Përplasen dy avionë në Gjermani, 2 të vdekur

Dy avionë të vegjël janë përplasur në ajër, teksa i afroheshin aeroportit gjerman. Mediat e Gjermanisë shkruajnë se si pasojë e aksidentit, dy vetë mbeten të vdekur.

Dy të vdekurit ishin pilotë. Avionët janë përplasur kur ishin duke u ulur thuajse në të njëjtën orë, në 16.00 të së dielës. Ata ishin duke fluturuar nga Shtutgarti dhe Regensburg.

/D.Xh/

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet