×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Po i jepte gji foshnjës, nëna shpërthen në lot pas takimit me kafshën që kishte humbur këlyshin (VIDEO)

Një nënë e re shpërtheu në lot pas një takimi të pabesueshëm me një orangutan femër. Gemma Copeland, 30-vjeç, nga Anglia, ishte duke vizituar kopshtin zoologjik Schoenbrunn ndërsa ishte me pushime në Vjenë, Austri, me djalin e saj 15 muajsh Jasper dhe partnerin Shane.

Foshnja dëshironte të hante dhe Gemma u ul për ta ushqyer me gji. Kafsha, emri i të cilës është Sol, u ul dhe filloi ta shikonte me vëmendje, më pas iu afrua, sikur ta puthte.

Gemma vetëm më vonë zbuloi se Sol kohët e fundit kishte lindur një këlysh të vdekur. “Unë isha e tronditur, ishte e jashtëzakonshme – tha gruaja – dukej që ajo dukej sikur dëshironte të më mbronte. Do të jemi edhe nga dy specie të ndryshme, por ushqyerja me gji na ka bashkuar sot në një moment unik që do të mbetet me mua përgjithmonë”.

Nëna e re tha se ajo kishte mbetur e mahnitur nga shfaqja e jashtëzakonshme e dhembshurisë së kafshëve.Videoja është bërë virale në internet dhe ka fituar miliona shikime.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

“Nuk mundem t’ua fal”, nëna kërkon përgjigje 25 vjet pas genocidit në Srebrenicë (VIDEO)

“Nuk mundem t’ua fal”, nëna kërkon përgjigje 25 vjet pas genocidit në Srebrenicë (VIDEO)

Publikuar më 11.07.2020
Njëzetepesë vjet më parë, më shumë se 8,000 burra dhe djem m...

Njëzetepesë vjet më parë, më shumë se 8,000 burra dhe djem myslimanë të Bosnjës u vranë nga forcat serbe të Bosnjës në Srebrenicë, masakër kjo e cila u shpall zyrtarisht si genocid. Data 11 korrik shënon përvjetorin e zymtë të asaj ngjarjeje- vrasjen më të madhe masive në Evropë që nga Lufta e Dytë Botërore. […]

Lexo më shumë

Vuçiç tregon bisedimet me Merkel dhe Makron: Serbia nuk pranon ultimatume

Vuçiç tregon bisedimet me Merkel dhe Makron: Serbia nuk pranon ultimatume

Publikuar më 10.07.2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka thënë pas bisedes...

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka thënë pas bisedes me presidentin Emanuel Macron, se Serbia është e gatshme për bisedime me Kosovën, por nuk pranon ultimatume. “Pala shqiptare doli me kërkesa që ata i shkruajtën me kujdes. Ata kërkojnë ruajtjen e integritetit territorial të Kosovës, Kushtetutës së Kosovës, njohje të ndërsjellë, anëtarësim në OKB, që […]

Lexo më shumë

Diplomati europian: Ndryshimi i kufijve Kosovë – Serbi që u përkrah nga Mogherini, s’është më në tryezë

Diplomati europian: Ndryshimi i kufijve Kosovë – Serbi që u përkrah nga Mogherini, s’është më në tryezë

Publikuar më 10.07.2020
Wofgang Petritsch, ish-përfaqësues i Bashkimit Evropian në b...

Wofgang Petritsch, ish-përfaqësues i Bashkimit Evropian në bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë gjatë vitit 1998-1999 thotë se ndryshimi i kufijve mes Kosovës dhe Serbisë që u mbështet nga ish-përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Frederica Mogerini dhe ekipi i saj negociues duket se nuk është më në tryezën e BE-së. Petritsch kishte folur më parë për […]

Lexo më shumë

OBSH: Transmetimi i koronavirusit përmes ajrit ka qenë gjithmonë një shqetësim

OBSH: Transmetimi i koronavirusit përmes ajrit ka qenë gjithmonë një shqetësim

Publikuar më 10.07.2020
Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka thënë të premte...

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka thënë të premten se transmetimi i koronavirusit përmes ajrit ka qenë gjithmonë një shqetësim, megjithëse përhapja përmes spërklave të personit të infektuar duket se është rruga më e zakonshme e infektimit. “Infektimi përmes ajrit është një nga mënyrat e transmetimit për të cilën jemi shqetësuar që nga fillimi, veçanërisht […]

Lexo më shumë

Rritja masive e infektimeve/ Kryeministri i Kosovës: Jemi duke shkuar drejt gjendjes së jashtëzakonshme

Rritja masive e infektimeve/ Kryeministri i Kosovës: Jemi duke shkuar drejt gjendjes së jashtëzakonshme

Publikuar më 10.07.2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se gjendja e ...

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se gjendja e rënduar e situatës së përhapjes së pandemisë COVID-19 në Kosovë, mund të bëj që të shpallet gjendja e jashtëzakonshme. Ai tha se një vendim i tillë merret nga ana e Kuvendit të Kosovës në bazë të vlerësimeve të cilat do të shqyrtohen të dielën nga […]

Lexo më shumë

Protesta të dhunshme në Greqi/ Kreu i opozitës: Qeveria po i paraprin asaj që do të ndodhë në vjeshtë me…

Protesta të dhunshme në Greqi/ Kreu i opozitës: Qeveria po i paraprin asaj që do të ndodhë në vjeshtë me…

Publikuar më 10.07.2020
Dhuna shpërtheu në Athinë të enjten vonë gjatë një demonstra...

Dhuna shpërtheu në Athinë të enjten vonë gjatë një demonstrate masive kundër një ligji të ri për të frenuar protestat publike, duke lënë gjashtë oficerë policie të plagosur. Një grup protestuesish hodhën bomba tymuese ndaj policisë jashtë parlamentit, ndërsa policia u përgjigj me gaz lotsjellës. Policia tha se arrestoi nëntë persona dhe shoqëroi 15 të […]

Lexo më shumë

Kina ngre alarmin: Në Kazakistan është përhapur një pneumoni e panjohur, më e rrezikshme se COVID-19

Kina ngre alarmin: Në Kazakistan është përhapur një pneumoni e panjohur, më e rrezikshme se COVID-19

Publikuar më 10.07.2020
Autoritetet në Kazakistan kanë mohuar një raport të publikua...

Autoritetet në Kazakistan kanë mohuar një raport të publikuar nga zyrtarë kinezë se vendi po përjeton një shpërthim të “pneumonisë së panjohur” potencialisht më vdekjeprurëse sesa koronavirusi. Të enjten, Ambasada Kineze në Kazakistan lëshoi ​​një paralajmërim për qytetarët që jetojnë në vendin e Azisë Qendrore se pneumonia kishte vrarë më shumë se 1.700 njerëz. “Departamenti […]

Lexo më shumë

Situatë e rëndë në Serbi, s’ka vend në spitale për të sëmurët me Covid

Situatë e rëndë në Serbi, s’ka vend në spitale për të sëmurët me Covid

Publikuar më 10.07.2020
Në Serbi gjatë 24 orëve janë shënuar 18 viktima nga sëmundja...

Në Serbi gjatë 24 orëve janë shënuar 18 viktima nga sëmundja COVID-19, që e shkakton koronavirusi i ri. Lajmin e bëri të ditur kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq, e cila e quajti të premten, si ditën më të rëndë që nga fillimi i pandemisë. “Deri më tani situata më kritike është në Beograd, pastaj Kragujevc dhe […]

Lexo më shumë