Po shkonin për Bajram te familjet, 13 të vdekur

Xhakarta – Një varkë e cila besohet se mbante në të më shumë se 70 persona dhe që ishte duke “shëtitur” në ujërat e Makassarit, u mbyt dhe la pas 13 të vdekur. Zëdhënësi i policisë të rajonit jugor ka thënë se anija prej druri ishte në rrugën e saj nga Pulau Barrang Lompo në Portin Paotere në Kecamatan Ujung Tanah.

Anija kishte më shumë pasagjerë nga se mban. Mediat lokale raportojnë se të mbijetuarit u sollën në një spital në Makassar. Trembëdhjetë pasagjerë kanë vdekur në vend, kurse 39 janë plagosur.

/D.Xh/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Enklava apo komuna?

Emilie Fort Pothuajse një vit më parë, kur shkëmbeva disa email-e, me një profesoreshë në Beograd, unë theksova përdorimin e…

Abissnet