Përse limonin duhet ta vendosim në ngrirje?!

A e dini që nëse limonët vendosen në ngrirje, jo vetëm që jetojnë më gjatë por ruajnë edhe vlerat ushqyese.

Ashti si me pjesën më të madhe të perimeve, lëkura përmban më shumë vitamina se tuli.

Në rastin e limonit, lëkura përmban nga 5 deri në 10 herë më tepër vitamina se lëngu.

 

Të tjera

Ku po shkojmë?

Nga Koço Kokëdhima Fondi Monetar Ndërkombëtar ishte mjaft i ashpër dhe kritik në raportin e parë të programit të post…

Abissnet