës dhe Bujanocit në referendumin gjit...
20:23
Ministri i Drejtësisë, Petrit Vasili ka komentuar procesin e djegies së dy raundeve të para për zgjedhjen e presidentit të ri duke i dhënë përgjigje edhe pyetjes nëse kreu i shtetit duhet të zgjidhet a...
20:13
Nga Dag Kris, CNN Përse duhet t’ju bëhet vonë? Nëse jeni në BE: BE-ja i ka tashmë “duart e zëna”, pasi po merret me divorcin e saj të afërt nga Britania e Madhe. Së paku dy prej kandidatëve...
19:49
Ministri i Drejtësisë, Petrit Vasili, i ftuar sot në emisionin “Kjo Javë” në “News 24” i është përgjigjur sot pyetjes nëse LSI do e kërkojë postin e kryeministrit pas zgjedhjeve. Sipas tij LSI ...
19:38
Deklaratat e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama dhe presidentit të Kosovës Hashim Thaçi janë komentuar nga një sërë politikanësh të rajonit, por edhe nga ana e opinionistëve apo shkrimtarëve. Një...
19:04
Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla akuzoi publikisht pak ditë më parë Policinë e Shtetit për asgjësimin e kanabisit në mënyrë të paligjshme, jo vetëm duke mos mbajtur procesverbal por edhe duk...
18:55
Zyrtarët francezë thonë se policia sot e ka arrestuar një person që kërcënohej me thikë, duke shkaktuar panik në një stacion hekurudhor në Paris, një ditë para zgjedhjeve presidenciale në Francë. N...
18:01
Një shqiptar në Itali është vënë në prangat e policisë italiane, për shkak se në bodrumin e shtëpisë së tij janë gjetur 83 kilogramë drogë. Në pranga ka përfunduar shtetasi Arian Bashmeta , 4...
17:33
Ministri i Transporteve Sokol Dervishaj nga Saranda ka përcjellë sot një mesazh të LSI-së në funksion të zgjidhjes politike në vend. “Mesazhi i ditës së sotme është se duhet një shans për të g...
16:56
Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës është duke u rritur me një shpejtësi shumë të madhe. Ai tha se kjo është arsyeja se përse subjektet e tjera politike janë ...
16:26
Ambasadori i Republikës së Francës në Kosovë Didier Chabert është shprehur se lideri i AAK Ramush Haradinaj është duke u mbajtur akoma në Francë dhe është duke u gjykuar atje, jo për akuzat për të...
16:05
Më 18 prill u shënua dhe 62-vjetori i vdekjes së fizikanit të shquar Albert Ajnshtajn. Por polemikat për të nuk kanë të sosur. Ai ishte një fizikan i njohur botërisht kur FBI filloi të mbante një d...
15:51
Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, është takuar mbrëmë me presidentin amerikan, Donald Trump, lidhur me planet e Shtëpisë së Bardhë për reduktimin e financimit për OKB...
15:32
Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë Lulzim Basha ka bërë deklarata të forta kohët e fundit, duke thënë se kriza në vend është kaq e thellë sa Shqipëria është duke shkuar në një ngatër...
15:15
Ashtu siç edhe ishte parashikuar, banorë të Torovicës kanë bllokuar këtë të shtunë aksin nacional Lezhë – Shkodër. Ata kanë pasur një sërë kërkesash. Banorët kërkuan rikonstruksionin e 16 k...
14:46
Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste Agron Duka, aleat i kreut demokrat Lulzim Basha ka dhënë mesazhe të fuqishme nga Kukësi. Duka tha se situata në vend është aspak e zakonshme dhe prandaj opozita e v...
14:24
Partia Demokratike e Shqipërisë ka ironizuar sot për mënyrën sesi janë duke u zhvilluar zgjedhjet presidenciale në vend. Sekretari i PD për Aksionin Qytetar Ervin Salianji ka zgjedhur një mënyrë ori...
