Portugalia merr vendimin e papritur për Ronaldon, festë te Italia

Portugalia do të luajë këtë muaj dy ndeshje të rëndësishme, atë përballë Italisë dhe atë kundër Polonisë.

Skuadra iberike ka publikuar listën e të grumbulluarve në këto sfida, ku bie në sy mungesa e yllit të skuadrës Kristiano Ronaldo.

Nuk dihet arsyeja e lënies jashtë të “yllit” të Juventusit, i cili pritej të ishte i pranishëm në këto sfida.

Sidoqoftë vitet e fundit vihet re një zbehje e angazhimit të lojtarëve me kombëtaret përkatëse, duke u përqendruar më së shumti te klubet.

Lista 

Portierë: Rui Patricio, Beto, Claudio Ramos

Mbrojtës: Cedric Soares, Joao Cancelo, Jose Fonte, Luis Neto, Pepe, Ruben Dias, Mario Rui, Raphael Guerreiro

Mesfushorë: André Gomes, Bruno Fernandes, Danilo Pereira, Joao Mario, Pizzi, Renato Sanches, Ruben Neves, William Carvalho

Sulmues: Bernardo Silva, Bruma, Gonçalo Guedes, Rafa, André Silva, Eder

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet