×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Postimet që na mbushën me dashuri, urimet më romantike të personazheve VIP për Shën Valentin

Sigurisht që dashuria nuk duhet të demonstrohet vetëm në një ditë, por Shën Valentini është një rast i veçantë për të shprehur hapur gjithë ndjenjat për njeriun e zemrës. Dashuria e ka bërë gjithmonë botën të lëvizë, sepse prania e saj i jep shpirt çdo momenti dhe prandaj në këtë Shën Valentin shumë personazhe të njohur kanë nxjerrë në pah anën e tyre më romantike.

As të famshmit nuk janë imunë ndaj fuqisë së kësaj dite, ndaj nuk janë menduar dy herë që me anë të një fotoje apo disa fjalëve të shprehin publikisht dashurinë. Personazhet e njohur shqiptarë kanë publikuar në rrjete sociale disa nga fotot më të bukura me partnerët, për t’ju treguar të gjithëve se dashuria i bën më të veçanta ditët e tyre.

Disa kanë zgjedhur të urojnë me një foto që flet më shumë se gjithçka tjetër, ndërsa të tjerë i kanë shoqëruar edhe me dedikime romantike.

View this post on Instagram

Happy spirits inside and out❤

A post shared by Amarda Toska (@amardatoska) on

View this post on Instagram

A post shared by Marsela Çibukaj (@marselacibukaj) on

View this post on Instagram

Gezuar. Le te shpertheje dashuria…! 😉

A post shared by Julian Deda (@juldeda) on

Një pjesë ky Shën Valentin i ka gjetur në destinacionet më të bukura turistike, për ta memorizuar përgjithmonë këtë ditë.

Sigurisht që vajzat e kanë më të lehtë t’i shprehin publikisht ndjenjat, por shumë meshkuj kanë qenë prezentë në rrjete sociale me dhuratat domethënëse për partneret.

Nga ana tjetër, të tjerë, përveç dashurisë nuk kanë nguruar të tregojnë edhe realitetin, që në fund të fundit është i ngjashëm me përditshmërinë e çdo çifti në Shqipëri. Për shembull, moderatorja Fiori Dardha i ka bërë një dedikim shumë special bashkëshortit të saj, duke treguar se të gjithë jemi njësoj, sepse edhe të famshmit kanë problemet e tyre të përditshme, që ndoshta në ditë të tilla vihen më shumë re. “Më bëri namin se i kisha blerë dhuratë! Kemi dritat, ujin, internetin dhe këstin e kredisë për të paguar sot, ti merresh me budallallëqe. Zër mend se je 40 vjeç!’. Këtë ‘40 vjeç’ për Shën Valentin edhe mund të ma kursente… Gëzuar (dhe t’ja kursejmë vetes klishetë ‘Shën Valentin përditë’”, ka shkruar Fiori Dardha në urimin e saj.

Megjithatë dashuria e vërtetë nuk duket vetëm në çastet e bukura, sepse një lidhje bëhet më e fortë, kur çdo sfidë e jetës kalohet në shoqërinë e njëri-tjetrit.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

“Gëzuar ditëlindjen zemër”, Bebe Rexha na prezanton me të dashurin e ri me këtë foto

“Gëzuar ditëlindjen zemër”, Bebe Rexha na prezanton me të dashurin e ri me këtë foto

Publikuar më 18.09.2020
Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha është në q...

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha është në qendër të vëmendjes së mediave ndërkombëtare që prej muajit korrik, kur u shfaq publikisht me një djalë misterioz. Bukuroshja shqiptare nuk ka reaguar në lidhje me këtë lajm dhe fotot e bëra publike duke mos dashur të bëjë publike jetën e saj sentimentale. Ishte “Daily Mail” […]

Lexo më shumë

Doli pozitiv me Covid, Florjan Binaj tregon pyetjen më të shpeshtë që i bënin njerëzit

Doli pozitiv me Covid, Florjan Binaj tregon pyetjen më të shpeshtë që i bënin njerëzit

Publikuar më 18.09.2020
Pak kohë më parë Florjan Binaj, rezultoi pozitiv me Covid-19...

Pak kohë më parë Florjan Binaj, rezultoi pozitiv me Covid-19 ama ishte asimptomatik. Këtë e bëri të ditur vetë aktori nëpërmjet një postimi në “Instagram”. Sërish ka qenë vetë ai që nëpërmjet një interviste në “Top Story” ka rrëfyer detaje mbi këtë situatë. “Gjëja që më ka acaruar më shumë kanë qenë pyetjet e njerëzve. […]

Lexo më shumë

“Kisha ditë që nuk paguaja as një paketë cigare”, rrëfehet Rozana Radi

“Kisha ditë që nuk paguaja as një paketë cigare”, rrëfehet Rozana Radi

Publikuar më 18.09.2020
Rozana Radi, është një nga këngëtaret e njohura shqiptare, e...

Rozana Radi, është një nga këngëtaret e njohura shqiptare, e cila shpesh herë kërkon të tregojë se është femër e fortë. Prej vitesh sjell projekte muzikore që ka synim të ngrejë zërin dhe për të drejtat e vajzave dhe grave. Në një shkrim të fundit në Instagram, ka zbuluar se ia ka dalë të përballet […]

Lexo më shumë

“Disa kilogramë kokëforta u shtuan për dy muaj”, Olta Boka tregon si duket pas lindjes (Foto)

“Disa kilogramë kokëforta u shtuan për dy muaj”, Olta Boka tregon si duket pas lindjes (Foto)

Publikuar më 18.09.2020
Këngëtarja Olta Boka prej 15 korrikut të këtij viti u bë nën...

Këngëtarja Olta Boka prej 15 korrikut të këtij viti u bë nënë për herë të parë. Boka solli në jetë një vajzë, Gaian. Si çdo nënë tjetër edhe këngëtarja ka marrë disa kilogram më shumë pas lindjes së vajzës. Së  fundi  ajo ka publikuar një foto ku shihet me të voglën në karrocë dhe për […]

Lexo më shumë

Aktori i famshëm turk i kthen një super koment moderatores shqiptare (Foto)

Aktori i famshëm turk i kthen një super koment moderatores shqiptare (Foto)

Publikuar më 17.09.2020
Aktori i famshëm turk, Can Yaman ka marrë vëmendjen e mediav...

Aktori i famshëm turk, Can Yaman ka marrë vëmendjen e mediave rozë në Shqipëri me veprimin e fundit. Së fundmi ai i ka kthyer përgjigje komentit të bërë nga mideratorja shqiptare Eva Murati, ku kjo e fundit i komentoi në një video që ai aktori postoi në “Instagram”. Moderatorja bukuroshe e ekraneve shqiptare i ka […]

Lexo më shumë

“Mesi më këputi, mezi eci, vapë”, partnerja e Ledri Vulës flet për shqetësimet e shtatzënisë: Për analizat mos me fol

“Mesi më këputi, mezi eci, vapë”, partnerja e Ledri Vulës flet për shqetësimet e shtatzënisë: Për analizat mos me fol

Publikuar më 16.09.2020
Një nga vajzat bukuroshe, që ka marrë vëmendjen e mediave ro...

Një nga vajzat bukuroshe, që ka marrë vëmendjen e mediave rozë, është padyshim edhe partnerja e Ledri Vulës, Sara Hoxha. Çifti shumë shpejt do të bëhen prindër për herë të parë dhe rrugës po vjen një bebe vajzë. Vetëm pak javë më parë Ledri dhe Sara e bënë të ditur lajmin publikisht dhe prej asaj […]

Lexo më shumë

“Dështova si bashkëshorte”, deklarata e moderatores: Nuk do të kem më fëmijë

“Dështova si bashkëshorte”, deklarata e moderatores: Nuk do të kem më fëmijë

Publikuar më 16.09.2020
Moderatorja Dajana Shaban, ka deklaruar se pas ndarjes nga b...

Moderatorja Dajana Shaban, ka deklaruar se pas ndarjes nga boksieri Kamer Maloku nuk do të ketë më një martesë të dytë. Po ashtu ajo shprehet se nuk do të ketë më asnjë fëmijë të dytë. Teksa e pranon se ka dështuar si bashkëshorte, moderatorja thotë se ndihet mjaft krenare si nënë dhe ka treguar një […]

Lexo më shumë

“Martohu me mua”, Jennifer Lopez dhe Maluman do t’i shohim shumë shpejt bashkë (Foto-Video)

“Martohu me mua”, Jennifer Lopez dhe Maluman do t’i shohim shumë shpejt bashkë (Foto-Video)

Publikuar më 15.09.2020
Dy yjet botërorë të muzikës, Jennifer Lopez dhe Maluma shuë ...

Dy yjet botërorë të muzikës, Jennifer Lopez dhe Maluma shuë shpejt do të vijnë bashkë me një projekt të ri dhe nuk bëhet fjalë për një këngë. Ka qenë vetë JLO ajo që ka bërë të ditur lajmin e bukur përmes një postimi në llogarinë e saj në “Instagram”, ku na tregon se shumë shpejt […]

Lexo më shumë