Nikoleta Kovaçi

18.02.2017
Nga Nikoleta Kovaçi N dërsa vijohet të kërkohen një pjesë e grupit të grabitësve të Qafë Kasharit, prokuroria ka ndarë dy çështjet, atë të grabitjes së ndodhur me 3 dhjetor të vitit 2015 me gr...
17.02.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Një lojë me formularin e deklarimit nga një deputet dhe dy kryetar bashkish, ka çuar në një rast të paprecedent: Prokuroria nis hetim penal për KQZ-në 5 muaj para zgjedhjeve! Sinj...
17.02.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Fation Xhyliu, vazhdon të jetë personi kyç që ka marrë përsipër të dëshmojë mbi mënyrën se si janë organizuar dy grabitjet spektakolare në aksin Tiranë-Rinas. Të paktën ky...
16.02.2017
Nga Nikoleta Kovaçi “Kam pasur një kontratë të lidhur ndërmjet meje dhe CEZ “Group-Praga”, dhe se në zbatim të kësaj kontrate, pasi kam përmbushur detyrimin kontraktues, duke bërë studimin e f...
16.02.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Ngurrëza, fshat i Myzeqesë në zonën e Lushnjës, brenda disa ditësh është kthyer në qendër të debateve mediatike dhe politike në Shqipëri. Nëse në rastin e parë banorët e t...
15.02.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Të kërrusur dhe me krye të mbuluar me shall e kapuç, tre persona, që duken si gra, gërryenin në anë të rrugës. Ftohtë i egër! Ata nuk e drejtojnë fare kurrizin, po shohin në ...
15.02.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Janë 6 deputetë dhe tre kryetarë bashkish, që do t`i nën shtrohen procesit të dekrimi nalizimit. Ata janë bërë objekt kohëve të fundit ndërkohë që mësohet se sinjalet, për ...
14.02.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Viktima 29 vjeçare Ermira Arapi nuk ka qenë shtatzënë. Përgjigja e analizave ka mbërritur nga Mjekësia Ligjore nga kryeqyteti, mesditën e së hënës në duart e ekspertëve të gr...
13.02.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Një histori horror vjen nga Italia. Një nënë, në kushte të rënduara të depresionit, pas një sërë ngjarjesh që kanë ndodhur në jetën e saj, ditën e djeshme ka bërë edhe ha...
13.02.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Shpëtuan nga plumbat në rrugën e Rinasit, teksa “dorëzuan” në duart e grabitësve shumën prej 3.2 milion dollarësh, por kjo nuk do të thotë se shpëtuan nga zbatimi i ligjit n...
11.02.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Ura që lidh fshatin Shën Pjetër me aksin rrugor Fier- Seman ka marrë sërish dy jetë njerëzish të tjerë. Ende pa kaluar disa ditë nga ngjarja aksidentale, ku humbën jetën dy per...
11.02.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Ekspertët më të mirë të hetimit në Policinë e Shtetit dhe në Prokurori janë bashkuar dhe po kalojnë në sitë të gjitha provat që ka grumbulluar policia për gjatë gjithë dit...
10.02.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Kërcënimi i një prokurori në Krujë nga ana e prindit të një të pandehuri ka shërbyer si shtysë që Prokuroria e Përgjithshme të reagojë kundër të gjithë atyre që dalin dhe...
10.02.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Ka qenë fillimi i vitit kur policia ka rënë në gjurmët e grupit të prostitucionit në Tiranë. Me sa duket, sinjali ka ardhur nga vetë kolegu i tyre, Elton Shtrepi, djali që punont...
09.02.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Prokuroria për Krime të Rënda ka zbuluar një grup kriminal që merrej me kalimin e klandestinëve prej Lindjes së Mesme nga territori shqiptar për në Kosovë, e më tej, me destinac...
09.02.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Identifikimi i të riut si personi që ka qëlluar mbi Florenc Çapjan dhe Bledar Muçën, në fillimin e qershorit të një viti më parë, ka bërë që të publikohen të dhënat e heti...
09.02.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Kryeprokurori Adriatik Llalla vijon takimet në Bruksel. Ai vijon të raportojë, të kërkojë mbështetje dhe pse jo edhe informacione në lidhje me çështje jo vetëm me rëndësi të ...
08.02.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Betejat në emër të re formës në drejtësi që po bëhen në vendin tonë duket se i kanë kaluar ku fijtë tashmë, ndonëse në të gjitha drejtimet, “beteja” bëhet në formën ...
07.02.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Prej katër ditësh mediat greke, policia dhe hetimi vendas po merren me një nga ngjarjet më të rënda të ndodhura kohëve të fundit një Greqi, ku dy persona kanë hyrë në një fam...
07.02.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Atëherë kur bëhej fjalë për një prej ngjarjeve më të dhimbshme në vend, kur një mori dyshimesh u shtruan për humbjen e jetës në liqen të dy djemve të talentuar të Forcave t...
05.02.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Ai është sërish aty, e dera e tij është sërish çelur. Aty, si përherë edhe sot, hyhet pa trokitur, si rrallë ka ndodhur me ndonjë njeri të nivelit të tij. Sërish Ai ishte aty...
05.02.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Historia e përplasjeve të shokëve të fëmijërisë nga Tepelena nuk është vetëm histori hakmarrjesh dhe ekzekutimesh barbare, por shkon deri në majën e drejtimin të Policisë lok...
05.02.2017
Nikoleta Kovaçi Në minierën e Bulqizës ka shpërthyer gaz. Bëhet fjalë diku në nivelin e 21 të saj. Si pasojë e shpërthimit, ka në mbetur të plagosur disa - punonjës. Tre prej tyre bëhet m...
04.02.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Përplasjet politike duket se janë shtrirë deri në rangjet drejtuese të policisë në vend, ndërkohë që është dhënë goditja e parë në Drejtorinë e Policisë së Vlorës. E nd...
03.02.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Ishte herët në mëngjes, në një takim për “Pjesëmarrja Qytetare dhe Demokracia e Drejtpërdrejtë”, kur ambasadori amerikan Donald Lu, do të lëshonte akuza të rënda në drejt...
02.02.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Dhe telashet nuk kanë të sosur për Lulzim Berishën, njeriun që sfidoi si askush tjetër në historinë e gjyqësorit tonë, sistemin e drejtësisë. Me sa duket, prokuroria nuk ësht...
01.02.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Çështja e privatizimit të OSHEsë nga kompania çeke, CEZ do të kalojë sërish sot në komisionin hetimor parlamentar, ndërsa është pretenduar se do të thirren për të dëshmuar ...
31.01.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Historia rozë e Guximtar Boçit, gjyqtarit të Gjirokastrës që tronditi vendin i kalon Prokurorisë së Fierit ta hetojë. Krimet e Rënda kanë bërë punën e tyre në lidhje me hetim...
30.01.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Në kërkim të Klement Balilit, njeriut që duket që ka futur në sherr edhe vetë qeverinë, ndërsa eksponentët e drejtësisë që po merren me procedurat e kërkimit të tij, duket s...
26.01.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Para katër ditësh një material shkresor ka mbërritur në Prokurori. Është Kontrolli i Lartë i Shtetit që ka përcjellë të dhëna në lidhje me një shkelje, të pretenduar prej t...
26.01.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Përveç se një prej emrave më të lakuar në arenë ndërkombëtare si kapo droge për të gjithë Ball kanin, aq sa bëmat e tij kanë frymëzuar shkrime dhe reportazhe në gazetat më...
25.01.2017
Nga Nikoleta Kovaçi U bë i njohur nga një sipërmarrje e çuditshme, ndërsa emri i tij dhe i personazheve që u lidhën me bëmat e tij ç`orientuan jo pak opinionin publik. Vetëm dy vite më parë do të...
23.01.2017
Nga Nikoleta Kovaçi ërgjimet e bëra në katër data, kohë kur Klemend Balili pretendohet se ka nisur një ngarkesë të madhe droge nga brigjet e Sarandës në drejtim të ishujve grekë, nxjerrin në pah ...
21.01.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Mbase, do ma gjejnë shtëpinë, tani, se kohë zgjedhjesh është dhe mbase iu duhet imazhi apo vota e Artesit tim…”. Kështu parashikonte katër vite më parë Bujar Dybeli, burri q...
19.01.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Aso kohe u konsiderua si një tjetër skandal ndërsa do të verifikohej se ministri i Brendshëm ishte vendosur nën përgjim. Një çimkë e vogël, që sipas të dhënave të ekspertëv...
19.01.2017
Një projektligj është propozuar edhe për ndryshime në ligjin për funksionimin e Ministrisë së Drejtësisë. Janë tre nene të cilët do të ndryshohen ndërsa gjithçka është përgatitur nga një grup ...
19.01.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Në fundin e vitit që lamë pas një projektligj i ri që ka të bëjë me sekuestrimin e pas urive u dërgua në parlament. Gjithçka nis tek ndryshimi - në koncept i ligjit, ku tashmë...
18.01.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Prokuroria vijon betejën me policinë, jo vetëm për të pranuar se Besnik Pudja u vra me plumb në kokë, por madje policia ende ka disa detyra pa përfunduar për atë ngjarje. Kur kan...
17.01.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Amnistia që kaloi në Kuvend fundvitin që lamë pas duket se ka vendosur të boshatis jo vetëm “Shërbimin e Provës” por edhe disa zyra të prokurorisë në të cilat qëndrojnë n...
17.01.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesave (ILDKPKI) ka filluar kontrollin e plotë dhe hetimin administrativ për deklaratat e interesave...
16.01.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Një person është vënë në pranga nga Policia e Tiranës ditën e djeshme pasi akuzohet për trafik droge. Burime nga policia bënë me dije se në pranga është vënë 46-vjeçari, D...
16.01.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Gruaja e një biznesmeni të njohur gjirokastrit, ka aksidentuar për vdekje një 63-vjeçar. Ngjarja ka ndodhur katër ditë më parë në kohën kur Gjirokastra, u pushtua nga bardhësia...
15.01.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Një 45-vjeçar është plagosur me armë zjarri gjatë orëve të para të mëngjesit në rrugën “Ismail Qemali”, në zonën e ish-Bllokut. Policia ka bërë të ditur se ngjarja ka ...
14.01.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Dy vite më parë ishte shënuar një vetëvrasje e një biznesmeni të njohur në Itali. Burri mjaft i njohur në qytezën e tij një ditë shkurti ishte gjetur i varur në banesën e tij...
13.01.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Ashtu siç edhe pritej, Gjykata e Lartë iu ka bindur kërkesës së avokatit për ta hetuar në një masë më të butë burrin e koleges së tyre, i cili kishte udhëtuar nga Italia dhe ...
12.01.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Komisioni hetimor për privatizimin e OSHEE tek CEZ, nuk ka zhvilluar seancën dëgjimore me dëshmitarin Nuel Kalaj, për shkak të mosparaqitjes së tij. Por, në mbledhjen e zhvilluar m...
12.01.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Ndërsa pak kohë më parë ishte Partia Demokratike që më anë të Edmond Spahos bëri me dije se marrëveshja me kompaninë CEZ për OSHEE ishte e paracaktuar, PS në komisionin hetimo...
11.01.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Historia e Odhise Andreas duket se tashmë do të hyjë në tjetër rrjedhë, ku përveç akuzës së rëndë që i ka vendosur Prokuroria, tashmë dyshohet se ka hyrë në mënyrë ilegal...
10.01.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Dy djemtë e familjes Çapja kanë fituar lirinë ndërsa në qeli do të qëndrojë sërish Bledar Muça. Ky është verdikti që ka dalë nga Gjykata e Elbasanit, sapo kjo e fundit ësht...
10.01.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Hyn në Shqipëri dhe shkon e dorëzohet në Policinë e Tiranës pasi prej rreth 6 muajsh emri i tij ishte në kërkim ndërkombëtar. Kështu ka ngjarë me Odhise Andrean, bashkëshortin...
09.01.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Moti i acartë ka vënë në provë gjithë strukturat përgjegjëse që nga siguria e rrugëve, te transporti i të sëmurëve drejt spitaleve e deri tek pamundësia për të lënë shkol...
06.01.2017
Nga Nikoleta Kovaçi Veç motit të keq vendi prej ditësh gjendet nën një epidemi të frikshme gripale. Zyrtarisht autoritetet flasin për shifra që janë regjistruar vetëm nëpër spitale dhe pretendohet...
30.12.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Pas një janari të frikshëm, shkurti do të niste me një pritë, që nëse do të realizohej qëllimi i atentatorëve do të kryhej ndoshta masakra më e madhe që kishte ndodhur në ve...
30.12.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Në fundin e një viti, të gjithë që nga qytetari më i thjesht dhe deri te zyrtari më i lartë bëjnë bilancin e punës së një viti. Në fakt në vendin tonë, bilancet janë të s...
29.12.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Sistemi i drejtësisë në vendin tonë në fakt perceptohet vetëm si dënim dhe jo dënim, mik dhe jo mik si dhe i pasur jo i pasur. Prej më shumë se dy dekadash, ky sistem është kon...
28.12.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Në ditën e shtatë të grevës së urisë në Zharrëz, kanë reaguar edhe autoritetet përgjegjëse, ndërsa gjendja e grevistëve sa vinte e rëndohej nga dita në ditë. E ndërsa qev...
27.12.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Shqiptari nga Mitrovica i cili kreu sulme me përmbajtje të çuditshme në Vlorë, kundrejt tre personave, përfundimisht do të gjykohet për akte terroriste. Krimeve të Rënda, iu desh...
26.12.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Është hetuar që në moshë të re dhe madje ka rezultuar se për katër vite me radhë ka shfrytëzuar në Belgjikë një shtetase shqiptare. Pas verifikimeve të shumta që janë bër...
26.12.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Në vitin 2013, familja Levanti do të përfshihej në një ngjarje të rëndë, ndërsa një djalë i vritet në shkallët e pallatit. Sigurisht që protagonisti i atij sherri që më pas...
24.12.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Nga hyrja në fuqi e Ligjit për “Dekriminalizimin” e deri më tani, janë dërguar në Sektorin e Verifikimit në Prokurorinë e Përgjithshme mbi 500 raste. Pjesa dërrmuese e rastev...
23.12.2016
Nga Nikoleta Kovaçi E ndërsa Lulzim Berisha, ish-kreu i Bandës së Durrësit, i akuzuar për një mori vrasjesh, gjendet i lirë, nën një masë detyrimi që sipas Gjykatës së Apelit të Durrësit ësht...
22.12.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Kishte pak kohë që nuk ishte dëgjuar shpërthim me minë të telekomanduar nëpër makina. Në mesin e shtatorit të këtij viti, policia e Durrësit njoftohet se ishte qëlluar Gentian...
21.12.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Ishte fundi i qershorit kur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u vu në dijeni të një informacioni që kishte ardhur nga një qytetar dhe ishte depozituar në prokurori. Në të thuhej se t...
20.12.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ishte i pranishëm në Komisionin e Ligjeve ku ka raportuar lidhur me Projektligjin “Për Amnistinë”. Gjatë fjalës së tij, Manjani hodhi drit...
19.12.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Sulmet terroriste që thuhet se kanë qenë planifikuar të ndodhnin në prag të Meshës së Madhe të Martirizimit që do të mbahej në Shkodër dhe në prag të ndeshjes së vlefshme p...
17.12.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Vetëm 24 orë pas zbardhjes së vendimit të Gjykatës së Apelit të Durrësit për dhënien e lirisë me kusht për të dënuarin Lulzim Berisha, vjen reagimi i Prokurorisë, që kërko...
15.12.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Rrëmbimi i Gazmend Çollakut mbrëmjen e 6 janarit ishte një nga ato ngjarje që të krijonin idenë se jo një njeri po gjithë vendi ishte marrë peng dhe mund të ekzekutohej kurdo! N...
14.12.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Pronësia e ish-hotel Vollgës, pasurisë më të njohur në Durrës, jo për shkak të famës së vet se sa për shkak të personazheve që kanë krijuar pronësinë mbi të, do të rigjy...
13.12.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Kërkimi i Klement Balilit ka nisur të marrë trajtat e një dukurie të çuditshme në vendin tonë, ndërkohë që përveç angazhimit të qindra forcave policore për ta sjellë në pr...
12.12.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Prej më shumë se një viti gazeta “Shekulli” është vënë në mes të një korrespondence ndërmjet dy djemve, kushëri me njëritjetrin, dhe shtetit shqiptar! Letrat e djemve, që...
10.12.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Historitë me avionë droge në vendin tonë janë të rralla, por ato në fakt zgjasin pafund kur bëhet fjalë për hetime, procedura të ndryshme po edhe deri te tërheqja e mjetit që ...
09.12.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Ka qenë në një lokal lojërash, ku mësohet se po luante poker kur mbi të është qëlluar me plumb në kokë. Në fakt, lokali ka tavolina që gjenden jashtë ambienteve dhe mësohet ...
08.12.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Dosja voluminoze e mbërritur në dikasterin e Drejtësisë për emrin e shumëpërfolur si “Eskobari” i Ballkanit, që u bë lajm disa orë më parë në disa media, ka bërë që pë...
07.12.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Dikur konsiderohej si një prej dy personave më të rrezikshëm në vend. I kultivuar pas `97-s, vit që lindi me dhjetëra të fortë në vend, Lulëzim Berisha krijoi organizatën krimi...
07.12.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Krimet monstruoze vijojnë të trondisin vendin. Vrasjet në familje dhe vetëflijimit e kanë kthyer vendin në një ngrehinë mortore, ku ditë-nata në vendin tonë duket se shërben ve...
05.12.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Pas godinës së SHIK-ut, në qytetin e Vlorës, gjendet një godinë. Në fakt është e rrënuar! Gjithçka që bie jashtë duket se hyn në ato ambiente. E vetmja gjë e gjallë që fry...
05.12.2016
Nga Nikoleta Kovaçi “Himiara” dhe “Gent” janë dy përcaktimet më të lakuara në median greke pasi është dhënë leja të dilet publikisht dhe të flitet për një organizatë kriminale në përb...
04.12.2016
Një ngjarje tragjike ndodhi këtë të shtunë në qytetin e Fierit ku një grua ndërroi jetë pasi u hodh nga kati i katërt nga bashkëshorti i saj. Fillimisht u konsiderua një ngjarje aksidentale dhe madje ...
04.12.2016
U vu nën akuza të rënda nga ana e opozitës që në mo mentin kur u përcaktua si personi që do të drejtonte - bashkinë e Krujës. Trafiku i drogës dhe i prostitucionit ishin edhe dy aktet në të cilat op...
04.12.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Prokuroria ka zbardhur deta je të reja në lidhje me arrestimet e bëra ditën e djeshme, ku u prangosën ish-drejtori i TEC-it në këtë qytet dhe disa ish-zyrtarë, të cilët akuzohen...
03.12.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Një ngjarje e rëndë ka tronditur opinionin publik ditën e djeshme kur një djalë u tha se mbërriti në spital i pajetë. Në fakt, historia e tij e përballjes me vdekjen duket e çu...
02.12.2016
Nga Nikoleta Kovaçi “E vrava gruan, po hajde e merr fëmijët e mbaj të shtëpia jote, se as unë nuk do të jem më”. Kështu ka thirrur nga dritarja e shtëpisë së tij, të vëllanë, autori i masakr...
27.11.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Një i sëmurë mendor, i cili vuan dënimin për vrasje në burgun e Sigurisë së Lartë në Fushë-Krujë ka alarmuar Policinë e Shtetit teksa është kapur në disa biseda telefonike,...
24.11.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Jo vetëm tentativa për të kryer sulme terroriste pak ditë më parë në Shkodër nga një grup ekstremistësh, por edhe një dosje droge, ka qenë shkaku që ka sjellë në vendin ton...
24.11.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Importi i mbetjeve ka bërë sërish bashkë qytetarët të cilët ditën e djeshme nisën protestën e madhe në afërsi të mesnatës. Grupi që do të qëndrojë në krye të këtij gru...
23.11.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Prokuroria bën publike një dosje me disa të pandehur mes tyre edhe një punonjës policie, të cilët kanë dalë të implikuar në një grup kriminal të kultivimit dhe trafikimit të ...
21.11.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Nëse Fatjoni do të ishte gjallë, do të ishte 27 vjeç! Ndoshta i martuar e baba fëmije, ose të paktën do të shijonte martesën e motrës së tij dhe sot, nipin e vet, si të vetmen...
21.11.2016
Nga Nikoleta Kovaç/Arben Velo Duket se e ka ditur se është nën shënjestrën e atentatorëve, sepse ka lëvizur, pasi ka lënë hotelin, në një rrugicë të Fierit dhe ka pirë një kafe me mikun e tij. ...
19.11.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Dy shoferët e Ministrisë së Jashtme të Shqipërisë, të cilët u ndaluan të dielën pasdite në hyrje të Greqisë do të dënohen. Ata rezultojnë të jenë fajtor edhe pse edhe pse...
19.11.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Sistemi i gjykatave ka njohur një rokadë të madhe në disa nivele, ndërsa vendimet për emërime, vende vakante, kapërcime dhe pritje për tu emëruar janë marr në një mbledhje që...
18.11.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Droga prodhim “Made in Albania”, prej kohësh ka frymëzuar gazetarë nga e gjithë Europa, por shkrimet më të goditura sigurisht që do të realizoheshin nga kolegët tanë italian...
17.11.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Dhjetë vite më parë, konkretisht me 23 maj të 2006-ës, Antimafia italiane do të hartonte një listë prej 80 personash, të cilët ishin të implikuar në një rrjet ndërkombëtar d...
15.11.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Prokuroria ndërton dosjen në bazë të dëshmisë së dhënë nga autori i vrasjes, ndërsa në deklarimet e tij është mësuar se bëhet fjalë për një vrasje në kushtet e vetëmbro...
15.11.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Ka qenë një kërkesë e një shoqate shqiptare për ambasadën tonë në Athinë që të dërgoheshin disa libra abetaresh në Greqi për fëmijët shqiptarë. Në fakt kërkesa është ...
14.11.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Fillimisht u trajtua si një vrasje për grabitje, ndërkohë që u tha se shqiptarit i kishte shkuar grabitja keq dhe ishte ekzekutuar nga i zoti i biznesit. Më pas policia doli në një...
13.11.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Policia dhe prokuroria kanë nisur hetimet ndërsa autori i vrasjes së gruas 28 vjeçe nuk ka pranuar të flasë në lidhje me shkaqet reale të ekzekutimit të Etleva Ndokës. Ngjarja q...
13.11.2016
Historia e trishtë e familjes Tafa në Milot të Kurbinit rikthehet sërish në vëmendje nga situata e reshjeve dhe përmbytjeve, ndërsa sigurisht që banesa e tyre nuk mund të përjashtohet asnjëherë nga k...
13.11.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Rreth 2000 hektarë tokë janë nën ujë, në fakt janë prej disa ditësh, por vetëm dje, ministri i Brendshëm pranoi publikisht se rrezikohej gjithë vendi nga përmbytjet. Deklarat...
12.11.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Në rrugën “Ancona” është raportuar për një vrasje, por policia kur ka mbërritur aty ka patur përshtypjen që bëhej fjalë për një aksident. Sapo janë afruar kanë parë xha...
12.11.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Ka qenë ora rreth 10.05 kur bulevardi “Gjergj Fishta” në Lezhë është tronditur. Pas dy krismave në mes të qytetit, një i ri është parë të dalë nga një Parukeri me vrap dh...
11.11.2016
Nga Nikoleta Kovaçi “Uji vërshoi në shtëpi dhe menjëherë doli sipër edhe dyshekëve. Morëm fëmijët dhe dolëm jashtë. Përroi kishte mundur të depërtonte në të gjithë shtëpinë dhe e vetmja ...
11.11.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Është një shtesë që ka të bëjë me një vendim të 12 viteve më parë të Këshillit të Ministrave për listën e personave të shpallur si financues të terrorizmit që ka ndrysh...
10.11.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Prokuroria e Krimeve të Rënda hedh dritë mbi gjithë rrugëtimin e një oficeri policie për të bërë të mundur shitjen e 30 kg hashash. Lënda narkotike mësohet se ka qenë cilësi...
10.11.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Reshjet e dendura të shiut që mbërthyen Veriun e vendit kanë lënë pasoja të mëdha, ndonëse edhe dje askush nuk foli për to. Familje të dala nga banesat, qindra hektarë tokë n...
09.11.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Të arrestuarit për dyshime se janë të lidhur me shtetin islamik, të cilët do të vepronin për llogari të këtij ISIS, duket se janë dorëzuar. Dy nga 9 të ndaluarit e pak orëve ...
05.11.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Operacioni që ndodhi në Rrëshen, ditën e mërkurë përveç se ka nxjerrë në pah edhe emrat e dy personave të tjerë të cilët mendohet që janë kokat e drogës, ka sjellë edhe l...
04.11.2016
Nga Nikoleta Kovaçi “Po, zëri në audio është i imi! E njoh personin për të cilin bëhet fjalë sepse i kam gjykuar çështjen që kishte për pronën, çështje që e kam gjykuar në favor të ish-vje...
04.11.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Gra dhe fëmijë, punëtorë burra dhe djem e deri ekspertë të mekanizmit se si punohet me lëndën narkotike, mes tyre edhe një grua shtatzënë. Kjo është gjithçka është gjetur b...
03.11.2016
Nga Nikoleta Kovaçi E mban peng për 15 metër dru zjarri,  në kërkim miku i Gjin Nikës   Nikoleta Kovaçi I vjedh me dhunë një sasi prej 15 metër dru zjarri dhe e mbanë për 2 orë nën kërcënimin...
03.11.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Rreth dy muaj më parë, policia e Rrëshenit do të vihej nën akuzë nga qytetarët e atij qyteti për faktin që nuk ishin asnjë në komisariat në momentin që ekzekutohej në një lo...
30.10.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Ndërsa policia vijon të bëjë me dije shifra të kilogramëve dhe të personave të kapur dhe të shpallur në kërkim për çështjen e kultivimit të kanabisit, prokuroria vijon të ...
30.10.2016
Po të lexosh edhe njëherë me vëmendje historinë vëren se 38-vjeçarja, Rudina I, gruaja që ishte përfshirë në një konflikt violent me ish vjehrrën e saj ka trajtat e një kamikazeje të përllogaritur...
30.10.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Ndërsa i gjithë opinioni publik flet për një prej ngjarjeve më të rënda të sistemit të drejtësisë, ku një kryegjyqtar kërkon favore seksuale në këmbim të dhënies së një ...
29.10.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Grekët i dëbojnë nga ujërat tona, policia kufitare shqiptare i shoqëron dhe i kërcënon me ndjekje edhe penale. Ky është fati i peshkatarëve tanë të cilët përzihen sa herë hi...
29.10.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Në prill ajo priste drejtësinë! Gjithçka që ishte pjesë e një sherri për pronën ishte shpërndarë në disa padi dhe kallëzime që lidheshin që me dhunë në familje, dy padi, e...
28.10.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Tre shqiptarë, të transferuar në sektorin G9 të një kompleksi burgut në Romës, njëri i dënuar me burg të përjetshëm dhe dy të tjerët me disa vite, kanë lënë kukulla në sh...
27.10.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Një familje në një fshat të Fierit vijon të ngre akuza të rënda për marrëdhënie brenda gjinie, teksa pak kohë më parë kanë humbur një njeriun e tyre që gjendej në burg në...
26.10.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Policia e Shtetit publikon të rifreskuar listën e personave më të kërkuar të saj. Janë 709 emra që sipas policisë rezultojnë të jenë të kërkuar për vepra të ndryshme penale...
25.10.2016
Nikoleta Kovaçi Policia e Tiranës hap një faqe të re interneti, duke publikuar edhe fotot e 12 personave, që për këtë polici rezultojnë të jenë më të rrezikshmit. Ndërkohë që sipas kësaj polic...
24.10.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Kasëm Lila, burri 56 vjeç që i mori jetën dy netë më parë bashkëshortes së tij dhe plagosi kunatën ka nisur të rrëfejë para policisë por më pas nuk ka folur. Të vetmen gjë...
24.10.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Pas më shumë se një viti e gjysmë, është prokurori i Apelit të Vlorës që hedh dritë mbi një masakër të frikshme të rinjsh; tre të vdekur dhe tre autorë që do dënohen dhe ...
22.10.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Dy vite më parë, Koço Kokëdhima do të propozonte ndryshimet në Kodin Penal, duke hequr nenet që burgosnin përdoruesit e kanabisit si dhe lirimin e tyre. Më 6 prill 2015 Kokëdhima...
20.10.2016
Nga Nikoleta Kovaçi SHISH dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda kishin kohë që kishin futur në “rreth të kuq” Krujën me rrethina. Kanë qenë informacionet e sigurta që kanë bërë të futen të vetm...
19.10.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Ndërsa ministri Ylli Manjani del para medieve për të folur në lidhje me një vjetorin e punës së tij në krye të sistemit të drejtësisë, në anë të aeroportit të Rinasit ësht...
18.10.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Prokuroria për Krime të Rënda ka nisur punën për të verifikuar të gjithë procesin “mish-mash” që ka bërë gjykata e Durrësit në lidhje me pronësinë e hotel Vollgës. Duke...
17.10.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Reshjet e të shtunës mbrëma kanë tronditur sërish Lezhën. E s`ka si ndodh ndryshe. Lezha është një prej zonave më të ekspozuara në vend ndaj përmbytjeve dhe se duket se edhe k...
17.10.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Kanabisi është kthyer kohëve të fundit në një burim të frikshëm konfliktesh të përgjakshme. Prej kohësh, pazaret e drogës janë arma vrasëse e shqiptarëve, brenda dhe jashtë...
15.10.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Emrat e Endrit Qyqjes dhe të Endri Zelës kanë mbetur nëpër banka, teksa kanë bërë tërheqjen e çeqeve që vinin për llogari të Emiljano Shullazit. Këto gjurmë kanë qenë shk...
15.10.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Pak ditë më parë, një qytetar nga Fushë-Kruja denonconte mbushjen e furgonëve me njerëz që shkonin të punonin në hashash në zonë ta ndryshme të Krujës. Burri denoncoi publiki...
14.10.2016
Nga Nikoleta Kovaçi  Kur ora po prekte akrepat e 12.00 në oborrin e Krimeve të Rënda dhjetëra forca policie kanë mbërri tur aty në kërkim të dikujt. Kanë hyrë nga një derë, por duke mos qenë t...
13.10.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Raporti i PAMECA IV në lidhje me punën jo të mirë që ka bërë Prokuroria përgjatë gjashtë mujorit ku ata kanë mbajtur nën kontroll aktivitetin e tyre dhe të Policisë së Shtet...
12.10.2016
Nga Nikoleta Kovaçi “Kodra e Bushit”, është vendi që dy net më parë i mori jetën një burri në Laç, si rezultat i përmbytjeve. Ashtu si edhe një vit më parë, po në të njëjtin vend, vërshim...
12.10.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Prokuroria mbyll hetimet për ish-kreun e Bashkisë së Dibrës dhe çon çështjen për gjykim, nën akuzën e rëndë të kërkimit të favoreve seksuale në këmbim të një vendi pune....
11.10.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Misioni PAMECA IV në një raport, që në fakt nuk të lë përshtypjen që është hartuar prej oficerëve që e aderojnë pranë Policisë dhe Prokurorisë, kritikon ashpër punën e or...
09.10.2016
Nga Nikoleta Kovaçi  Një argjendari është gra bitur orëve të para të së shtunës në Tiranë, pranë sheshit “Avni Rustemi”. Sa sia e arit që agresorët kanë - - marrë është e konsiderueshme....
09.10.2016
Nga Nikoleta Kovaçi E ndërsa vazhdon beteja në ekrane dhe me anë të shifrave për drogën e mbjellë dhe atë të shkulurën, po jo atë të trafikuarën, që në fakt nuk thonë asgjë për asnjë qyteta...
08.10.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Guardia di Financa “fut” në sherr Qeverinë me opozitën, ndërsa dy net më parë vizitojnë brigjet tona, dy trafikantë të njohur italianë. Ndërsa këta të fundit bllokohen bas...
07.10.2016
Nga Nikoleta Kovaçi  Pas operacioneve të kryera nga policia në Mat dhe Vlorë, dy ditë më parë, dalin detaje të reja në lidhje me gjithçka ka ndodhur për gjatë dy aksioneve të iniciuara nga SHISH ...
05.10.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Debatet në Këshillin Bashkiak të Gjirokastrës për planet e investimit dhe tregjet e reja kanë shkuar deri edhe në fyerje e goditje të këshilltarëve mes tyre me sende të ndryshme...
03.10.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Policia e Tiranës arreston një grup të trafikimit të qenieve njerëzore për qëllime prostitucioni. Në pranga kanë përfunduar 5 persona, mes tyre edhe 2 femra. Ndërsa 3 shtetase t...
03.10.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Sërish rikthehet Ishmi në vëmendjen e Policisë dhe të opinionit publik, ku me sa duket përveç avionëve edhe gomonet e skafe e kanë bazën e furnizimit me lëndë narkotike Italin...
30.09.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Atje ku vetëm pak javë më parë u tha se nuk kishte asnjë rrënjë kanabis të mbledhur, po rezulton një prej zonave më “pjellore” në lidhje me kultivimin e lëndës narkotike. ...
29.09.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Tension në Këshillin Bashkiak të Mirditës për vrasjen e Saimir Jakut, të riut që u ekzekutua me breshëri kallashnikovi vetëm 20 metër larg godinës së Policisë. Anëtarët e k...
28.09.2016
Nga Nikoleta Kovaçi “Ishin dy vetë të maskuar. Na zunë pritë  dhe qëlluan me breshëri kallashnikovi.  Jam munduar të eci me shpejtësi për t’iu  shmangur plumbave, por kur kam ndaluar  kam par...
27.09.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Arnold Kola, djali 22-vjeçar, në të njëjtin vend ku ishte ndaluar dhe arrestuar marsin e një viti më parë, dy net më parë nxitoi të përmbushte çfarë i kishte mbetur pa bërë ...
27.09.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Janë një sërë vendimesh të hedhura në publik po nuk dihet se kur do bëhen konkrete në lidhje me atë që u quajt si një prej rasteve më flagrante të përzënies së investitorë...
24.09.2016
Nga Nikoleta Kovaçi “U bashkuam te ‘Logu i Shkëndijës’ dhe aty diskutuam dhe morëm vendim se çfarë do të bënim në momentin që u votua për importin e plehrave. U ndamë në disa grupe dhe vendo...
24.09.2016
Nikoleta Kovaçi Me telefonata, sms dhe edhe me takime fizike, në adresë të kreut të Prokurorisë së Përgjithshme kanë ardhur mesazhe kërcënuese. Në fakt, bëhet fjalë për një ngjarje të ndodhur ...
21.09.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Fadil Hoxha, burri i arrestuari nga policia tri ditë më parë dhe që gjeti vdekjen nga infarkti në QSUT, rezulton se është mbajtur në arrest pa kallëzim ndaj tij. Dhe këtë fakt e...
20.09.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Prokuroria dhe policia duket se ende luajnë lojën e tyre me avionin, italianin, opinion publik dhe njëra-tjetrën në lidhje me rrëzimin e avionit në pistën e avionëve të Ishmit. N...
18.09.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Tre mjekë dhe një infermiere janë vënë nën hetim në gjendje të lirë për ngjarjen e rëndë dhe tronditëse të tri ditëve më parë kur një nënë nuk ia doli dot të lindte fo...
18.09.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Guido Guidi, italiani që ra në Ishëm, në pistën e ngritur enkas për avionë të vegjël sportivë, të cilët përdoren rëndom në vendin tonë për trafik droge, do të qëndrojë ...
17.09.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Guido Andrea Guidi, ka ‘humbur’! Ai nuk dihet se ku ndodhet dhe as pse mbahet i izoluar, ndërsa është personi kyç i një incidenti të dyshimtë ajror në zonën e Ishmit. Prokuror...
16.09.2016
Nga Nikoleta Kovaçi E treta e vërteta, thuhet, por në rastin e Guido Andrea Guidit, pilotit italian që ditën e djeshme ra në Ishëm bashkë me avionin e tij, hera e tretë e vizitës në “bukuritë” ...
15.09.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Beteja në Prishtinë mes djemve që pretendojnë se bëjnë muzikë të veçantë, që përfundoi me dy të plagosur e tre të arrestuar vijon të jetë kryefjalë në të gjitha qarqet e...
14.09.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Rikthehen ata, këngëtarët e armëve, ata që prej shumë kohësh janë kthyer në matës muskujsh mes njëri- tjetrit ndërsa tashmë “Far West-i” i tyre zhvendoset nga Tirana në ...
13.09.2016
Nga Nikoleta Kovaçi E pabesueshme, por e vërtet! Ndodh në Elbasan! Një lojë mes dy grash ka çuar pas hekurave një burrë! Akuza është e rëndë ndërsa rasti është bërë menjëherë publik për shk...
10.09.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Vijon beteja në Dibër ndërsa vetëm 24 orë i ndajnë qytetarët e kësaj zone t`u drejtohen kutive të votimit për të rizgjedhur njeriun që iu kanë caktuar për t`i drejtuar në ko...
10.09.2016
Nikoleta Kovaçi Atentat në mes të Rrëshenit, në mes të ditës dhe në sytë e dhjetëra personave. Atentatori lëshon mbi objektivin e tij plot 16 plumba, ndërsa largohet me një makinë të zezë bashk...
07.09.2016
Nga Nikoleta Kovaçi E ndërsa policia greke vijonte betejën për prangosjen e shqiptarëve që braktisën gomonen me një mori kanabisi brenda, nga Spanja vjen informacioni që katër shqiptarë janë arrest...
06.09.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Prokuroria për Krime të Rënda kthen për hetim në prokurorinë e Krujës, dosjen e punonjësve të Rinasit dhe të kompanisë private të sigurimit fizik, që u arrestuan pas grabitjes...
04.09.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Kanë pasur kohën në dispozicion prej plot 72 orësh të mendojnë të gjithë argumentet me të cilat do të përballeshin në Gjykatë me Prokurorinë. Në fakt ia kanë dalë, ndërsa...
04.09.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Dikush më qëlloi nga mali, ndaj mora armën. U vendosa te cepi i oborrit dhe qëllova mbi të”. Kështu e ka nisur rrëfimin e tij, për aq sa mund të konsiderohet rrëfim, David Qosj...
02.09.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Një i ri është hedhur nga një lartësi në brendësi të terminalit të aeroportit "Nënë Tereza" rreth orës 17:00 të ditës së djeshme. Ai sapo ka kaluar grupet e kontrollit ka ni...
02.09.2016
Nikoleta Kovaçi Kanë kaluar më shumë se 24 orë në qeli dhe nuk kanë pranuar të japin asnjë detaj në lidhje me akuzat e rënda që iu ka listuar policia e Tiranës në lidhje me grabitjen e bankës n...
01.09.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Policia e Tiranës ka vënë në pranga ditën e djeshme tre persona të akuzuar për supergrabitjen e një banke të nivelit të dytë në zonën e Ish-Bllokut në datën 8 gusht të kët...
30.08.2016
Nga Nikoleta Kovaçi RENEA, FNSH, grupe të tëra policie gjenden malesh e zonash të thella në kërkim të asgjësimit të bimës narkotike që duket se ka tejmbushur vendin. Aksion pas aksionesh, Policia e ...
13.08.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Një ngjarje e rëndë ka tronditur jo vetëm një familje, por mbarë Sarandën dhe policinë e Shtetit. Një efektive policie i ka dhënë fund jetës me armën e shërbimit, ndërsa ka ...
13.08.2016
Nga Nikoleta kovaçi Vazhdon beteja për të hedhur dritë mbi ngjarjen e pak ditëve më parë kur një turist i huaj në rrethana misterioze është plagosur në ujë dhe më pas ka humbur jetën. Në qeli p...
11.08.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Historia e vdekjes së turistit rus në Himarë përveç faktit që i mori jetën një personi, bëri të mundur edhe nisjen e veshjes me mister të ngjarjes, pasi ende nuk dihet se çfar...
10.08.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Policia e Lezhës ka bërë me dije ditën e djeshme se një pronar restoranti në Ishullin e Shëngjin është grabitur pak pas mesnate nga 3 persona të maskuar dhe të armatosur. Grabit...
08.08.2016
 Nikoleta Kovaçi Ai ishte vetëm 17 vjeç dhe kishte shkuar në punë të mundësonte nxjerrjen e parave që i duheshin për t’u veshur dhe të blinte librat për në maturë. Me sa duket ka qenë i vetëd...
06.08.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Fatmir Kuçi nuk e di se është ai autori i atij aksidenti të rëndë që i ka marrë jetën pushuesit nga Shën Petërburgu paraditen e së mërkurës në afërsi të Livadhit në Himar...
05.08.2016
Nga Nikoleta Kovaçi dhe Harrila Koçi Vendi është pllakosur nga hija e vdekjes. Vetëm brenda më pak se tri orëve janë 5 jetë të humbura tragjikisht, një i plagosur rëndë, ndërsa që tri ditët e f...
02.08.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Edhe pse ende nuk është përcaktuar një shkak i ngjarjes së rëndë që tronditi vendin nga burgu i Shënkollit,drejtoria qendrore e burgjeve ka nisur reprezaljen në lidhje me përgje...
31.07.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Një histori horror ka tronditur sistemin e burgjeve. Bombola të ndezura gazi që iu marrin jetën të burgosurve, një urd hër brutal që mos të hapen - dyert për banorët e asaj godi...
27.07.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Vetëm dy ditë pas atij aksidenti të tmerrshëm që u mori jetën dy të miturve dhe një gruaje, oficere e njohur policie, vjen një tjetër ditë e frikshme. Aksidente thuajse në çdo...
25.07.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Miraimi dhe Ismaili janë takuar në Tiranë. Nuk dihet se në çfarë rrethanash, por ata kanë qenë në hasmëri të njohur për të gjithë zonën në të cilën u lindën dhe u rritë...
25.07.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Atentat me breshëri kallashnikovi mbi një pikë bastesh një qytetin e Vlorës, ku në shënjestrën e sulmit me armë mësohet se ka qenë i zoti i kësaj pike bastesh. Për pasojë mbi...
21.07.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Arjan Aliaj, gjyqtari vlonjat që u bë i njohur me masën e pezullimit të kryepolicit të vendit, pas një hetimi të prokurorisë ku u pretendua se u zbulua një skandal përgjimesh, ka...
20.07.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Një dëshmi tronditëse, gatigati në kufijtë e të pabesueshme është dhënë ditën e djeshme nga Mirelë Buzalli, 37-vjeçarja që masakroi të shoqin duke i marrë jetën në gjumë...
19.07.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Janë ndaluar dy ditë më parë, ndërsa të dhënat e tyre janë zbuluar nga një mesazh që autori i masakrës së Nicës i dërgonte bashkëpunëtorit të tij. Dyshohet se dy shtetasit...
18.07.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Në vazhdën e gjerë të përgjimeve, mësohet se ka qenë i përcaktuar për përgjim njëri prej personave që gjendet në dosjen e gjyqtares së Gjykatës së Lartë. Personi i vënë ...
12.07.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Numri dy i Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve është vënë në pranga ndërsa akuzohet për korrupsion. Bashkë me të, të përfshirë në një aferë, thotë prokuroria, janë ...
12.07.2016
Nga Nikoleta Kovaçi  Luftë në Vlorë, në mes të ditës dhe në mes të sheshit. Dy persona kanë mundur të paralizojnë një bankë të tërë, të terrorizojnë punonjës brenda dhe jashtë, të qëllo...
11.07.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Kanë qenë fqinjë prej një jete. Kanë jetuar bashkë dhe ndarë të mirën dhe të keqen po bashkë, por një ditë, nevoja për të sunduar tokën, prishi ekuilibrat njerëzorë. Ca r...
11.07.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Biznesmenët e ndërtimit që janë vënë në pranga në operacionin “Ballkan” e kanë nisur aktivitetin e tyre në fushën e trafikut të heroinës shumë herët. Dyshohet se në të...
10.07.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Një vit nga të rënët në gjurmët e tyre dhe që atëherë grupi është goditur dy herë, ndërsa është vendosur të ndërhyhet një vit pasi është rënë në një prej rrjeteve m...
08.07.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Dje, organi i hetimit të Krujës është dorëzuar në lidhje me përgjegjësinë që iu kishte ngarkuar për të hetuar super-grabitjen e Rinasit, mbase një prej akteve kriminale më t...
07.07.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Beteja me grabitësit e Rinasit vijon në të gjitha drejtimet ndërsa ata kanë ikur bashkë me sasinë e parave që arritën të merrnin në atë akt që tronditi sigurinë e vendit. Ose...
06.07.2016
Nga Nikoleta Kovaçi I përgjigjet menjëherë Prokurorisë, madje tashmë duke iu drejtuar Policisë së Shtetit, vetëm asaj pasi vetëm aty beson dhe shpreson se do të marrë përgjigjen e duhur, besën e ...
06.07.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Nikël-Kashar-Durrës është trekëndëshi në të cilin është vendosur thuajse gjithë kërkimi policor për të hasur në gjurmët e grabitësve të thasëve me valutë të një banke...
05.07.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Prej afro dy muajsh u fol se në Itali ishte arrestuar një mik i familjes Çapja ndërsa ishte kapur në kushtet e flagrancës me 2.5 kg kokainë. Policia italiane ndërsa dha detaje në...
05.07.2016
Nga Nikoleta Kovaçi  Policia vepron me vonesë, makina e shoqërimit të avionëve, ikën indiferente, ndërsa një mjet i bardhë, që guxon të zërë rrugën dhe që mendohet se ka qenë e sigurisë aerop...
04.07.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Janë 340 hektarë tokë në zona të caktuara të Vlorës që janë marrë me letra false nga një grup që ndonëse grabit prej një jetë Vlorën, vetëm tashmë është arritur në pë...
04.07.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Një sërë dyshimesh, hamendësimesh dhe akuzash sillen rreth asaj që konsiderohet edhe super-grabitja e momentit. Në aktin e realizuar mjeshtërisht nga autorët, aq sa duket sikur bie...
02.07.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Punonjësit e Policisë Rrugore tashmë janë të detyruar të heqin nga fjalori i përditshmërisë së tyre togfjalëshin “ik në gjykatë” në momentin që i vendosin gjobë për ku...
02.07.2016
Policia dhe prokuroria kanë hapur kamerat e Rinasit për të parë se çfarë ka ndodhur, pasi askush nuk ka mundur dot të japë detajet e duhura në lidhje me grabitjen spektakolare në pistë. Dje, është he...
01.07.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Daton 26 majin e këtij viti. Në adresë të Klodian Lekstakës është nisur një përgjigje nga ana e Prokurorisë së Lezhës. Në të thuhet se shtetasi nuk mund ta përfitojë mbrojt...
01.07.2016
Nga Nikoleta Kovaçi  Sërish godet krimi, e ku?, mu në vendin ku priteshin masat më të rrepta të sigurisë në Shqipëri! Në fakt, për fatin tonë, tre personat e armatosur kanë mësyer vetëm një ma...
30.06.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Iu kanë vrarë tre pjesëtarë të familjes së vet, plagosur një. Është vetë dëshmitare okulare në njërën prej dy vrasjeve të bujshme që datojnë vitet e ferrit për këtë ven...
28.06.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Dikur u tha se ishte laçjani, Edmond Selala, personi që rrëfeu të gjitha grabitjet që kishte bërë skuadra e Babagjyshave, më pas nga Selala, ky fakt iu faturua një tjetër të arr...
25.06.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Vijon sërish beteja me pajisjet e përgjimit të cilat me sa duket kanë qenë në vendin tonë edhe para se të bëhej fjalë për materialin që sollën oficerët e Interforcës në ven...
24.06.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Ka qenë tronditëse pamja në kafazin e hekurt i gazetares që tashmë u bë e njohur nga të qënurit edukatore dhe administratore e një kopshti në Tiranë. Ndërsa përshëndet të at...
24.06.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Ka qenë një konflikt i agravuar për shkak të një ure që ka çuar në vrasjen e një të riu pak javë më parë në zonën e Kurbinit. Prokuroria ka mbyllur hetimet dhe ka nisur në ...
18.06.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Një histori që për pak nuk ka përfunduar në një ngjarje të rëndë, aq të rëndë sa nuk dihej se deri ku do t`i shkonin pasojat. Dy persona kanë ngritur armët duke plagosur dy v...
18.06.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Pajisja e përgjimit që futi në sherr gjithë vendin prej rreth një muaji vijon të jetë në qendër të vëmendjes. E kur dy ditë ma parë Haki Çako mori “bekimin” e Gjykatës s...
17.06.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Marie Qiriazi është gjyqtarja që kryesoi trupën gjyqësore në të cilën shqyrtohej pezullimi i kryepolicit të vendit Haki Çako. Ka vendosur pro tij, e për pasojë Haki Çako ësht...
16.06.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Një grua shqiptare e cila është gjetur e vdekur disa ditë më parë në lumin Po, në rrethinat e Piaçencës në Itali, ka bërë që ekspertët vendas të mos e lëshojnë trupin der...
16.06.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Tronditet Tropoja, ndërsa tre vëllezër i marrin jetën një të riu në lokal. Dyshohet se gjithçka ka ndodhur për motive banale, megjithatë policia dhe prokuroria nuk raportuan për...
14.06.2016
Policia e Shtetit ka kërkuar të bëhet një verifikim pasuror për gjyqtarin që pezulloi kryepolicin e vendit, Haki Çako. Po ashtu policia ka tagrin për të nisur edhe një hetim tërësor për punën e gjyq...
14.06.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Pashë Kishën e Laçit, m`i blej këta qirinjtë, i kam të gjitha llojet! Pashë Kishën e Laçit, më fal ndonjë lek, ju ndihmoftë Shna Ndou! Pashë Kishën e Laçit, o shef, me lër ...
14.06.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Ndodhi ajo që pritej, Elvis Rroshi vihet në pranga nga një urdhër i prokurorisë i miratuar nga gjykata. Shkak është pikërisht formulari i dekriminalizimit, për të cilin edhe dha ...
12.06.2016
Nga Nikoleta Kovaçi  Ditën e djeshme, Florenc Çapja ka dalë para gjykatës dhe është njohur me masën e sigurisë. Bashkë me të ka dalë edhe nipi i familjes së tij, Bledar Muça, ndërsa pak ditë m...
12.06.2016
Nga Nikoleta Kovaçi “I kam vrarë pak pas mesdite. Më pas i kam marrë trupat dhe i kam hedhur në makinë; njërin në bagazh dhe tjetrin në sediljen e pasme. Kam marrë makinën dhe e kam çuar në një...
12.06.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Zbardhet arsyeja e takimit të Presidentit Nishani me Prokuror in e përgjithshëm Lla- - lla. Kjo del e qartë nga një deklaratë e bërë mbrëmë nga KLD. Dje, Këshilli i Lartë i Dre...
11.06.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Artion Duka, njeriu që është vënë nën akuzë për keqpërdorimin e pajisjes trajnuese, ka shkuar dje në gjykatë me një lule dhe me një tip çante, brenda se cilës mbante një va...
10.06.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Nisi si një vëzhgim i zakonshëm, por për pak, sa nuk është kthyer në një përgjakje mes policisë së Elbasanit dhe njerëzve të armatosur të fisit Çapja. Efektivë civilë, gru...
10.06.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Nuk do të shuhet lehtë përplasja e Prokurorisë dhe SHISH-it me Policinë e Shtetit, që ka përfshirë qysh herët edhe Ministrinë e Brendshme të Italisë. Italianët mundohen të qe...
09.06.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Përplasje me armë zjarri mes anëtarëve të fisit Çapja dhe oficerëve të policisë në Elbasan. Gjithçka ndodhi pasi disa persona të këtij fisi kanë qëlluar me breshëri kallash...
09.06.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Vënia nën akuzë e kreut të Policisë së Shtetit për skandalin e përgjimeve, ka ngacmuar kosheren politike. Ky vendim i veccantë e ka bërë gjyqtarin Arjan Aliaj fokus të fushëbe...
08.06.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Vetëm pak minuta pas shpalljes së akuzës për kryepolicin të vendit dhe dy zyrtarë të lartë, ka reaguar kryeministri Edi Rama. Kreu i mazhorancës ishte i ftuar në një prezantim n...
08.06.2016
Nga Nikoleta Kovaçi “Ndëshkime” për sendin përgjues, që u lakua për disa ditë me radhë si një aparaturë që ka funksionuar për trajnime apo për subjekte të vërteta. Goditja ka nisur andej nga...
07.06.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Elbasani padyshim mund të quhet një Palermo e pamposhtur. Skena e atentatit të djeshëm nuk është e mundur të realizohet as nëpër filma. Duke parë ngjarje të tilla, kushdo mendon...
06.06.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Një skelet njeriu u  gjet mëngjesin e  së dielës në periferi  të Tiranës. Nga  hetimet e para dyshohet  se skeleti i përket një  mashkulli në moshë madhore,  i cili ka gj...
04.06.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Ekspertët po verifikojnë aparaturën e dyshimtë që është zbuluar në paradhomën e zyrës së Ministrit të Brendshëm. Ende nuk bëhet me dije se çfarë karakteristikash ka mjeti q...
03.06.2016
Nga Nikoleta Kovaçi “Për qeverinë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, pika e kontaktit është qendra e verifikimit të Terroristëve. Për qeverinë e Shqipërisë, pika e kontaktit do të jetë Drej...
27.05.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Një histori e trishtë, tragjike  dhe njëherësh monstruoze është shënuar dy ditë më  parë në Itali. Një shqiptar është ekzekutuar me  plumb pas koke, ndërsa kthehej për ...
27.05.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Policia vijon të jetë në Tepelenë në kërkim të dy personave të shpallur në kërkim, të konsideruar si autorët kryesor të vrasjes së Elton Çiçës. Burime nga policia bëjnë ...
26.05.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Policia dhe RENEA prej dy ditësh  kanë rrethuar Tepelenën. Dyshohet  se aty janë të strehuar  dy personat me rrezikshmëri të  lartë që janë vënë nën akuzën  e vrasjes s...
25.05.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Ka qenë një telefonatë në Komisariatin e Laçit që ka bërë të mundur lëvizjen e bluve të paktë që ka ky qytet. Janë njoftuar për grabitje me armë në një banesë në Fushë...
24.05.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Lënia e lirë e një shtetas i cili vuante dënimin në Burgun e Shën Kollit, pasi ka përfunduar dënimin, ka bërë që të nisin ndëshkimet e para ndaj personelit. Edhe pse ende nuk ...
24.05.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Kur drejtësia britanike po i besonte Saliman Barçit, i cili pretendon se po të kthehet në Shqipëri do të vritet për hakmarrje, është një gazetar britanik që këmbëngul për dë...
24.05.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Dje Gjykata e Lartë ka zbardhur vendimin e “21 Janarit”, përmes të cilit u refuzua kërkesa e prokurorisë për dënimin e ish-komandantit të Gardës, Ndrea Prendi dhe ish- oficer...
23.05.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Prej disa ditësh po flitet për një skemë mashtrimi në vendin tonë. Ka të bëjë me një mekanizëm të veçantë dhe mjaft të vështirë jo vetëm për tu zbuluar por edhe për tu...
23.05.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Lirimi nga burgu i Shënkollit në Lezhë i Shuaip (Shaban) Zukajt, një person me rrezikshmëri të lartë shoqërore në Kosovë, ka bërë që të policia e Kosovës të kërkojë arsy...
20.05.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Sendi që ka futur në sherr politikën, policinë dhe organin e hetimit është një aparaturë që nuk përgjon. Ky është konkluzioni i bërë publik nga ana e policisë italiane, e ci...
18.05.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Grekët kanë vënë në pranga një të ri shqiptar, i cili dyshohet se është bashkëpunëtor në krimin horror të vrasjes së Bledar Tërpollarit. Sipas të dhënave të para bëhet m...
17.05.2016
Nga Nikoleta Kovaçi I kapur mat dhe i përfshirë në një nga ngjarjet më të rënda të këtyre ditëve, Shukri Xhelili tashmë do të mbahet i izoluar në burg. Pas denoncimit publik që i bëri 21-vjeça...
17.05.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Emri i Klement Balilit tani ka kaluar në Itali. Janë mediat vendase që iu referohen burimeve sekrete me anë të të cilave duket se kanë gjurmuar dhe fiksuar të konsideruarin si “E...
15.05.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Anisa A., është vajza e bukur e Peshkopisë. Ajo, pak pasi ka mbushur 21 vjeç, është punësuar në Pallatin e Kulturës së Peshkopisë, ndërsa prej ditësh gjendet në faqet e para ...
11.05.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Bledar Tërpollari quhet djali që është ekzekutuar me prerje koke në Greqi. Ai është nga një fshat i Skraparit dhe është fëmija i 6-të i një familjeje me 8 fëmijë, ndërsa m...
10.05.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Një ngjarje e rëndë është raportuar ditën e djeshme nga mediat greke, ku bëhet fjalë për një krim të padëgjuar më parë në ato zona. Një person është gjetur i pa kokë në...
08.05.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Mateo Shaba është një i ri që shërben në një njësi vendore. Ai është përballur me një dukuri të çuditshme të përvetësimit të emrit, imazhit dhe të pozicionit të tij pub...
07.05.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Me kërkesë të prokurorisë, gjykata ka caktuar masën e sigurimit “arrest në burg” për Alban Trimin, me funksion oficer policie në Komisariatin nr. 5, në Tiranë, i dyshuar për...
06.05.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Dy denoncimet e fundit që janë shënuar në adresë të Emiljano Shullazit dhe të Gilmando Danit duket se kanë rënduar pozitën e tre të arrestuarve nën një mori akuzash të rënd...
05.05.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Edhe Alban Trimi, polici që ishte në tavolinën e vdekjes së Elton Çiçës, ka prishur provat në vendin e ngjarjes, në tavolinën e tij ku qëllohet për vdekje me dy plumba miku i t...
04.05.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Edhe pse kryen faljen në ambientet e jashtme të Gjykatës së Krimeve të Rënda, ndërsa brenda njerëzit e tyre gjendeshin para togave të zeza në pritje të vendimit, sërish duket s...
04.05.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Ibrahim Hoxha, personi që u arrestua dy netë më parë, bashkë me të birin dhe dy persona të tjerë, pretendohet se ka rënë në përgjim në mënyrë rastësore. Në fakt emri i tij...
04.05.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Tri ditë pas ekzekutimit mafioz të Elton Çiçajt, të ndodhur në mes të Bllokut në syrin e një oficeri policie, vjen edhe reagimi i njeriut më të afërt të Ervis Imerit, djalit n...
03.05.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Një grua duket se ka marrë përsipër të dëshmojë kundër të padëshmueshmit; atij, që përveç bashkëpunëtorëve, duket se edhe të dëmtuarit kanë gjetur mënyra t’i shmangen...
03.05.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Kanë qenë një palë dokumente që mbanin emrin e Robert Ramës, 31-vjeçarit të rritur në Laç, të lëna në mjetin e braktisur me të cilin kanë lëvizur autorët e grabitjes së n...
02.05.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Mesditën e djeshme, Policia e Shkodrës, merr një informacion në sallën operative nga një telefonatë se 4 persona të armatosur dhe me maska kanë hyrë brenda shtëpisë së një bi...
02.05.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Vonesa në identifikimin e Arben Frrokut, i cili ishte ndaluar që më 6 mars në Amsterdam duket se ka bërë që autoritetet holandeze të jenë zemëruar me policinë shqiptare, edhe p...
01.05.2016
Nikoleta Kovaçi Dy persona kanë humbur jetën, ndërsa dy të tjerë mbeten të plagosur rëndë, pasi mjeti me të cilin ata udhëtonin përfundoi në një greminë pranë liqenit të Shkopetit. Aksidenti i...
01.05.2016
Nga Nikoleta Kovaçi “Z. Renato! Deklaratat e tua të fundit s’po shkaktojnë gjë tjetër veçse një funeral të familjes tënde. Ky paralajmërim qe (ishte) me shkrim po tjetri s’do jetë kështu! Pa ...
30.04.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Prokuroria dorëzon në Ministrinë e Drejtësisë kërkesën për ekstradimin e Arben Frrokut, dosje që është depozituar ditën e djeshme dhe mësohet se pritet të përkthehet dhe të...
30.04.2016
Nga Nikoleta Kovaçi E konsideruar si koka e një skeme mashtrimi për të emigruar, Lule Makashi është mbajtur në burg nga ana e gjykatës. Në fakt gruaja ka mohuar të gjitha akuzat dhe ka sqaruar pozici...
29.04.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Askush nuk e njeh dhe madje, as nuk e ka njohur Emiljano Shullazin. Vetëm Ylvi Beqja pranoi publikisht se ishte ende në “lojë” vetëm falë ekzistencës së Shullazit, pasi është ...
29.04.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Arben Frroku arrestohet sërish. Kësaj here në Holandë me pasaportë të falsifikuar. Autoritetet holandeze prej ditësh kanë kërkuar përgjigje nga autoritetet greke në lidhje me t...
29.04.2016
Nga Isuf Kurtaj Pa kaluar dy vjet nga ristrukturimi i plotë, Partia Demokratik,e për të forcuar strukturat për zgjedhjet e ardhshme parlamentare, i është rikthyer sërish këtij procesi. Kreu i PD-së, L...
28.04.2016
Nga Nikoleta Kovaçi As të maskuar dhe as të armatosur. Ky është konkluzioni përfundimtar që ka arritur policia e Tiranës pas këqyrjes së pamjeve filmike, ku shikohen këmbët e dy personave që lëvi...
28.04.2016
Mark Frroku padit në gjykatë, Prokurorinë e Përgjithshme për akt-ekspertimin kontabël mbi pasurinë e tij dhe kërkon nga gjykata të pranojë vlerësimin e ekspertit të pavarur që ka nxjerr si konkluzion...
28.04.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Garda e Republikës shpëton nga dhënia e një shpërblimi që kanë kërkuar gruaja dhe i biri i një prej viktimave të 21 Janarit të 2011-ës. Është një vendim i Gjykatës Administ...
27.04.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Ata janë të ligjshëm, e madje brenda kësaj ligjshmërie ata hyjnë edhe tek elitat e momentit. Janë të kuruar pikërisht me këtë element, ku përveç faktit të dukshmërisë, ata...
26.04.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Ka vrarë të paktën 7 gra, por procesi ndaj tij është rihapur sërish nga drejtësia italiane, ndërsa ka dyshime që autorësinë e tij mbajnë edhe vrasjet e katër femrave shqiptare...
26.04.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Prokuroria humb betejën për “21 Janarin”, humb betejën e një prej ngjarjeve më të rënda që ka përjetuar dhe kaluar vendi ynë në më shumë se dy dekada! Dje, në një vendim...
25.04.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Në kohën kur thuajse të gjithë personat që pretendohet se janë kërcënuar ose gjobitur nga Emiljano Shullazi dhe banda e tij refuzojnë një akt të tillë, prokuroria vijon punën ...
22.04.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Nëse Julian Sinanaj nuk do të kishte bashkëpunuar me drejtësinë, atëherë ai do të dënohej në bazë të 15 veprave penale, të gjitha të kryera prej tij dhe të zbardhura nga pro...
21.04.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Dy prej katër biznesmenëve që thuhet nga Prokuroria e Krimeve të Rënda se janë gjobitur nga Emiljano Shullazi dhe grupi kriminal që ai drejton, kanë reaguar ditën e djeshme, duke ...
19.04.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Në një shkresë të përpiluar në dy akte që datojnë 13 nëntorin dhe 9 dhjetorin e dy viteve më parë, pranë një zyre noteriale në Durrës, faktohet se një pjesë e hotel Vollg...
18.04.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Tropoja është tronditur ditën e djeshme nga zbulimi në një bunker i dy trupave të pajetë. Të vendosur brenda një bunkeri në periferi të fshatit Mejdan, jo shumë larg qytetit t...
18.04.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Rikthehet në skenë Emiljano Shullazi, 38-vjeçari që është vënë nën arrest ditën e djeshme. Pas shoqërimit që iu bë orëve të mbrëmjes së të shtunës, një urdhër-arresti...
16.04.2016
Nga Nikoleta Kovaçi, Llambi Kallço Merr fund martesa-ferr e një vajze që ende nuk i ka mbushur 15 vjeç! Ajo ka guxuar ta braktisë “bashkëshortin” e saj, një të sapoliruar nga burgu dhe të dorë...
15.04.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Shkon në rreth 1.5 tonë sasia e lëndës narkotike që policia greke ka sekuestruar në dy ditë në Korfuz. Ditën e djeshme mediat vendase kanë bërë me dije se është zbuluar edhe ...
14.04.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Prokuroria për Krimet e Rënda ka pushuar çështjen ndaj Vladimir Gjutës dhe Baftjar Brukës, të dyshuarit kryesorë për vendosjen e tritolit në farmacinë e babait të ministrit të...
11.04.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Prokuroria e Korçës dërgon për gjykim Përgjegjësin e Zyrës së Strehimit në Bashkinë e qytetit, Vasillaq Thimo, të akuzuar për “korrupsion pasiv” si dhe shtetasen Diana Kuqi...
08.04.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Prokuroria për Krime të Rënda kërkoi nga gjykata caktimin e masës së sigurisë “arrest me burg” për shtetasin Leonard  Ristani, si edhe caktimin e masës së sigurisë “arre...
08.04.2016
Nga Grizha, Nikoleta Kovaçi Liqeni i Shkodrës dje i ngjante një varri! Një bosh i madh të përpinte në gjithçka që vërtitej në atë zonë, ndërsa dukej se s`kishte mbetur asgjë mbi tokë e as mbi ...
07.04.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Pa kaluar as tri ditë nga një ngjarje e rëndë që tronditi gjithë vendin, e që ndodhi mu në zemër të Tiranës, krimi në familje godet sërish. Tashmë është një person që n...
06.04.2016
Nga Nikoleta Kovaçi “Masakra e Kozares” është një prej atyre ngjarjeve që vonë mund të harrohen, çfarëdo që mund t`i pasojë. Vendi ynë ka prodhuar krime monstruoze të shumta, por një prej tyr...
06.04.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Dajë e nip janë rrëfyer në polici në lidhje me ngjarjen e rëndë ku mbeti i vrarë Artur Kurti, në Tiranë. Policia dhe prokuroria kanë vijuar hetimet përgjatë gjithë ditës së...
05.04.2016
Nga Nikola Kovaçi rokuroria i ka kërkuar Gjykatës që të lërë në masën e arrestit me burg 23-vjeçaren që dogji makinat e familjes së djalit me të cilin kishte patur një histori dashurie, histori q...
05.04.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Një përleshje në katin e 6 të një pallati në Tiranë ka zgjuar kureshtjen e banorëve të shkallës për të mësuar se çfarë po ndodhte në hyrjen në të cilën banonte i vetëm...
03.04.2016
Është ai momenti fatkeq në jetë  që rrënon disa jetë dhe familje  njëherësh. Kështu ndodhi një vit  më parë në një fshat të Mallakastrës  ku një i ri në kushtet  e një hakmarrjeje të mom...
03.04.2016
Mbrëmë, rreth orës 18:30, në zonën  e Linzës, në afërsi të “Thesarit”,  në banesën e tij është plagosur me  armë zjarri shtetasi A. G., 33 vjeç,  i cili u dërgua në spital ku ndodhet  n...
03.04.2016
Prokuroria e Tiranës ka bërë me dije  ditën e djeshme se ka sekuestruar  500 mijë euro të dy shtetasve suedezë,  shumë e dyshuar se buron nga  aktivitet kriminal i tyre. Të dhënat  flasin për një...
03.04.2016
Një vrasje me armë zjarri ka tronditur  dje pasdite fshatin Gallatë, në  Kurbin të rrethit të Lezhës. Nga  raportimet e para, mësohet se një  person ka humbur jetën. Burime  nga policia bëjnë me ...
03.04.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Një vajzë, 23 vjeçe, do të procedohet, sepse iu ka vënë flakën mjeteve të një qytetari. Ngjarja është shënuar orëve të para të ditës së djeshme, ndërkohë që policia e T...
02.04.2016
Nga Nikoleta Kovaçi E ka braktisur e ëma; nuk ka mundur të kujdeset për të i ati; e ka marrë qendra sociale në Tiranë dhe më pas e ka dërguar në Durrës. Ky është rrugëtimi fatkeq i vogëlushes ...
23.03.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Halil dhe Shaban Topalli janë lënë në burg nga gjykata. Ata vidhnin duke u prezantuar si punonjës policie ndërsa u bënin presion shoferëve në kryqëzimin e Bathores se duhej të t...
23.03.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Ende nuk ka një përgjigje ngjarja e rëndë që tronditi ditën e djeshme Gjirokastrën, ku një i ri u vra dhe vëllai i tij u plagos dhe u transportua për në spitalin e Tiranës në...
22.03.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Ndodh edhe kështu; pakujdesi, harresë apo edhe një ngatërresë e pakuptimtë, e dëmshme dhe pse jo edhe manipuluese. Një shkresë prokurorie, që mban firmën e kreut të prokuroris...
21.03.2016
Nga Nikoleta Kovaçi  Tragjedi në Milot, në tregun e bagëtive, pikërisht në të dielën e fundit të para festës së Pashkëve! Pashk Vokrri, nga Pllana e Lezhës, i paralizuar, i cili udhëtonte me nj...
19.03.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Dy të dashuruar, për të bërë jetën e tyre më të bukur e si duket edhe më interesante kanë shpikur një pult. Ideja dhe realizimi vijnë nga Kamza ndërsa çifti, si duket, kishte...
18.03.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Ajet Zeqaj u ekzekutua nga një vrasës gjakftohtë, profesionist dhe i paguar. Këto janë karakteristikat që ka grupi i ekspertëve për personin që ka pritur për minuta të tëra pa...
17.03.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Tronditet Tirana; dy atentate të njëpasnjëshme çorientojnë policinë, ndërsa pak minuta më parë ishin dy shpërthime po të njëpasnjëshme në zonën e 5 Majit. Një i vdekur dhe...
17.03.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Tronditet Policia e Shtetit; një “uniformë” e saj, tashmë është faktuar se është protagonist i një akti të rëndë dhe makabër; me armën e shërbimit grabit taksistin në Ti...
16.03.2016
Nikoleta Kovaçi Ishte 14 korriku i tri viteve më parë, kur një punonjës i KQZ-së bie në një pritë të ngritur në afërsi të banesës së tij. Hulumtimi nxori në dritë faktin se Edmond Dervishi, is...
14.03.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Mbi 300 forca policore do të marrin përsipër Elbasanin në festën e tij, atë të Ditës së Verës. Kjo festë duket se i përket këtij qyteti pasi e gjithë vëmendja e opinionit dr...
14.03.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Fahri Kaçanolli betohet se ka nisur një betejë me të gjithë sistemin e drejtësisë! Edhe pse është 66 vjeç, edhe pse i biri është përzier në një ngjarje jo vetëm të rëndë...
14.03.2016
Pak pas mesnate Tirana është tronditur nga një shpërthim i fuqishëm tritoli, shpërthim që është dëgjuar deri në të gjithë Tiranën. Ende pa u zbuluar ngjarja e shpërthimit pas stadiumit “Qemal Sta...
14.03.2016
Policia e Tiranës ka arrestuar një 22-vjeçar, i cili qëlloi me grusht dhe sende të forta në fytyrë një efektiv të policisë. Ngjarja ndodhi në zonën e ish-Bllokut në mesnatë rreth orës 00:10 të dit...
14.03.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Një nga ngjarjet më të rënda që kanë ndodhur në sistemin arsimor në vend, ku një mësues u tha se kishte dhunuar nxënësit e një klase të tretë me drutë që ishin për sobën...
13.03.2016
Agjentë të policisë së Lezhës kanë ndaluar pasditen e djeshme edhe inspektorin e katërt të Tatimeve të shpallur në kërkim për “shpërdorim detyre”. Ai është vetëm 25 vjeç dhe rezultonte i kër...
13.03.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Policia e Vlorës i ankohet ministrit të brendshëm se Gjykata e Vlorës kishte liruar një person që ishte kapur me armë në brez gjatë një kontrolli në lokalin e basteve sportive n...
13.03.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Pak ditë më parë, skuadra e anti- terrorit të Romës po kërkonte të vinte në pranga një të ri, i cili kishte kohë që ishte nën përgjim dhe ndjekje pasi dyshohej se i përkiste...
12.03.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Viti që lamë pas, i parë në kontekstin e shifrave të Prokurorisë së Përgjithshme, ashtu siç edhe të policisë ca kohë më parë, duket se ka përmirësime të ndjeshme krahasuar...
12.03.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Ishin ndarë në detyra dhe në sipërmarrje, ndërsa kishin vendosur edhe se si do të prezantoheshin në vendin ku do të bënin edhe pazarin e radhës. Kishin peshkuar tre dhe i katërt...
12.03.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Në rrugën “Haxhi Kika” është gjendur i pajetë në trotuar një person. Policia ka marrë njoftimet nga banorë të lagjes të cilët kanë njoftuar për njeriun e pajetë. Identif...
11.03.2016
Nga Nikoleta Kovaçi “Janë Ela, Blendi, Zamira dhe Zenepa. Ai i rref se nuk vijnë në shkollë. I kap për veshësh dhe ua plas kokën për dërrase”. Ky është rrëfimi i një fëmije, nxënës i klas...
09.03.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Mbi bazën e kërkesës së Prokurorisë së Fierit, gjykata e këtij rrethi ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për efekt të njohjes së vendimit penal të huaj për sht...
08.03.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Prokuroria e Tiranës kërkon dënimin me 6 vjet burgim për shtetasin Vehbi Alimuçaj, i akuzuar për pastrim parash. Gjykimi është zhvilluar me procedurë të shkurtuar dhe, në përfu...
07.03.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Është rrëfyer nga spitali për prokurorinë njeriu që i shpëtoi atentatit në mes të Tiranës, mbrëmjen e së premtes. Ai ka dhënë pak detaje për grupin hetimor, ndërsa është ...
07.03.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Mban datën 2 mars dhe i drejtohet ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjani. Është një kërkesë që është parashtruar nga kreu i Gjykatës së Apelit të Tiranës, objekt i së cilë...
07.03.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Përplasja e djeshme mes aktivistëve të shoqërisë civile dhe të dy policive ka patur dy vende ngjarje, ndërsa nga Parku i Liqenit është zhvendosur përpara Komisariatit nr 1. Ndër...
05.03.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Prokuroria këmbënguli fort në të gjitha seancat që tre djemtë, të cilët sollën vdekjen e dy kunatave në Durrës, ndonëse njëri nuk ka marrë pjesë drejt për drejtë në akt, ...
05.03.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Edhe pse akuzohet për tri vepra penale, ai është lënë i lirë dhe madje ka dalë edhe nga masa e sigurisë që e linte atë jashtë Parlamentit. Tashmë ai gjendet mes ligjvënësve t...
04.03.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Gëzim Kajno, biznesmeni i njohur durrsak, i cili ka pranuar se i ka marrë jetën mikut dhe shokut të tij, ndonëse jo me dashje, ka rrëfyer versionin e tij mbi ngjarjen e rëndë të t...
03.03.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Në kohën kur pritet që deri më 9 prill Marjan Rroku, personi që vrau nënë e bijë 15 vite më parë, të marrë një përgjigje nga Gjykata Kushtetuese për shkak të hapjes apo jo ...
02.03.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Prej vitesh ai gjendej në listën e personave me precedent penal për shkak se, pasi konsumonte alkool arrinte të bëhej i dhunshëm dhe kërcënues. Ky fakt, mbrëmë i kushtoi jetën. ...
02.03.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Historia e dashurisë mes Marjan Rrokut dhe Aldës, vajzës 16 vjeç që më pas humbi jetën nga sulmi me armë i oficerit të SHIK-ut, ka shkuar deri në kupolën drejtuese të shërbimi...
01.03.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Kur i duhen edhe 4 ditë për të mbushur 22 vjeç, Nazime Visha i kërkon gjykatës sërish amnisti, i kërkon që së paku të përfitojë uljen e dënimit meqë ajo ka sjellje të mirë...
01.03.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Rikthimi i një historie krimi (për vendin tonë jo e pazakontë), që ka tronditur 15 vite më parë gjithë opinionin publik, trondit sërish njësoj si atëherë. Tashmë janë një s...
29.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Ka qenë një telefonatë e të zotit të një banese në zonën e Institutit në Kamëz, që ka lajmëruar policinë se në banesën e tij ishte një person i pajetë. Menjëherë policia...
29.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Shkon në tre numri i personave të arrestuar për gjysmë toni drogë që po kalonte pikën tonë kufitare dhe që pretendohej se kishte destinacion Turqinë. I prangosuri i fundit ësht...
27.02.2016
Iu deshën më shumë se 24 orë që policia e Lezhës të hidhte dritë mbi vrasjen e të riut nga Miloti, i cili humbi jetën në mjetin e shokut të rij. Ngjarje e rëndë që u shënua orëve të para të së...
27.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Prokuroria e Tiranës ka bërë me dije se ka përfunduar hetimet dhe ka dërguar në gjyq ndërtuesin Namik Pelivani, për akuzën e “mashtrimit”. Sipas hetimit, i pandehuri nuk ka re...
26.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Ka shkuar me shokun e tij në një lokal muzike, pa qenë në dijeni se ai ishte në konflikt me persona të tjerë. Në momentin që kanë mbërritur në lokal, shoku i tij ka shquar pers...
25.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Një mesazh kërcënues që ka ardhur në telefonin e një gjyqtari, disa vite më parë, ka hapur një proces gjyqësor. Ditën e djeshme ka qenë seanca e radhës dhe ka dëshmuar gruaja...
25.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Mosndëshkueshmëria, dhuna ndaj grave, varfëria, strehimi i romëve dhe i egjiptianëve, si dhe keqtrajtimi i të dënuarve e kushtet e papërshtatshme nëpër burgjet tona, janë pikat ...
24.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Dhunuesit dhe vrasësit e Enton Nikës përfundojnë në gjyq, ndërsa prokuroria nuk hedh dritë mbi shkakun e vrasjes “live”, jo vetëm në sytë e njerëzve, por edhe nën pamjet e ...
23.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi E ndërsa grabitjet e banesave janë një makth i vërtetë ndër vite në vendin tonë, ku ka raste që ka edhe viktima nga pala e të grabiturve e policia rrallë zbardh aktet të tilla,...
22.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Ishte koha kur lufta me kanabisin dukej e pafundme, ndërsa policia rrekej të vendosej nëpër zonat e përcaktuara nga ekspertët e trafiqeve të paligjshme ku pretendohej se, jo vetëm ...
20.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Policia e Tiranës ka vënë në pranga ditën e djeshme një biznesmen, i cili rezulton të jetë administrator firme ndërtimi, pasi ai ndërtonte në një kompleks vilash, pa leje. Më ...
19.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Shefi i Tatimeve të Tiranës, Androkli Kokthi, u arrestua pasditen e djeshme nën akuzën e “shpërdorimit të detyrës”. Nga hetimet, fakte prej të cilës janë bërë edhe publike,...
19.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Dy ditë më parë, në orët e drekës, policia e Tiranës merr një telefonatë se në shtëpinë e një personi, në zonën e Yzberishtit, gjendet një hajdut. Salla operative lajmëron...
18.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Tri javë më parë emri i tij doli rastësisht nëpër gjurmimet e grupit hetimor. Pastaj u gjet numri i tij i telefonit në telefonat e të arrestuarit si autor, më pas u vërtetuan edh...
17.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Një histori e dhimbshme dhe fatale për jetën e Pajtim Shehut dhe të familjes së tij, rezulton të jetë ngjarja e tre netëve më parë në Shkallë të Sarandës. Ajet Zeneli është...
17.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi I shpallur në kërkim prej shumë kohësh, i rrëmbyer dhe më pas i denoncuar nga bashkëshortja e tij, me sa duket është edhe personi i vetëm që e ka kërkuar prej më shumë se d...
13.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Severjan Tusha, djali që u godit 4 herë me thikë dhe që gjendet ende në spital në Tiranë, mësohet se është lënë nga gjykata në masën e sigurisë “Detyrim paraqitjeje”, nd...
13.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi  Ai është i pesti zyrtar i lartë amerikan që mbërrin në vendin tonë. vjen në kuadër të një përvjetori marrëdhënieje mes Amerikës dhe Shqipërisë, ndërsa mbërritja e tij...
12.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Të gjitha uniformat e mundshme të strukturave hetimore në vend, duket se janë bërë pjesë e personave të caktuar për akte kriminale. Secili prej tyre zgjedh mekanizmin se si do të...
12.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Zhdukja e katër thasëve me valutë në një filial banke në “stacionin e trenit”, çon në gjykatë 8 persona, të cilët edhe, pse nuk rezultojnë të jenë bashkëpunëtorë me ma...
11.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi E ndërsa policia ka bërë shoqërimin e disa personave, të cilët kanë dijeni të caktuara në lidhje me atentatin ndaj biznesmenit Nuredin Suli, ky i fundit, mbrëmë, bëri me dije s...
11.02.2016
Sërish ngjarje e rëndë dhe e frikshme ndodh në Durrësi. Sërish viktima vritet dhe hidhet në kanal, ndërsa autori apo autorët, sigurisht që kanë patur mundësinë të shkojnë nga të duan. Ndryshe akte...
10.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Historia horror që ndodhi në fillimin e nëntorit të vitit 2015 në Kamëz thuajse është zbardhur tërësisht, ndërsa prokuroria e ka të qartë se personi që akuzohet për krimin e...
10.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Kishte lënë makinën në parking që pasditen e së hënës. Paraditen e djeshme, i duhej të shkonte në QSUT për të takuar një mikun e tij. Ka shkuar në parking, ka marrë mjetin d...
09.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Halil Demiraj, burri nga Tropoja që iu masakrua vajza me thikë nga burri i saj në Londër vijon të shpjegojë ditë pas dite jo vetëm ngjarjen që i mori jetën e së bijës, por edhe...
09.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Vjen me një dosje në duar dhe duket se nxiton. Nuk do të presë pasi është i shqetësuar; emri i djalit të tij ka ridalë sërish në media. Është i zemëruar sepse askush nuk ka ...
08.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Mbrëmë është ndaluar nga policia e Tiranës me urdhër të prokurorisë së Shkodrës biznesmeni Sait Fishta, ndaj të cilit kishte dalë një urdhër sekuestroje preventive për 9 pal...
08.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Po kalon një javë nga prita e përgjakshme në Elbasan, ku burrat e fisit Çapja dhe miqtë e tyre ranë pre e breshërive të kallashnikovëve të një grupi të veshur me rroba, që en...
07.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Opinioni italian është tronditur kur ka mësuar nga policia historinë e një burri, maniak seksual që shantazhonte femrat me foto të “Facebook”-ut dhe më pas i përdhunonte. Ndon...
07.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Masakra e Elbasanit që tronditi opinionin publik për shkak të sipërmarrjes së atentatorëve për të shuar gjithë burrat e një fisi, po shkon drejt misterit. Hetimi është shpërn...
06.02.2016
Nga Fatos Salliu dhe Nikoleta Kovaçi Plumbat e shumtë që janë lëshuar mbi lokalin në të cilin gjendeshin pjestarë të fisit Çapja dhe miqtë e tyre kanë dëmtuar serverin qendror të kamerave, e për...
06.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Tre shtete kanë humbur betejën me një gomone në det të hapur. Jo pak, por tetë mjete janë vënë në ndjekje të një mjetit që transportonte drogë dhe që kishte kaluar kufirin ...
06.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Prokuroria për Krime të Rënda ka kërkuar dënimin me burgim të përjetshëm për Fatos Sulajn, i akuzuar për “vrasje të punonjësit të policisë”, mbetur në tentativë, “pro...
06.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur banorët e Bathores në Kamëz, mesnatën e së enjtes kur një sasi tritoli ka shpërthyer në lokalin e shtetasit Xhelal Daci duke shkaktuar vet...
04.02.2016
Një punonjës i policisë rrugore ka ndaluar një mjet me të cilin udhëtonte një prej avokatëve më të njohur në vend, Genc Gjokutaj. Policia ka qenë e vendosur në rrugë teksa kryente verifikime për sh...
05.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Elbasani është i zymtë! Ka një heshtje varri që e shoqëron edhe një shi që nuk ka formën e shiut, po ka errësuar gjithçka, ashtu siç një natë më parë kishin errësuar bresh...
04.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Gazmend Çollaku është vrarë për vënie gjobe! Ky është versioni që ka pranuar publikisht kreu i Prokurorisë së Përgjithshme, si shkak i masakrimit të të riut nga Durrësi, mbr...
04.02.2016
Nga Fatos Salliu dhe Nikoleta Kovaçi  Hakmarrja nuk njeh kufi. Mafia duket se është e ligjshme, sfidon kur do e ku do, ndërsa arena e përgjakshme kësaj herë spostohet në Elbasan. Qëllohet me breshë...
03.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Vijon drama e Beragozhdës, e shpërthimit që plagosi 31 persona, ndërsa prej tyre mësohet se vijojnë të jenë në gjendje të rëndë. Mjekët kanë në terapi intensive 6 prej tyre...
03.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Rreth 6 muaj më parë, Tirana pësoi tronditje të frikshme kur një bombol gazi shpërtheu në një pastiçeri. Shpërthimi përfshiu edhe personat që kalonin në rrugën “Don Bosko...
03.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Sërish shpërthim, sërish një bombol, e kësaj here, fatkeqësisht, ka viktimë. Madje viktimë e pakujdesisë, e mosekzistencës së strukturave përgjegjëse për sigurinë e këtij...
02.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Kujtim Ibraj, 57-vjeçari që në gjendje të dehur i mori jetën të bijës 17 vjeçe dhe plagosi edhe vajzën tjetër 24 vjeçe, ka shfaqur shenja pendimi në polici, ndërsa nuk ka mund...
02.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Prag tragjedie në Pogradec, por fati kësaj radhe është në krahun e qytetarëve. Bombola e gazit, që shërbente për ngrohje në një lokal në Dardhas, ka shpërthyer dhe 30 banorë ...
01.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Denis Shtraza, 33-vjeçari nga Shijaku, i cili është vënë në pranga si personi që dyshohet se mori pjesë në rrëmbimin, masakrimin dhe më pas vrasjen e mikut të tij, Gaz Çollaku...
01.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Pavarësisht se ish-ministrin e Punës dhe të Çështjeve Sociale, Spiro Ksera, në momentin e mbërritjes në Tiranë, policia e ka fotografuar me pranga në duar, seanca ndaj tij, mesdi...
01.02.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Kthehet krimi në familje dhe një vajzë vetëm 17-vjeçe humb jetën për shkak të agresionit të të atit të alkoolizuar. E jo vetëm kaq; ai ka sulmuar me thikë edhe vajzën tjetër...
31.01.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Dy personat e dyshuar dhe të vënë nën akuzën e rëndë të pjesëmarrjes në rrëmbimin, masakrimin dhe vrasjen e Gazmend Çollakut, duket se kanë qenë në sinkronizim të plotë d...
31.01.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Janë publikuar pamje të tijat me pranga ndër duar, ndonëse ai ishte një zyrtar i lartë i këtij shteti, ndërsa është sjellë nga Gjirokastra ku është ndaluar në drejtim të Ti...
30.01.2016
Nga Nikoleta Kovaçi I ardhur nga PBDNj dhe i pozicionuar në koalicionin fitues të zgjedhjeve të 2009-ës, Spiro Ksera do të shpërblehej për afrimin, me postin e një ministri. U vu në krye të dikaste...
29.01.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Arrestimi i Julian Sinanajt dy vite më parë u konsiderua si një shpëtim nga një makth-bombë. Ishte koha kur vendi i ngjante një C4-e që shpërthente kurdo e kudo, ndërsa në momen...
28.01.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Studio “Clifford Chance” në cilësinë e këshilltarit kryesor të OSHEE-së në arbitrazhin kundër DIA i ka dërguar një letër ministrit të Energjisë dhe Industrisë, Damian Gji...
27.01.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Historia e Altin Danit, 41-vjeçarit dibran që u dorëzua tri ditë më parë në policinë e Tiranës ka bërë që në rrjetën e një dezinformacioni të hershëm të binte edhe ish-k...
26.01.2016
Nga Nikoleta Kovaçi “Tashmë nuk dua të jetoj më”! Kështu mësohet të ketë thënë Klodi Lesi në momentin që është përballur me dy persona në afërsi të banesës në të cilën ishte strehuar...
25.01.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Vrasja e trefishtë në Thumanë, rreth 8 muaj më parë, është një nga ato ngjarje që vështirë se mund të thuhet gjithçka, edhe kur pretendohet se janë thënë të gjitha. U vran...
25.01.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Dy ditë më parë, në orët e mëngjesit, është përballur me ekzekutimin e të atit të tij, ndërsa ditën e djeshme është vënë në pranga vetë. Ai është 24 vjeç dhe është...
24.01.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar në Prokurori për shpërdorim detyre dy ishdrejtues të Zyrës së Hipotekës në Tiranë, bashkë me ta edhe 6 përgjegjës dhe specialistë z...
23.01.2016
Nga Nikoleta Kovaçi “Ne s`kemi qenë me Gazmend Dervishin. Në momentin që po kalonim në afërsi të Maminasit dëgjuam të shtëna armësh dhe pamë policinë, ndaj edhe u larguam. Ne nuk e dimë se kush...
23.01.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Florjan Bushi, 35-vjeçari i pozicionuar si shef zyre të sektorit “Merlin” në Shërbimin Informativ Shtetëror është lënë në burg nga Gjykata e Krimeve të Rënda. Jashtë d...
22.01.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Kreu i hetimit të Krimeve të Rënda dhe ai i Krimit të Organizuar në Policinë e Shtetit kanë ikur nga Tirana deri në Durrës për të dhënë disa detaje mjaft të rëndësishme të...
22.01.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Policia e Shtetit kryen live arrestimet e vrasësve të 45-vjeçarit. Pamjet e arrestimit të tyre janë bërë publike ditën e djeshme po nga policia, ndërsa bëhet me dije se Fatmir ...
21.01.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Luftë mes bandave rivale të drogës! Ky është përcaktimi që policia ka dhënë dje në lidhje me objektivin e atentatit, që kishin tre vrasësit me pagesë në Shijak dhe porositës...
20.01.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Segmenti Durrës-Fushë-Krujë jo më kot quhet më i frikshmi në vend! Në këtë zonë gjendet gjithçka që ndodh në Shqipëri, ndërsa prej 5 vitesh ky aks është kthyer në një v...
19.01.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Numri një i Policisë së Shtetit, bashkë me vartësit e tij ka vijuar turneun nëpër policitë e vendit dhe së fundmi është ndaluar në Drejtorinë e Policisë së Shkodrës, ku ës...
18.01.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Bora dhe shiu kanë kthyer edhe një herë nën terrorin e tyre gjithë vendin. Ndërsa zonat veriore, verilindore dhe juglindore janë nën pushtetin e borës, akullit dhe ngricave, janë...
18.01.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Artan Gjermeni ka mbërritur në spitalin ushtarak me katër shenja plage të cilat sipas të dhënave mjekësore janë kryer me mjet mprehës. Ai ka marrë mjekimin e duhur në Spitalin U...
16.01.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Analiza e punës hetimore për vitin që lamë pas nis nga Vlora. Vendoset aty për të lënë të kuptohet se në fakt, në Vlorë dhe nga Vlora, është shënuar dhe realizuar një zinxh...
16.01.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Janë paraqitur si punonjës policie dhe kanë kërkuar të bëjnë një kontroll në lidhje me matësin e energjisë elektrike dhe me kuptonin tatimor. Kanë lënë makinën në errësi...
15.01.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Tre të pandehurit e një prej krimeve më të rënda të shënuara në vendin tonë, ku për t`iu grabitur pak lekë, iu morën jetën dy të moshuarave të pambrojtura Gjenovefa dhe Els...
14.01.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Atentati i bujshëm në Mbrostar është kryer me një mjet të vjedhur e jo të marrë me qira! Mjeti nga i cili  rezulton se është qëlluar me breshëri kallashnikovi në drejtim të ...
13.01.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Ilir Memushaj është lënë në burg. Ka vijuar të kyçë gojën para hetuesve të çështjes, ndërsa ka pranuar se “Toyota” e vrasjes ishte marrë prej tij me qira në Tiranë. Ai ...
13.01.2016
Nga Nikoleta Kovaçi I është kërkuar të ndërmjetësojë për tërheqjen e shumës prej 821 mijë eurove në Ministrinë e Financave, madje përveç prokurës fillestare të përfaqësisë ligjore, i kanë...
10.01.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Katër persona kanë marrë pjesë në ngjarjen makabre që u shënua dy ditë më parë në aksin nacional Fier-Lushnje. Tre persona, të cilët policia dhe prokuroria i konsiderojnë edh...
09.01.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Një skenë krimi e llahtarshme është parë pasditen e djeshme në mes të Fierit dhe të Lushnjes. Një makinë që digjej, një njeri i pajetë afër saj dhe dy të plagosur duke tentu...
09.01.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Drita dhe Ronaldo janë dy fqinjë rreziku! Bashkëjetojnë prej një jetë me njëri-tjetrin; me pamundësinë, me papunësinë, me errësirën, me mbijetesën dhe me rriskun e të qenuri...
08.01.2016
Nikoleta Kovaçi “Policët” që rrëmbyen Gazmend Çollakun, dy netë më parë në Durrës, e lidhën këmbësh e duarsh me zinxhirë dhe e vranë me plumb në kokë. Ndryshe nga rrëmbimet e tjera, i tre...
08.01.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Esat Dushaj, 31-vjeçari që vrau dy vëllezërit Shkambi në Drisht të Shkodrës doli dje përpara gjykatës. Ai u  la në burg, ndërsa prokuroria ka paraqitur para gjykatës edhe fakt...
07.01.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Tronditet sërish Durrësi; katër persona rrëmbejnë një person në hyrje të Portit dhe largohen me një automjet në drejtim të paditur. Ngjarja ka ndodhur mbrëmë vonë, ndërsa pe...
07.01.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Shqipëria nën ujë. Sërish e njëjta histori, sa herë bie shi! Lumenjtë kërcënojnë gjithë vendin, e prurjet janë të mëdha. Situata kaotike në disa rrethe të vendit, ndërsa T...
06.01.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Ndodh edhe kështu! Edhe pse 28 vite e martuar, një grua zbulon se gjykata e ka martuar me një burrë tjetër. Personi që ka lidhur në martesë gjykata gruan 63 vjeçe, është ish o z...
05.01.2016
Nga Nikoleta Kovaçi Ishte arma e tij që nxorri plumbat vdekjeprurës për jetën e një të riu në Gjykatën e Lezhës, 5 vite më parë. Ndonëse kurrë nuk u mor vesh se kush e shkrepi atë pistoletë pol...
05.01.2016
 Nga Nikoleta Kovaçi Dorëzohet Esat Dushaj. Dorëzohet pasi ka mundur të gjejë “mik” në Policinë e Tiranës dhe t`i premtojë se, nëse i premtohet se nuk vritet, do të dorëzohet vetëm aty! Rret...
30.12.2015
Nga Nikoleta Kovaçi Prokuroria ka kërkuar të lihen në burg dhe gjykata sigurisht që ka bërë të njëjtën gjë, por, përveç lënies në masën e shtrëngimit me “burg pa afat”, protagonistët e pe...
28.12.2015
Nga Nikoleta Kovaçi Lidhur me historinë e vrasjes së burrave të një familjeje në Balldre të Lezhës, vrasje të mbetura pa autor, po që në fakt kanë dëshmitar okular dhe këta të fundit kanë edhe ...
26.12.2015
Nga Nikoleta Kovaçi Historia e një 24-vjeçareje nga Korça ka futur në “sherr” policinë me rrëfimin e saj. Rreth një javë më parë, ajo është ndaluar në doganë, duke ikur në drejtim të Maqed...
25.12.2015
Nga Nikoleta Kovaçi Djali i burgosur, historia e të cilit u bë e njohur pikërisht për faktin se ndërroi jetë nën masa të rrepta sigurie, në Spitalin e Burgjeve, mësohet se kur është arrestuar, u k...
24.12.2015
Nga Mbrostari Nikoleta Kovaçi  Në hyrje të Fierit, një tabelë lajmëron se në të majtë gjendet Mbrostari! Rruga e rrënuar të përgatit për një fshat që ngjan si i mesjetës, ndërsa sapo devijon...
23.12.2015
Nga Nikoleta Kovaçi “Ishte në grahmat e fundit. U thashë policëve, po pse s'ma jepni ta çoj në shtëpi?, e ata më përgjigjeshin;  s'dimë gjë ne, nuk është puna jonë. Iu thoja: po atëherë pse ...
22.12.2015
Nga Nikoleta Kovaçi Ekzekutimi i dy personave në Durrës, mbrëmjen e së dielës ka rikthyer edhe njëherë atentatet e bujshme, ku shënjestrat vriten në publik dhe me breshëri kallashnikovi. Duket se gj...
19.12.2015
Nga Nikoleta Kovaçi Një histori gjakmarrjeje, ku vrasja e parë nuk dihet kur dhe në çfarë rrethanash ka ndodhur, është rikthyer në vëmendje dje, ndërsa autoritetet italiane kanë bërë të ditur se...
18.12.2015
Nga Nikoleta Kovaçi Shteti shqiptar ia ka dalë të mos i dorëzojë Kastriot Ismailajt shumën prej 130 milionë eurosh. Gjykata e Arbitrazhit në Vjenë ka pushuar gjykimin për kërkesën e kompanisë ‘D...
17.12.2015
Nga Nikoleta Kovaçi Babagjyshat mbërrijnë në gjykatë, me plot 13 grabitje me armë, akte të strukturuara dhe me një funksionim perfekt, siç pretendon Prokuroria e Krimeve të Rënda. Grupi është me 1...
16.12.2015
Nga Nikoleta Kovaçi Pas gati një viti që kur nisi edhe vala e arrestimeve dhe e dënimeve për mospagimin e energjisë elektrike, vjen dhe reagimi i parë. Sigurisht që, sërish, janë të huajt ata që ng...
15.12.2015
Nga Nikoleta Kovaçi Flet, tregon dhe “kërcënon”shqip.  Vazhdon ta bëjë këtë me fakte krejt të thjeshta, të cilat i shoqëron me shembuj konkretë, ndërsa ka vendosur të sqarojë publikisht çdo...
15.12.2015
Nga Nikoleta Kovaçi Efektivët e RENEA-s dhe të FNSH-së, dy repartet speciale të policisë sonë, mësohet se janë të përzgjedhurit për të përfituar një rrogë shpërblim. Do të jenë edhe nga një...
14.12.2015
Nga Nikoleta Kovaçi Baba i tre fëmijëve, me një grua të sëmurë dhe nënë të moshuar e njëherësh të sëmurë, pa asnjë lloj mundësie punësimi, debitor ndaj OSHEE-së, pasi nuk i ka paguar energji...
12.12.2015
Nga Nikoleta Kovaçi “Kemi arritur në një absurd që për armëmbajtje pa leje të dënojmë më shumë sesa për terrorizëm! Ky nuk është një standard i ligjit penal që mbështetet nga komuniteti i ...
12.12.2015
Nga Nikoleta Kovaçi Gjykata e Lezhës ka dënuar dje me 5 vjet burg ish-oficerin e policisë Skënder Seferaj, i akuzuar për vrasjen e 15-vjeçarit Armando Skandaj në vitin 2010. Gjykata e ka dënuar ish-ef...
11.12.2015
Nga Nikoleta Kovaçi Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla mblodhi dhe dëgjoi dje vartësit e tij nëpër rrethe, ndërsa mori edhe propozimet për shtatë transferime prokurorësh nëpër rrethe. Gjatë...
10.12.2015
Nga Nikoleta Kovaçi Pas 14 seancave me gjykim të shkurtuar, Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkoi që të dënohen me 110 vite burg në total dhjetë të pandehurit e dosjes "Lazarati 1". Dy prokurorët e ...
09.12.2015
Nga Nikoleta Kovaçi Dy pasaporta, dy patenta dhe dy leje drejtimi. Kjo ka qenë porosia që një agjent policie ka lënë në duart e falsifikatorit nga Elbasani, “Tasi”, sic njihej Anastas Çyço, i cili...
08.12.2015
Nga Nikoleta Kovaçi Prokuroria njoftoi ditën e djeshme se ka përfunduar hetimet për Mark Frrokun, deputetin e Kuvendit të Shqipërisë, i cili është i arrestuar nën një akuzë që, sipas hetimit, ka a...
07.12.2015
Nga Nikoleta Kovaçi Skandali me naftën virxhin, ku pretendohet se janë shitur jo pak, por 4.4 milon litra, tashmë ka përgjegjësit në pranga. Prokuroria ka mundur të hedhë dritë mbi të gjitha mosvepr...
05.12.2015
Nga Nikoleta Kovaçi Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka firmosur vendimin për shkarkimin e një tjetër drejtori burgu, ditën e djeshme. Bëhet fjalë për kreun e burgut të Sarandës Arqile Vaso, urd...
04.12.2015
Nga Nikoleta Kovaçi Duket e pabesueshme, por është e vërtetë; shoku e thërret që ta shoqërojë me makinë deri në shtëpi dhe më pas e vret rrugës me plumb pas koke. Ngjarja ka ndodhur orëve të vo...
03.12.2015
Nga Nikoleta Kovaçi Gjithçka që ka ndodhur dy ditë më parë në Kosovë dhe në Itali ku janë vënë nën akuza të rënda tre shqiptarë të Kosovës dhe një shtetas i Maqedonisë, ditën e djeshme ë...
02.12.2015
Nga Nikoleta Kovaçi “Na jemi duke vdek për bukë, me pension timin jemi duke jetu, e ai të merret me gjëra të tilla. Më ka mbetur dera mbyllur. Sameti ka jetuar gati 20 vjet në Itali, por është kthy...
KM