Eno Shkëmbi

15:21
Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Cërrik-Gostimë, ku një 20-vjeçare ka humbur jetën dhe kanë mbetur të plagosur 4 të tjerë. Policia bën me dije: “Janë përplasur dy mjete, mjeti ...
13:00
Plot 10 tonë marijuanë që ishte nisur nga Shqipëria përmes një kamioni është kapur dje në portin e Ankonës. Në pranga ka rënë shoferi i kamionit, një shtetas shqiptar. Mediat italiane raportojnë...
12:34
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha pritet të mbledhë sot në orën 14:00 kryesinë dhe Grupin Parlamentar. Mësohet se në qendër të diskutimeve do të jetë protesta që opozita ka nisur prej ditës...
12:25
Sekretari i PD-së Arben Ristani tha se mundësinë e grevës e vendos kryesia e PD-së . Në një prononcim për “Ora News” ai deklaroi se të gjitha metodat janë të mundshme, ndërsa tha se do të vazh...
12:16
Kryeministri Edi Rama është kthyer nga Kosova dhe ka shijuar një kafe i qetë këtë të diele në "Hotel Rogner', vetëm pak metra larg protestës që po zhvillohet nga Partia Demokratike përballë zyrës s...
12:03
Përmes një deklarate për mediat të bërë sot KQZ tha se nga 140 deputetë 121 prej tyre nuk kanë asnjë të dhënë të shënuar në formularin e vetëdeklarimit. Zëdhënësja e KQZ-së Drilona Hoxhaj ...
11:24
Ish-deputeti i PD-së, Mark Marku ndonëse ka folur me superlativa për protestën e opozitës, nuk ka ndarë të njëjtin opinion për sherrin në kuvend në seancën e së enjtes mes deputetit të PD, Flamur No...
11:20
Një nga kritiket e njohura të Librit në Shqipëri, Alda Bardhyli tërheq vëmendjen mbi rolin e gruas në botën e shkrimeve. Sipas saj, seksizmi ndjehet ende shumë në këtë fushë. Çfarë roli ka gruaj...
10:54
Vendimi i opozitës për të qëndruar me çadra në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” e ka vënë në lëvizje Kryeministrinë. Mësohet se gjatë natës godina e Kryeministrisë është rrethuar me kangj...
10:46
Ka hyrë në ditën e dytë protesta e opozitës, që është “ngujuar” në një çadër në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” përballë zyrës së kryeministrit Rama. Ish-kryeministri Sali Berisha dh...
10:44
Nënpresidenti amerikan, Mike Pence iu ka thënë liderëve evropianë se Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë të jenë aleati më i madh. Duke folur sot në Konferencën e Sigurisë në Mynih, Pence ka thënë...
10:29
Nga Miho Gjini Gjithmonë ka një keqkuptim dëshira e vjershërimit, e kthyer në një mani për të bërë me to libra kushdo, e për t’u hequr si poet! E mandej të mbushen raftet e shtëpive, të librari...
10:17
Arteriet koronare janë enët e mëdha të gjakut që furnizojnë zemrën me gjak të oksigjenuar. Sëmundja e arterieve koronare shfaqet kur ato preken nga ateroskleroza apo dëmtohen. Zhvillimi i pllakave atero...
10:06
Mëlçia është një organ shumë i rëndësishëm pasi pastron gjakun nga helmet. Kur një person ka probleme me qarkullimin e gjakut, atëherë organizmi i tij do të ketë probleme. Të gjitha materialet toks...
10:00
Tahir Çela, mjek ortoped pranë Spitalit Universitar të Traumës Artrozat janë sëmundje të degjenerimit të artikulacioneve (kyçeve). Sëmundja prek artikulacionet duke dëmtuar indin kërcor artikular q...
09:28
Xhentila Gjoshi Ka kaluar më shumë se një javë nga supergrabitja e ndodhur në rrugën e Rinasit, ndërsa policia arrestoi mbrëmjen e së premtes të shumëkërkuarin Admir Çerpja. Ky i fundit teksa ka m...
