Po i jepte gji foshnjës, nëna shpërthen në lot pas takimit me kafshën që kishte humbur këlyshin (VIDEO)

Një nënë e re shpërtheu në lot pas një takimi të pabesueshëm me një orangutan femër. Gemma Copeland, 30-vjeç, nga Anglia, ishte duke vizituar kopshtin zoologjik Schoenbrunn ndërsa ishte me pushime në Vjenë, Austri, me djalin e saj 15 muajsh Jasper dhe partnerin Shane.

Foshnja dëshironte të hante dhe Gemma u ul për ta ushqyer me gji. Kafsha, emri i të cilës është Sol, u ul dhe filloi ta shikonte me vëmendje, më pas iu afrua, sikur ta puthte.

Gemma vetëm më vonë zbuloi se Sol kohët e fundit kishte lindur një këlysh të vdekur. “Unë isha e tronditur, ishte e jashtëzakonshme – tha gruaja – dukej që ajo dukej sikur dëshironte të më mbronte. Do të jemi edhe nga dy specie të ndryshme, por ushqyerja me gji na ka bashkuar sot në një moment unik që do të mbetet me mua përgjithmonë”.

Nëna e re tha se ajo kishte mbetur e mahnitur nga shfaqja e jashtëzakonshme e dhembshurisë së kafshëve.Videoja është bërë virale në internet dhe ka fituar miliona shikime.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet