Përmbytjet, ja si është gjendja në fshatin Ferras (FOTO)

Foto 1 nga 4 Pas Para

Gjendja në fshatin Ferras të Fierit paraqitet problematike. Uji ka mbuluar tokat bujqësore duke shkaktuar shumë dëme. Vjosa ka “hyrë” ndër toka bujqësore dhe ka bërë që të ketë probleme të vazhdueshme.

Ndërkaq, nuk kanë munguar rastet kur uji ka hyrë nëpër shtëpitë e banorëve. Fshati Ferras në Fier është ndër fshatrat më të goditur si rezultat i përmbysjeve të mëdha të kohëve të fundit. “Shekulli Online” sjell pamje ekskluzive nga ky fshat, ku siç edhe duket nga fotografitë, situata paraqitet katastrofike.

 

 

 

 

Të tjera

Abissnet