09:19
Tonin Frroku Një 23-vjeçare nga fshati Velçan i Pogradecit, ka vrarë bashkëshortin e saj dhe më pas veten. Shkak për këtë ngjarje dyshohet të jenë bërë mosmarrëveshjet në çift si pasojë e kons...
09:05
Neritan Gjergo Janë 89 pronarë në qarqet më të mëdha të vendit, për të cilët ATP ka zbardhur shumën e kompensimit në vlerën 183 milionë lekë së bashku me procedurat për ndarjen e fondit. Pasi ...
08:58
Neritan Gjergo Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare i ka dërguar qeverisë ndryshimet në ligjin për sigurimin e detyrueshëm, ku përfshin edhe zbatimin e sistemit të ri Bonus-Malus të sigurimit të makin...
08:44
Elmaz Gorica Protesta e opozitës është konsideruar prej analistëve si një test dhe matje forcash në prag të zgjedhjeve parlamentare. Një ndër analistët që mbështet idenë e një lëvizje popullore ...
08:03
Sofokli Dedi Ju falënderoj përzemërsisht për pjesëmarrjen dhe jam i privilegjuar që ndodhem këtu përpara jush. U jam mirënjohes juve edhe miqve të mi, Marionit, Besit, Enionit, Steljanit, Pashos, Bes...
07:58
Sulejman abazi (Neshaj) Të provokosh në politikë është shumë e rrezikshme, pasi humbja dhe pasojat kanë kosto shumë të lartë. Jemi disa muaj para fushatës elektorale. Gjatë mandatit të PS-së në...
07:52
Evrin Liçi Ajo çfarë të gjithë përflasin në tavolina kafenesh tashmë është bërë publik nga ekspertët e sondazheve. Shqiptarët nuk kanë besim më të institucionet. Por vazhdon ideja e mbështetj...
07:47
                                                                                                 Karikatura   ...
07:41
Nga Elmaz Gorica Ashtu siç ishte parashikuar, opozita doli në shesh ditën e shtunë për të protestuar dhe për të mos u larguar që aty pa një afat të caktuar. Në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”...
07:19
356 – Perandori Kostandin II mbyll të gjithë tempujt paganë, duke nxjerrë ligje dhe shpallur dekrete për ndalimin dhe dënimin e çdo praktike fetare, përveç asaj të krishtere. Nga vitet 350, ligjet pë...
07:16
Dashi 21/3 - 20/4 Disa persona do mundohen t'ua prishin harmoninë në çift gjatë kësaj dite, por dashuria që ju keni për njeri-tjetrin do i bëjë ballë çdo gjëje. Demi 21/4 - 21/5 Do keni nevojë...
22:59
Avokati i Popullit përfundon verifikimin e dokumentacionit për qytetarët që shprehën interesin për pjesëmarrje në organet e Vetingut. Në listë bie në sy emri i ish-kryeprokurores Ina Rama, si dhe emrat...
22:25
Një person i identifikuar si Vaisi Hoxhaj, 39 vjeç, është arrestuar sot nga policia pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, me qëllim ekstradimi drejt shtetit italian. Mësohet se shtetasi në fja...
22:14
Një sasi prej rreth 4 kg drogë e dyshuar si heroinë është bllokuar në portin e Durrësit. Droga ishte fshehur në brendësi të trupit të një prej pasagjerëve që do të udhëtonte në drejtim të Italis...
21:55
Kreu i PD-së Lulzim Basha ka marrë mbështetjen e kongresmenit të SHBA-ve Dana Rohrabacher rreth protestën e nesërme që do të zhvillojë opozita. Lideri i selisë blu ka bërë me dije mesazhin përmes ...
21:11
“Mediat e Ramës më akuzojnë për evazion fiskal. Po i lë të gëzojnë disa ditë se mbase u dalin dokumente të tjera dhe e kuptojnë që me trutë e Taulantit nuk shkohet as në...jo më në Prokurori apo...
20:54
Ilir Vrenozi, personazhi i njohur i rrjeteve sociale për satirën dhe mesazhet antiqeveritare, ka postuar sot një video për krah kreut të PD-së Lulzim Basha, një ditë para protestës opozitare. “Me ...
20:09
Dy shtetas grekë  u proceduan në gjendje të lirë pasi u kapën  në flagrancë duke lundruar me qëllim peshkimi në ujërat territoriale shqiptare. Mjeti lundrues tip gomone, me gjatësi rreth 5 m dhe m...
18:43
Një tjetër konflikt duket se është hapur në radhët e mazhorancës, tashmë mes Partisë Socialiste dhe PDIU-së. Në procesverbalin e Konferencës së Kryetarëve  të datës 26 janar 2017, mbajtur me d...
18:17
Avokatja e Shtetit Alma Hicka ka nisur sot një letër në drejtim të Kuvendit, pas reagimit të juristëve për shoqërimin me forcë të avokates në Komision Hetimor për CEZ, ku po hetohet mbi dyshimet e nj...
17:44
Sheshet kryesore të Prishtinës janë mbushur sot plot me qytetarë të cilët festojnë 9-vjetorin e pavarësisë. Shumë prej tyre janë veshur me motivet shtetërore verdh e blu e të tjerë janë veshur m...
17:22
Tensionet politike mes Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim kanë zbritur edhe në nivel lokal. Kryetarja e Bashkisë së Gjirokastrës Zamira Rami ka shkarkuar nga posti i nënkryetarit...
17:11
Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, foli sot në Komitetin drejtues të LSI-së së Tiranës, nga ku tha se ka një përpjekje për të tensionuar artificialisht situatën paraelektorale. Met...
16:59
Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, konfirmoi se mbrëmë vonë nga BDI i kanë marrë dokumentet me propozime për zgjidhjen e ligjit për përdorim të gjuhëve. Ai shtoi se personalisht nuk e ka parë se çfarë...
16:47
Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta i ka dërguar sot një mesazh urimi kryetarit të Kuvendit të Republikës së Kosovës Kadri Veseli me rastin e 9-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Mesazhi...
16:10
Një letër i është dërguar sot kryeministrit, presidentit dhe kreut të Kuvendit të Shqipërisë nga një grup emigrantësh përmes ambasadës sonë në Athinë. Ata janë pritur dhe kanë biseduar edhe n...
15:59
Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar sot me gradën “Gjeneral Brigade” komandantin e Qendrës së Bashkuar Operacionale, Tonin Marku. Ky dekret hyn në fuqi menjëherë. "Në mbështetje të nenit 92 germ...
15:46
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve rrëzoi sot propozimin e administratës juridike që pengonte partinë e Ben Blushit, LIBRA, që të merrte pjesë në zgjedhje si parti parlamentare të 18 qershorit. Të 7 anë...
15:39
Me anë të një vendimi të mbajtur “sekret” për opinionin publik, qeveria shqiptare ka miratuar së fundmi një shtim të numrit të punonjësve të Gardës së Republikës të ngarkuar për ruajtjen e sig...
15:16
Tre katet e fundit të një pallati 15-katësh janë shembur paraditen e sotme në qytetin bregdetar të Durrësit. Ngjarja ka ndodhur në zonën e Shkëmbit të Kavajës dhe atmirësisht nuk është lënduar...
15:02
Kreu i opozitës Lulzim Basha, dha sot një prononcim të shkurtër për media rreth protestës që do të mbahet nesër në orën 12:00. Kreu i selisë blu tha se janë qytetarët ata që vendosin se sa do t...
14:47
Prokuroria e Përgjithshme i është përgjigjur sot letrës-ankesës së kreut të Komisionit Parlamentar të Ligjeve Fatmir Xhafaj në lidhje me emrat e propozuar për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. ...
14:39
Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë u ka përcjell një mesazh qytetarëve amerikanë në Shqipëri, një ditë para protestës së opozitës. Ambasada amerikane u kërkon atyre që të qëndrojnë l...
14:33
Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, pritet të ndërmarrë një mision të ri për të bindur britanikët që të ndryshojnë mendim mbi daljen nga BE, raporton BBC. Blair ka deklaruar se njerëzit votuan n...
14:21
Eksperti për Ballkanin, Norbert Mappes-Diediek, në intervistë për DW thekson se tërheqja e BE-së nga Ballkani mund të ketë pasoja të rënda si për Ballkanin, por edhe për të gjithë Evropën. Deuts...
20:50
Opinioni në Maqedoni po pret epilogun përfundimtar të bisedimeve, ndërsa nga kryesia qendrore e BDI-së thonë se takimet e tyre do të vazhdojnë deri në fund të javës. Televizioni Telma njofton se BDI...
20:02
Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar mbrëmjen e sotme rreth orës 20:00, pranë një palestre në zonën e liqenit artificial në Tiranë. Nga informacionet paraprake dyshohet se bëhet fjalë për një...
19:50
Kreu i Kuvendit Ilir Meta dhe kryetarja e Komisionit të Jashtëm Arta Dade, u pritën gjatë vizitës së tyre në Austri nga Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Social Demokrate Austriake, SPÖ, Andreas ...
19:28
Kryetarja e Gruas së Partive Popullore Evropiane Doris Pack ishte në Kukës, ku u nderua me mirënjohje nga Bashkia për kontributin e dhënë për Shqipërinë në proceset Evropiane dhe lobimin për promovimi...
19:02
Prokuroria e Tiranës ka treguar për mediat detajet e operacionit për identifikimin e grabitjes së parave të bankave dhe arrestimin e 4 personave. Me kërkesë të Prokurorisë së Tiranës, gjykata ka ven...
18:39
Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve ka reaguar për herë të parë rreth bllokimit të partisë së Ben Blushit LIBRA. Në mesazhin shpërndarë në rrjetet sociale Biba shprehet i keqardhur për fyerjet...
18:24
Një aksident ka ndodhur rreth orës 17:00 pranë kompleksit “Dinamo” në Tiranë. Një person që lëvizte me një motor sportiv është përplasur me një makinë tip “Renault”. Pas përplasjes shtet...
17:49
Përmes një mesazhi në “Facebook”, ish-Ministri i  Drejtësisë, Ylli Manjani e ka cilësuar antikushtetues vendimin e marrë sot nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, për mos regjistrimin e partisë më t...
16:00
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha se Rusia dhe Shtetet e Bashkuara do të përfitonin nga rivendosja e komunikimit midis agjencive të tyre të inteligjencës, për të forcuar luftën kundër terrorizmit...
15:31
Ambasada Amerikane në Tiranë ka dhënë disa këshilla mbi vizat, përmes një njoftimi në faqen zyrtare. Në njoftim thuhet se nuk është e nevojshme përkthimi i dokumenteve të lëshuara nga Zyrat e Gje...
15:16
Pas publikimit në mediat e Tiranës së një kontrate ku delegacioni i Bashkimit Europian ka blerë një vilë 1.6 milion euro në një zonë rezidenciale, zyrtarët e Brukselit kanë nisur të shqetësohen, shk...
15:08
Drejtori i Parandalimit të Pastrimit të Parave, Alket Hyseni, ka dhënë dorëheqjen nga posti në fjalë. Mësohet se Hyseni i ka dorëzuar sot dorëheqjen kryeministrit Rama dhe ministrit Ahmetaj. Shkak si...
14:29
Nga një sondazh i kryer në Maqedoni ka rezultuar se shqiptarët në kë vend konsiderojnë Turqinë vend më mik se Shqipërinë. Pas publikimit të rezultateve të anketës të realizuar nga Qendra Maqedona...
14:16
  Deputeti i PD-së Flamur Noka është përjashtuar nga seanca plenare e ditës së sotme pas përplasjes me deputetin socialist Erion Braçe. Opozita ka kundërshtuar vendimin e kryetares së Kuvendi...
14:11
Kryetari i Komisionit Qeveritar për Persona të Pagjeturit, Prenk Gjetaj, i ka thënë Radios Evropa e Lirë se në qytetin e Mitrovicës kanë filluar gërmimet në kërkim të varrezës masive. Aktualisht, gë...
13:43
Deputeti i PS-së, Artan Gaçi ka folur për herë të parë publikisht pas lajmit se ai është mes 9 zyrtarëve që po hetohen nga Prokuroria në kuadër të dekriminalizmit. Gaçi u shfaq i tronditur duke m...
13:25
Nuk kanë munguar replikat e forta akuzat  e ofendimet edhe në seancën e sotme të Kuvendit. Ndërkohë që kreu i LIBRA-s Ben Blushi po denonconte bllokimin që po i bëhet në KQZ partisë LIBRA, përmendi e...
