Pijet ideale për të humbur peshë

Trupi i njeriut përbëhet nga 75% ujë që përkthehet në peshë trupore. Një mënyrë efikase për t’u ndjerë më të lehtë janë pikërisht pijet dobësuese që duhen konsumuar.

 

 

Shalqi dhe ujë me limon– Një fetë shalqi, tre gota me ujë me limon dhe kube akulli. I kaloni të gjitha në frulator dhe në fund shtoni copat e akullit.

Lëng portokall, limon dhe grejfruit– Një gotë me lëng portokalli të shtrydhur dhe lëngu gjysmë limoni dhe gjysmë grejfruiti. I përzjeni sa të fitoni një masë homogjene dhe pijeni të ftohtë ose temperaturë ambienti.

Lëng kivi dhe spinaqi– Mjafton 1 kivi, tre gjethe spinaq, 250 ml ujë dhe ëmbëlsues.

Lëng boronice– 250 ml ujë të ftohtë ose qumësht i skremuar dhe 150 gr boronica.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet