×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Liverpul në finale, bën përmbysjen e “çmendur” ndaj Barcelonës (VIDEO)

Pak e kishin menduar, por Liverpul ia ka dalë të bëjë përmbysjen e “çmendur” në “Anfield Road” duke fituar me “poker” 4-0 ndaj Barcelonës.

Katalanasit kishin fituar 3-0 në sfidën e parë në “Camp Nou”, por katër golat e sotëm i japin “të kuqve” “biletën” për në finalen e madhe të Champions-it.

Të besuarit e Klop, ndonëse me Salah në tribunë, e kanë nisur më së miri takimin duke gjetur golin e parë me Origin në minutën e 7-të. Me shifrat 1-0 dhe shpresën për kualifikim u mbyll pjesa e parë.

Në të dytën Liverpul u rikthye frikshëm në lojë. I sapofutur në fushë, Uajnaldum shënon golin e dytë në minutën e 54.

Ndërkohë që kishin kaluar vetëm dy minuta, Uajnaldum ka gjetur sërish rrugën e rrjetës me kokë pas një krosimi të Shaqirit. Ka qenë Origi që ka shënuar golin e katërt në minutën e 79-të duke elektrizuar tifozët në “Anfield”.

Stadiumi ka “shpërthyer” në festë në një ndeshje që do të mbesë në kujtesën e tifozëve për një kohë të gjaqtë.

gol origi 4-0 on Vidnews.

gol uajnaldum 3-0 on Vidnews.

gol uajnaldum 2-0 on Vidnews.

Përfundon pjesa e parë Liverpul-Barcelona, “të kuqtë” besojnë te përmbysja

Është mbyllur me shifrat 1-0 pjesa e parë e ndeshjes së kthimit në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve Liverpul-Barcelona. Në “Anfield Road” u ndez shpejt festa, ku goli erdhi që në minutën e 7-të.

Një gabim i Zhordi Albas mban Liverpulin në zonën e “blaugranëve”. Handerson futet në zonë dhe godet, por pret Ter Shtegen, topi përfundon te Origi që nuk fal pranë zonës.

Mandej rastet nuk munguan për të dyja ekipet, që u përpoqën të shënonin përmes kundërsulmeve.
Për t’u përmendur rasti i Mesit në minutën e 16-të që u gjend shumë pranë portës, por ndërhyrja vendimtare e Van Dijk shmangu një gol gati të sigurt.

Liverpul tentoi disa herë të shënonte golin e dytë, ku një rast të mirë pati Robertson në minutën e 43-të, por topi i goditur prej tij u devijua nga Vidal në goditje këndi.

Te “të kuqtë” mungon lideri i ekipit Salah, ndërkohë që në fushë është rikthyer Xherdan Shaqiri, që së bashku me shokët e ekipit do të kërkojë përmbysjen e madhe në “Anfield Road”.
Një mision i vështirë ky duke marrë parasysh se katalanasit e kanë fituar sfidën e parë në “Camp Nou” me shifrat 3-0.

gol origi 1-0 on Vidnews.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Besoni se qeveria shqiptare do të arrijë ta sigurojë së shpejti vaksinën anti-COVID për të gjithë popullsinë?

Loading ... Loading ...

Video/ Luftë e egër për titullin, Apolonia siguron pikë në minutën e fundit përballë Laçit

Video/ Luftë e egër për titullin, Apolonia siguron pikë në minutën e fundit përballë Laçit

Publikuar më 08.03.2021
Ka qenë një ndeshje e zjarrtë ajo midis Apolonisë dhe Laçit....

Ka qenë një ndeshje e zjarrtë ajo midis Apolonisë dhe Laçit. Apolonia i është bërë sërish pengesë skuadrës kurbinase duke i marrë një pikë në një ndeshje ku dominaun emocionet dhe rastet e shumta. Skuadra e Shpëtim Duros e nisi me vrull lojën por pa finalizuar sakta para porte. Me fillimin e pjesës së dytë, […]

Lexo më shumë

Po shikonin ndeshjen, rrëzohet tarraca pranë stadiumit në Sarandë, lëndohen disa tifozët (Video)

Po shikonin ndeshjen, rrëzohet tarraca pranë stadiumit në Sarandë, lëndohen disa tifozët (Video)

Publikuar më 08.03.2021
Një incident i rëndë është regjistruar në ndeshjen e Kategor...

Një incident i rëndë është regjistruar në ndeshjen e Kategorisë së Dytë mes Butrintit dhe Labërisë. Mësohet se një grup tifozësh kanë vënë në rrezik jetën e tyre, duke ndjekur ndeshjen në rrethinat e stadiumit, mbi një tarracë të amortizuar. Kjo ndodhi pasi Bashkia e Sarandës ndaloi transmetimin e takimit mes dy ekipeve dhe për […]

Lexo më shumë

Partizani dështon në tranfertën e Apolonisë/ Trjaneri i fierakëve: Jam i keqardhur për golin e Partizanit

Partizani dështon në tranfertën e Apolonisë/ Trjaneri i fierakëve: Jam i keqardhur për golin e Partizanit

Publikuar më 03.03.2021
Partizani ka hedhur një hap të gabuar atëherë kur nuk pritej...

Partizani ka hedhur një hap të gabuar atëherë kur nuk pritej në luftën për titull. Skuadra e kuqe ka barazuar 1-1 me Apoloninë në transfertë për llogari të javës së 22 të Superligës. Skuadra nga Firei realizoi e para, ndërsa Partizani barazoi me Kardozon. Të kuqtë shpërdoruan raste pafund, me portierin Harizaj që u kthye […]

Lexo më shumë

Zlatan Ibrahimoviç debaton me yllin e NBA, LeBron James: Politika është për politikanët dhe jo për atletët

Zlatan Ibrahimoviç debaton me yllin e NBA, LeBron James: Politika është për politikanët dhe jo për atletët

Publikuar më 02.03.2021
Disa ditë më parë, Zlatan Ibrahimoviç hapi një debat me ylli...

Disa ditë më parë, Zlatan Ibrahimoviç hapi një debat me yllin e NBA LeBron James, duke i thënë se ai nuk duhet të flasë për çështje politike dhe të shikojë punën e tij në dysheme. Përgjigja nga super ylli 36-vjeçar nuk vonoi të vinte, duke i thënë me një stil të fortë se për sa […]

Lexo më shumë

Arrestohet ish-presidenti i klubit të Barcelonës

Arrestohet ish-presidenti i klubit të Barcelonës

Publikuar më 01.03.2021
Klubi katalunjas është tronditur sërish paraditen e së hënës...

Klubi katalunjas është tronditur sërish paraditen e së hënës, kur ish-presidenti Josep Maria Bartomeu është arrestuar në vazhdën e hetimeve të skandalit që tashmë njihet me emrin “Barca Gate”. Ky skandal u publikua një vit më parë teksa hetimet vazhdonin dhe bëhej fjalë për listëpagesat e klubit nga Katalonja e cila ishte një kompani e […]

Lexo më shumë

Publikoi foton me maskë oksigjeni, Icardi tregon si qëndron e vërteta

Publikoi foton me maskë oksigjeni, Icardi tregon si qëndron e vërteta

Publikuar më 27.02.2021
Sulmuesi i PSG-së, Mauro Icardi ka sqaruar të vërtetën në li...

Sulmuesi i PSG-së, Mauro Icardi ka sqaruar të vërtetën në lidhje me foton me maskë oksigjeni që shpërndau një ditë më parë, duke shkaktuar frikë te tifozët e tij. Argjentinasi shpjegon se maska është pjesë e terapisë së tij për t’u rikuperuar më shpejt nga dëmtimi që ka pësuar. “Për të gjithë ata që më pyetën, […]

Lexo më shumë

UEFA merr vendimin, anulohet Euro 2021 për femra dhe meshkuj si pasojë e COVID-19

UEFA merr vendimin, anulohet Euro 2021 për femra dhe meshkuj si pasojë e COVID-19

Publikuar më 23.02.2021
COVID-19 ka anuluar mjaft evente të rëndësishme të botës art...

COVID-19 ka anuluar mjaft evente të rëndësishme të botës artistike, sportit dhe shumë zhvillime të tjera. Këtë të martë, Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s vendosi të anulojë Kampionatin Europian 2021 të grup-moshës U-19 për femra dhe meshkuj për shkak të pandemisë Covid-19 dhe efekteve të saj në organizimin e garave. Mediat raportojnë se në procesin e […]

Lexo më shumë

Një tjetër humbje/ Ndahet nga jeta ish-mbrojtësi i kombëtares shqiptare

Një tjetër humbje/ Ndahet nga jeta ish-mbrojtësi i kombëtares shqiptare

Publikuar më 22.02.2021
Është ndarë nga jeta ish-mbrojtësi i njohur i Tiranës dhe Sh...

Është ndarë nga jeta ish-mbrojtësi i njohur i Tiranës dhe Shqipërisë, Seit Hyseni. Lajmin e trishtë e ka dhënë presidenti i FSHF-së Armando Duka, në rrjetet sociale. Nëpërmjet një postimi të gjatë, Duka shkruan se është një tjetër humbje e madhe për futbollin shqiptar, ndarja nga jeta e Hysenit. Teksa thekson  se Hyseni mbajti shiritin […]

Lexo më shumë