13:13
Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masën e sigurisë "arrest në burg" për shtetasit Ernest Kupa dhe Neim Avdulaj, të dyshuar për dy grabitjet e bujshme të bankave në kryeqytet. Dy të dyshuarit u paraqitën...
13:09
Kreu i partisë LIBRA, Ben Blushi akuzoi sot kreun e KQZ-së Denar Biba se ka ndryshuar Kodin Zgjedhor në mes të natës me qëllim që të djegë partinë e tij. “Ne po shkojmë në zgjedhje dhe KQZ ka fil...
12:53
Ish-kryeministri Sali Berisha propozoi sot që kreu i qeverisë Edi Rama të nxirret përfundimisht nga Parlamenti. Rama nuk po merr pjesë në seancën e sotme, ndërkohë që ka munguar edhe në disa seanca të...
12:47
U finalizua sot në Tiranë operacioni “Fuqia”, ku u arrestua shtetasi Ylli Done, të cilit iu sekuestrua 45 kg tritol si dhe një sasi mjetesh të tjera shpërthyese. “Specialistët e Sektorit të Trafi...
12:38
Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, tha sot gjatë një fjalimi të mbajtur në Kuvend se kryeministri Rama po shpërndan tapi si Enver Hoxha në kurriz të pronarëve të ligjshëm, në shkëmbim të ...
12:24
Kreu i Grupit Parlamentar të PD-së, Edi Paloka, i ka kërkuar nënkryetares së Kuvendit Valentina Leskaj gjatë seancës së sotme ku është kryeministri dhe pse s’ka ardhur në Kuvend prej një muaji. N...
12:19
Vëllai i Admir Murataj, i cili dyshohet se është kreu i grupit që grabiti 3.2 milion dollarë në Qafë-Kashar, Cen Murataj, është arrestuar nga policia. Ai dyshohet të ketë gisht në grabitje dhe për...
12:12
Kreu i opozitës Lulzim Basha ka reaguar sot rreth bllokimit të partisë së Blushit në zgjedhjet e ardhshme parlamentare, duke e cilësuar këtë si aktin e fundit të Ramës kundër zgjedhjeve të lira. ...
21:15
Bukuritë e Shqipërisë nuk kalojnë pa u vërejtur nga mediat e huaja. Kohët e fundit janë shtuar mediat që kanë shkruar për vendet atraktive që ofron Shqipëria, si dhe që duhet vizituar gjithsesi, rapo...
20:43
Një ngjarje kriminale është parandaluar në Shkodër, ku u arrestua një person i cili dyshohet se ka qëlluar me armë në një lokal ku ndodheshin disa persona. 42-vjeçari Arjen Gjeta pas sherrit për m...
19:48
Ministrja e Mbrojtjes e Shqipërisë Mimi Kodheli, dhe homologu i saj kroat Damir Krstičević, i kanë dërguar një letër sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s z. Jens Stoltenberg, në lidhje me zhvillimet ...
19:39
Presidenti i SHBA-ve Donald Trump ka reaguar pas raportimeve të ditëve të fundit të mediave amerikane, të cilat ngrenë dyshime për administratën e tij. “Mediat e lajmeve të rreme janë duke u çmend...
19:30
Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në profilin e tij në “Facebook” një mesazh, ky dyshohet se flet nëna e një prej grabitësve të arrestuar për dy vjedhjet e bujshme të bankave në kryeqytet. ...
19:21
Ish-komandoja i FA Neim Avdulaj, që u arrestua dje nga policia pasi dyshohet se ka lidhje me vjedhjen 3.2 milionë euro në Rinas, ndodhej në kazino në momentin e prangosjes. Burime nga policia bëjnë me d...
19:13
Diplomatët e lartë dhe zyrtarët ushtarakë të Shteteve të Bashkuara dhe Rusisë, takohen nesër për të parën herë prej se është inauguruar administrata e presidentit amerikan, Donald Trump. Sekretar...
19:09
Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, është në të njëjtën linjë me ministrin e Drejtësisë Petrit Vasili, lidhur me ngritjen e Bordit të ONM, që do të monitorojë procesin e Vetingut. Gjos...
17:29
Ardian Muka, urbanist i njohur dhe anëtar i këshillit bashkiak të Durrësit, ka debatuar gjatë me kryebashkiakun Vangjush Dako, lidhur me abuzimet sipas tij që po bëhen në sheshin Veliera. Muka ka ngrit...
17:16
Këto janë fotot spektakolare të kapura gjatë shpërthimit të një vullkani në malin më të lartë në Gadishullin Kamchatka në Rusi. Si duket edhe nga fotot, llava e kuqe rrjedh nga maja e malit ndërk...
16:54
Shoqata Shqiptare e Bankave reagoi pas operacionit të suksesshëm për kapjen e hajdutëve të dyshuar të dy grabitjeve të bujshme në kryeqytet. Në deklaratë theksohet se sektori bankar është i shënde...
16:07
Pas letrës së ministrit të Drejtësisë, Petrit Vasili për ngritjen e një strukture të re për Reformën në Drejtësi, presidenti Bujar Nishani i ka nisur një letër kërkesë Kuvendit të Shqipërisë, n...
15:56
Një 23-vjeçar është arrestuar në qytetin e Selanikut, pasi akuzohet për depozitim dhe trafikimit të lëndëve narkotike, si dhe të armëmbajtjes pa leje. Shtetasi në fjalë është Françesko Nazifi, ...
15:34
Bota është bërë shumë e vogël dhe kjo video e dëshmon më së miri këtë gjë. Përmes një video të publikuar nga Radio Ejani, radio e jashtme e Kinës, shihen se si një grup valltarësh në Tajvan ...
14:47
Deputetja e Parlamentit Eurpian, Doris Pack foli në lidhje me dekriminalizimin, zgjedhjet, korrupsionin dhe largimin e të rinjve, si dhe qëndrimi në lidhje me çështjen e ngritur nga mediat për vilën e amb...
14:30
Në një postim në “Facebook” ish-ministri i Drejtësisë Manjani shprehet se nuk është i mirë lajmi që Gjykata e Strasbourg-ut ka vendosur dëmshpërblim të rëndë për financat tona publike sa i tako...
14:19
Parlamenti Evropian kërkon që Shqipëria të përshpejtojë ritmin e zbatimit të Reformës në Drejtësi, si një çështje kyçe për hapjen e negociatave me BE-në. Reporteri i PE për Shqipërinë Knut F...
13:56
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u ndal sot në Shkodër, ku takoi qytetarë dhe simpatizantë të djathtë, të cilëve u kërkoi të bashkohen në protestën e 18 shkurtit. Basha theksoi se në kët...
13:41
Pas arrestimit të 4 autorëve të grabitjes në Rinas, komentues të shumtë kanë reaguar në rrjetet sociale, disa duke përgëzuar policinë e të tjerë duke ngritur dyshime mbi operacionin. “Skenarin e...
13:20
Një i ri nga Korça, i identifikuar si Sergei Cenolli 26 vjeç është gjetur i vetëvarur në banesë, në fshatin Vashtëmi të Korçës. Mësohet se i ndjeri kishte dalë ditët e fundit me leje nga burgu ...
21:15
Rusia mohoi se ka kryer sulme kibernetike kundër kandidatit për president të Francës, Emmanuel Macron. Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, tha se akuzat e tilla kundër autoriteteve ruse janë “thje...
20:44
Politikani dhe botuesi Koço Kokëdhima shfrytëzoi emisionin e pasdites “Rudina” në TV Klan, që të përcillte mesazhe politike edhe pse po flitej për dashurinë dhe për Shën Valentinin. I veshur casual...
20:10
Një tjetër hap përpara në pavarësinë e gruas është bërë në Arabinë Saudite, ku pritet të hapen palestra të posaçme për gratë në çdo lagje. Nisma është pjesë e Fushatës Kombëtare të Shënd...
19:43
Afro një orë pas njoftimit të operacionit për arrestimin 4 personave të përfshirë në dy grabitje të bujshme në kryeqytet, kanë dalë edhe foto nga paratë e vjedhura dhe pamje të aksionit policor. ...
KM