01:11
Në lokalin “Fiks Fare” ku ndodhi masakra e sotme në Vlorë, ku u vra shtetasi Ergys Gjioveshaj dhe u plagosën tri të tjerë ka qenë e ftuar një këngëtare. Ajo është Blerina Balili. Lokali ku ka n...
00:58
Policia e Shtetit ka dalë me njoftim në lidhje me ngjarjen e rëndë kriminale që ka tronditur Vlorën. Në njoftimin policor thuhet edhe emri i viktimës, ndërsa sqarohen edhe rrethanat e ngjarjes. Njofti...
00:23
Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiç thotë se BE-ja, SHBA dhe Britania e Madhe do të jenë përgjegjëset kryesore për pasojat nëse nuk reagojnë ndaj deklaratave të politikanëve shqiptarë. Ai këtë ...
23:59
Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministrit të vendit Edi Rama për atë që kreu opozitar e quan propozim për kompromis në lidhje me çështjen e Vetingut...
23:48
Një ngjarje e rëndë kriminale ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin bregdetar të Vlorës. Një përplasje me armë zjarri ka shënuar së paku një viktimë, ndërsa tre të tjerë janë plagosur. Ngjarja ...
23:27
Kryetari i Partisë Social Demokrate Skënder Gjinushi ka deklaruar sonte në emisionin “Opinion”, se ish-deputeti i PS në Shkodër Tom Doshi, për zgjedhjet e 18 qershorit, do të jetë në listën e PSD. D...
22:35
Kreu i LIBRA-s Ben Blushi ka deklaruar sonte në emisionin “Opinion” se është kundër arrogancës të pushtetit. Blushi ka thënë se do ta linte mandatin e deputetit në rast se fiton qoftë edhe një v...
22:25
Një tjetër media e huaj i ka bërë jehonë kababizimit të Shqipërisë. Në një artikull të publikuar këtë të enjte, media franceze “Reporterre.net” ka publikuar reportazhin me titull: “Europa ka n...
21:53
Policia e Francës dhe Ministria e Brendshme e shtetit francez kanë njoftuar se një punonjës policie është vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur për shkak të një sulmi të armatosur që ka ndodhur në P...
21:40
Dhjetëra fëmijë shqiptarë ndodhen në situatë rruge. Ajo çka e bën më tragjikë këtë gjë, është se këta fëmijë ndodhen jashtë vendit, ku prindërit apo të afërmit i kanë lënë në mëshirë t...
21:23
Deklaratat e liderëve në Tiranë e Prishtinë për bashkimin e shqiptarëve në një shtet, në rast se Bashkimi Evropian nuk i hapë dyert shtetit të Kosovës, nga analistët politikë në Prishtinë po shihe...
21:09
Dy javë pas vrasjes së komisar Artan Cukut, policia nuk ka identifikuar ende autorin megjithëse së bashku me Prokurorinë për Krime të Rënda puna po vijon me intensitet të lartë. Si rrallë herë për ng...
21:01
Kryetarja e Komisionit te Integrimit Majlinda Bregu, shpreson qe negociatori David McAllister, Kryetari i Komisionit te Jashtëm te Parlamentit Europian, te ndihmoje arritjen e nje kompromisi mes mazhorancës dhe...
20:47
Themeluesi i Lëvizjes “ZGJIDHJA” Koço Kokëdhima gjatë një takimi që ka pasur me socialistët në Lushnjë është shprehur se Reforma Zgjedhore është mëma e të gjitha reformave. Kokëdhima u shpreh ...
20:35
Themeluesi i Lëvizjes “ZGJIDHJA” Koço Kokëdhima, gjatë një takimi me socialistët në Lushnjë është shprehur se Shqipëria ka nevojë për zgjedhje të lira dhe të ndershme. Ai tha se data 18 qersh...
20:15
Themeluesi i Lëvizjes “ZGJIDHJA” Koço Kokëdhima në fjalimin e mbajtur përpara socialistëve të Lushnjës është deklaruar në lidhje me krizën politike që ka kapluar vendin. Kokëdhima tha se kjo kri...
18:52
Themeluesi i Lëvizjes “ZGJIDHJA”, Koço Kokëdhima, ka zhvilluar një takim me socialistët e Lushnjës. Ai tha se “ZGJIDHJA” do të kthehet në parti politike. Kokëdhima ka theksuar se për 20 vite ka ...
18:40
Themeluesi i Lëvizjes “ZGJIDHJA” Koço Kokëdhima ka folur përpara socialistëve të Lushnjës. Ai tha përpara të pranishmëve se e fton për herë të fundit Edi Ramën të mos e përçajë Partinë Soci...
18:33
Meshkujt mund të jenë miq dhe partnerë shumë të mirë, por nganjëherë (madje shumë herë) mund të bëjnë edhe më shumë. Disa fjali që femrave u vijnë gjithmonë ndërmend janë: “Nuk ka bërë asn...
18:27
Themeluesi i Lëvizjes “ZGJIDHJA” Koço Kokëdhima ka mbajtur një fjalim përpara socialistëve në Lushnjë. Kokëdhima tha ndër të tjera në fjalën e tij se lidershipi i PS është duke eliminuar çdo l...
18:18
Themeluesi i Lëvizjes “ZGJIDHJA” Koço Kokëdhima ka zhvilluar një takim me socialistët e Lushnjës. Kokëdhima tha se aktualisht Shqipëria ndodhet nën regjimin e partitokracisë, duke shtuar se “ZGJID...
17:58
Themeluesi i Lëvizjes “Zgjidhja” Koço Kokëdhima ka zhvilluar një takim me socialistët e Lushnjës. Kokëdhima ka folur për shkarkimin nga detyra të kryetarit të Qarkut të Vlorës, Sadrit Danaj, duke ...
17:44
Një aksident masiv me pasojë plagosjen e dhjetëra personave, ka ndodhur në Pileup të Sllovakisë. Ngjarja ndodhi pas një stuhie të fortë të papritur që shkaktoi përplasjen e 40 makinave me njëra me tj...
17:37
Nga Blendi Fevziu I pyetur nëse Presidenti i ardhshëm i Republikës do të ishte produkt i një konsensusi të gjëra, pra i negocimit me opozitën apo do të zgjidhej nga koalicioni PS – LSI, i ftuar në ...
17:25
Policia greke ka bërë publike fotot dhe emrat e katër shqiptarëve që kryenin vjedhje nën kërcënimin e armëve në banesat luksoze në Athinë. Mediat e vendit shkruajnë se anëtarët e organizatës krimi...
17:14
Gjykata e Tiranës ka shtyrë sërish procesin gjyqësor kundër ish-deputetit Mark Frroku, duke vendosur që gjyqi ndaj tij i radhës të zhvillohet në orën 12:15 minuta. Frroku ka thënë pas hekurave se ësh...
16:54
Ky film para një viti pati dhënë premierën edhe në Prishtinë ndërsa është bashkëprodhim i Shqipërisë, Kosovës e Italisë dhe është financuar nga Qendra Kinematografike e Shqipërisë dhe e Kosovës...
16:41
Dy ditë pas vrasjes së komisar Artan Cukut policia nuk ka identifikuar ende autorin megjithëse së bashku me Prokurorinë për Krime të Rënda puna po vijon me intensitet të lartë. Si rrallë herë për ngj...
16:12
Një aksident automobilistik ka ndodhur gjatë ditës së sotme në fshatin Mengel të Elbasanit. Mësohet se nga aksidenti nuk ka viktima. Të plagosurit janë nisur për në spital, ku kanë marrë ndihmën ...
15:57
 Shumë rusë kanë shprehur mendim pozitiv për liderin e revolucionit bolshevik, Vladimir Lenin, se sa kishin pasur një dekadë më parë. Kështu thuhet në një sondazh të publikuar nga agjencia e pavarur,...
