Përgjaket derbi i Serbisë, tifozët çajnë rrethimin, i vënë flakën stadiumit (Video)

Rikthehet sërish dhuna në futbollin serb. Kur bëhet fjalë për derbin Cërvena Zvezda – Partizani i Beogradit, incidentit jashtë fushës janë të pashmangshme.
Takimi përfundoi 2-1 në favor të Cervena Zvezdës, por pavarësisht fitores të ekipit vendas, tifozët në shkallët e stadiumit e shndërruan këtë takim në një arenë lufte.

Ultrasit e pandreqshëm serbë, çanë rrethimin e tribunave ku ishin pozicionuar dhe vrapuan për tu përleshur me njëri-tjetrin. Pamjet flasim qartë. Nuk mungoi edhe tensioni në fushën e lojës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet