×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Prishtinë/ Tenton të ikë nga karantina në konvikt, ndalohet nga Policia

Njëri nga 39 qytetarët që po qëndrojnë të izoluar në konviktet në Prishtinë, ka tentuar të ikë nga kjo qendër.

Në këtë video shihet personi i cili ka tentuar të ikë është ndaluar prej Policisë së Kosovës. Në mesin e të kthyerve është edhe ekipi Kombëtar i Boksit. Ministri i Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku ka njoftuar se të gjithë këta do të vendosen në karantinë 14-ditore në Qendrën Studentore në Prishtinë. Qendra e Studentëve është lëshuar dje për karantinë me vendim të Qeverisë së Kosovës. /Gazeta Sinjali/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mbyllet qendra e Athinës, shkak protestat masive

Mbyllet qendra e Athinës, shkak protestat masive

Publikuar më 03.07.2020
Qeveria greke ka vendosur të mbyllë qendrës e Athinës për sh...

Qeveria greke ka vendosur të mbyllë qendrës e Athinës për shkak të protestave masive që po bëhen kohët e fundit në kryeqytet. Rrugët kryesore të qendrës, Panepistimiou, Stadiou, Amalias dhe Vas.S Sofias janë aktualisht të mbyllura për shkak të një proteste të qytetarëve kundër ankandeve. Por Partia Komuniste e Greqisë do të protestojë sot pikërisht […]

Lexo më shumë

Greqi/ Pesë persona në kampet e azilantëve kanë vdekur nga sulmet me thikë

Greqi/ Pesë persona në kampet e azilantëve kanë vdekur nga sulmet me thikë

Publikuar më 11.06.2020
Një mori vrasjesh me thikë në kampin më të madh të azilkërku...

Një mori vrasjesh me thikë në kampin më të madh të azilkërkuesve në Greqi ka lënë të vdekur pesë persona, përfshirë një grua dhe një djalë të ri. Vrasjet ndodhën në kampin e mbipopulluar Moria në ishullin Lesbos, i cili është shtëpia e 17,000 njerëzve që jetojnë atje. Pesë janë vrarë në përplasje që nga […]

Lexo më shumë

Votohet qeveria në Kosovë, Avdullah Hoti merr drejtimin si Kryeministër

Votohet qeveria në Kosovë, Avdullah Hoti merr drejtimin si Kryeministër

Publikuar më 03.06.2020
Kryeministri betohet dhe prezanton programin pasi mori 61 vo...

Kryeministri betohet dhe prezanton programin pasi mori 61 vota pro për të qeverisur Kosovën Në mes të tensioneve jashtë parlamentit dhe replikave të deputetëve Brenda tij, Kuvendi i Kosovës miratoi me 61 vota pro qeverinë e re me në krye Avdullah Hotin. Kuvendi i Kosovës ka 120 deputetë ndërkohë 61 deputetë kanë votuar pto qeverisë […]

Lexo më shumë

Alarm në Maqedoninë e Veriut/ 89 të infektuar dhe 7 viktima në 24 orë

Alarm në Maqedoninë e Veriut/ 89 të infektuar dhe 7 viktima në 24 orë

Publikuar më 01.06.2020
Shifra shqetësuese gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e ...

Shifra shqetësuese gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se janë regjistruar edhe 89 raste të reja me COVID-19, nga 727 testime të bëra. Në Maqedoninë e Veriut, raportohet për 7 viktima gjatë ditës së djeshme. 2 nga Shkupi, 2 nga Kumanova, 2 nga Tetova dhe një nga […]

Lexo më shumë

Zyrtare/ Greqia ul çmimin e transportit publik

Zyrtare/ Greqia ul çmimin e transportit publik

Publikuar më 01.06.2020
Pas pandemisë, Greqia ka vendosur të ul çmimin e biletave pë...

Pas pandemisë, Greqia ka vendosur të ul çmimin e biletave për transportin publik. Duke nisur nga kjo e hënë biletat për transportin publik në Athinë dhe Selanik janë më të lira me një ulje të taksës së vlerës së shtuar, në 13% e hyrë në fuqi, nga 26% që ishte. Nga tani deri në tetor, […]

Lexo më shumë

Greqia shtyn lejet e qëndrimit për emigrantët, kategoritë që preken

Greqia shtyn lejet e qëndrimit për emigrantët, kategoritë që preken

Publikuar më 12.05.2020
Greqia ka vendosur që të shtyjë lejet e qëndrimit për emigra...

Greqia ka vendosur që të shtyjë lejet e qëndrimit për emigrantët deri më datë 31 dhjetor 2020. Vendimi është marrë nga ministria e Emigracionit. Paralelisht, për arsye të situatës së krijuar nga COVID-19, një vendim i posaçëm ministror i datës 7 maj 2020. Në Aktin Normativ për paketën e masave ekonomike e sociale të Qeverisë […]

Lexo më shumë

Dorëzohet Vuçiç: Kosova do të fitojë pavarësinë në të gjithë territorin

Dorëzohet Vuçiç: Kosova do të fitojë pavarësinë në të gjithë territorin

Publikuar më 09.05.2020
Trazirat politike mes Serbisë dhe Kosovës për shkak të terri...

Trazirat politike mes Serbisë dhe Kosovës për shkak të territorit, duket se janë drejt fundit. Ka qenë një deklaratë e presidenti, Aleksandër Vuçiç i cili është gati të pranojë pavarësinë në të gjithë territorin e Kosovës. Deklartatat e presidentit kanë qenë gjithmonë kontradiktore, teksa sot pohoi se se nuk ka marrëveshje të fshehtë. Sakaq, më […]

Lexo më shumë

Haradinaj: Kurti e la Kosovën pa qeveri në momentin më delikat

Haradinaj: Kurti e la Kosovën pa qeveri në momentin më delikat

Publikuar më 08.05.2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe ish-kryemin...

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe ish-kryeministri, Ramush Haradinaj, ka treguar arsyet reale që sipas tij kanë çuar në rrëzimin e qeverisë së Albin Kurtit. “Kini parasysh, nuk them se ishte e dëshirueshme në momentin kohor, por ky është realitet politik. Një qeveri humbi besimin pikërisht në kohë të krizës së pandemisë. Merita […]

Lexo më shumë