15:39
Një aksident me pasojë plagosjen e katër personave ka ndodhur ditën e sotme në Rrugën e Kombit. Kamioni tip “Benz” me targa AA 471 BP me drejtues shtetasin S.P. banues në Mirditë është përplasur  ...
15:32
Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta ka folur pas mbylljes të seancës së sotme plenare, e cila ka përfunduar pa pasur një emër konkret për postin e presidentit. “Ne kemi këmbëngulur në ...
15:11
Misioni i Bashkimit Europian për sundimin e ligjit ka ngritur të enjten aktakuzë ndaj një ish-rezervisti të policisë, Z.V., për krimet që, siç thuhet, janë kryer në vitin 1999. Sipas një kumtese t...
00:40
Krerët e Departamentit të Mbrojtjes kanë sqaruar të mërkurën vendndodhjen e anijeve luftarake për të cilat presidenti Donald Trump gaboi javën e kaluar kur tha se po lundronin drejt Koresë së Veriut. S...
23:44
Trupi Zgjedhor në Turqi ka refuzuar kërkesën e partisë kryesore opozitare, për anulimin e rezultatit të referendumit të 16 prillit, që ia rritë kompetencat presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan. Partia ...
23:18
Barcelona ka pritur në “Kamp Nou” Juventusin. Ekipi katalanas, edhe pse ka tentuar, nuk ka arritur të shënojë gola dhe se gjithçka ka përfunduar me rezultatin e bardhë 0:0. Skuadra nga Torino kishte...
23:06
Uashingtoni u bëri sot thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se pas zgjedhjeve të dhjetorit, ka nj...
22:45
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Athinë rreth orës 22.00. Një bombë ka shpërthyer në një bankë, e cila ndodhej diku mes universitetit të kryeqytetit grek dhe stadiumit. Medie he...
22:19
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka qenë i pari që ka ndezur një debat gjatë këtyre ditëve. Rama ka thënë se Shqipëria dhe Kosova kanë për tu bashkuar, në rast se BE-ja nuk i pranon në gjirin e v...
22:04
Shtëpia e Bardhë, përmes një komunikate për mediet ka njoftuar se presidenti amerikan Donald Trump do të takojë liderin palestinez Mahmud Abas më datë 3 maj në Uashington, shkruan Rel. Trump dhe Abas...
21:51
Shpresat e Barcelonës për një rikthim të madh pas humbjes turpëruese 3:0 në Torino, janë venitur. Edhe pse Barça ka qenë ajo që ka dominuar ndeshjen, sërish nuk ka qenë në lartësinë e duhur për t...
21:39
Ish-kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha ka shkruar një status në rrjetin social “Facebook”. Ai nënvizon se Rama për karrige përmbys demokracinë, duke e cilësuar edhe manjak të karriges. Mesazh...
21:25
Ndeshja mes Monakos dhe Dortmund në Francë ishte parashikuar e vështirë. Kishte shpresa se Dortmund do të mund të bënte mrekullinë në fushën e Monakos, por se gjithçka është venitur vetëm në pak mi...
21:12
Sipas avokatit të kosovarit, vetë sjellja e tij pas krimit flet vet në të mirë të klientit të tij. Pra ai është paraqitur në polici dhe ka pranuar aktin e kryer. Lajmi për kosovarin i cili të dielën ...
20:56
 Një gazetar rus, i njohur për artikujt që kritikonin qeverinë ruse dhe presidentin Vladimir Putin, ka vdekur në Shën Petersburg, pasi është rrahur nga persona ende të panjohur. Nikolai Andrushchenko, 7...
20:41
Këshilli i Ministrave ka shpërndarë një njoftim për mediet, ku përcakton kriteret për personat që duan të aplikojnë për të fituar shkollën e lartë. Njoftimi i plotë i Këshillit të Ministrave: ...
20:27
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të miratojë nesër përmbajtjen e fletës së votimit për kandidatët për kryetar bashkie në Kavajë, proces që do të zhvillohet në datën 7 Maj. “Balkan Web” mëson ...
KM