×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Përdhunim dhe sulme seksuale, ish-producenti i Hollivudit deklarohet i pafajshëm për akuzat në Kaliforni

Ish-producenti i filmave të Hollivudit, Harvey Weinstein, u deklarua i pafajshëm ndaj akuzave për përdhunim dhe sulme seksuale, teksa u paraqit para një gjykate në Llos Angjelles të Kalifornisë. Ai udhëtoi atje nga Nju Jorku, ku është duke vuajtur dënimin me 23 vjet burgim për krime të ngjashme.

Në Kaliforni, Weinstein, 69 vjeç, përballet me 11 akuza për sulme seksuale. Ai tha se është i pafajshëm dhe se çdo aktivitet seksual ishte konsensual. Incidentet me pesë gra thuhet se kanë ndodhur në hotele në Beverlli Hills dhe Llos Angjelles, në periudhën 2004-2013. Nëse dënohet, Weinstein mund të përballet me dënim maksimal prej 140 vjetësh burg. Ai është duke apeluar vendimin e vitit të kaluar në Nju Jork. Më shumë se 80 gra e kanë akuzuar atë për sjellje të keqe seksuale.

Pretendimet e raportuara në vitin 2017 kanë kontribuar në themelimin e lëvizjes #MeToo (Edhe unë), e cila ka inkurajuar njerëz në të gjithë botën që t’i ndajnë përvojat e ngacmimeve dhe sulmeve seksuale. Weinstein ka prodhuar disa filma të njohur, përfshirë “Shakespeare in Love”, i cili ka fituar çmimin Oskar për fotografinë më të mirë në vitin 1999.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Hapësira X/ Katër “astroturistët” janë kthyer nga hapësira – Shihni pamjet nga ulja

Hapësira X/ Katër “astroturistët” janë kthyer nga hapësira – Shihni pamjet nga ulja

Publikuar më 19.09.2021
Anija kozmike SpaceX u ankorua mbrëmjen e së shtunës (me koh...

Anija kozmike SpaceX u ankorua mbrëmjen e së shtunës (me kohën lokale) në brigjet e Atlantikut, pas tre ditësh në hapësirë, duke shënuar misionin e parë të suksesshëm orbital në histori pa përfshirjen e ndonjë astronauti apo kozmonauti profesionist. Ulja u bë në kohën e caktuar, në orën 19:00 (bregu lindor i SHBA -së), sipas […]

Lexo më shumë

Johnny Depp/ Fëmijëria e vështirë, droga dhe “nëna e keqe” që e la atë në moshën 15-vjeçare

Johnny Depp/ Fëmijëria e vështirë, droga dhe “nëna e keqe” që e la atë në moshën 15-vjeçare

Publikuar më 17.09.2021
Dokumentet e reja të paraqitura në gjykatë për gjyqin kundër...

Dokumentet e reja të paraqitura në gjykatë për gjyqin kundër Amber Heard zbulojnë sesi Johnny Depp u rrit “vetëm” në moshën 15-vjeçare. Sipas dokumenteve të ‘Page Six’ dhe një postimi që daton në 1981, pasi prindërit e tij u divorcuan, nëna e tij – të cilën ai dikur e përshkroi si “njeriu më i keq […]

Lexo më shumë

Big Brother/ Puthjet pasionante të këngëtares dhe modelit në banjë – Shihni fotot

Big Brother/ Puthjet pasionante të këngëtares dhe modelit në banjë – Shihni fotot

Publikuar më 15.09.2021
Askush nuk mund të fshihet nga sytë kureshtarë të Big Brothe...

Askush nuk mund të fshihet nga sytë kureshtarë të Big Brother pasi brenda shtëpisë ka kamera kudo edhe në banjë. Panagiotis Petsas dhe Anchelita nuk u përmbajtën dhe janë afruar më shumë se kurrë. Pas afrimeve të buta disa ditë më parë ku të dy kishin fjetur së bashku erdhën puthjet e nxehta në banjë. […]

Lexo më shumë

Masakra më e madhe e regjistruar ndonjëherë/ Deti u mbulua me gjak, 1.428 delfinë të vrarë “për traditë” – Imazhe dhe video të rënda!

Masakra më e madhe e regjistruar ndonjëherë/ Deti u mbulua me gjak, 1.428 delfinë të vrarë “për traditë” – Imazhe dhe video të rënda!

Publikuar më 14.09.2021
Një masakër e madhe e mijëra delfinëve ndodhi këtë vit në br...

Një masakër e madhe e mijëra delfinëve ndodhi këtë vit në brigjet e Ishujve Faroe si pjesë e zakonit vjetor të përgjakshëm të Grindadrap, i cili daton në shekullin e 9 -të, kur vikingët filluan të vendosen në ishujt e Atlantikut të Veriut. Këtë vit, “gjuetarët” në Ishujt Faroe therën 1,428 delfinë gjatë fundjavës, në […]

Lexo më shumë

Vëllai i Escobars sulmon Noyzi-n në qendër të Tiranës, ja pamjet

Vëllai i Escobars sulmon Noyzi-n në qendër të Tiranës, ja pamjet

Publikuar më 13.09.2021
Mbrëmjen e djeshme, Noyzi zhvilloi një koncert në sheshin“Sk...

Mbrëmjen e djeshme, Noyzi zhvilloi një koncert në sheshin“Skenderbej” së bashku me emra të tjerë të rëndësishëm në shoëbizin shqiptar. Mirëpo, mes tij dhe vëllait të ish-anëtarit të grupit Otr, Escobars është zhvilluar një përleshje. Pamjet e sherrit, ku nuk kursyen as ofendimet me fjalë banale, janë bërë virale në rrjetet sociale, ndërsa nuk dihen […]

Lexo më shumë

Lamtumirë artistit dhe mikut të madh të Shqipërisë, Jon Karamitru!

Lamtumirë artistit dhe mikut të madh të Shqipërisë, Jon Karamitru!

Publikuar më 13.09.2021
Entela Binjaku Më 5 shtator 2021 ndërroi jetë aktori, regjis...

Entela Binjaku Më 5 shtator 2021 ndërroi jetë aktori, regjisori dhe profesori i artit dramatik Jon Karamitru (Ion Caramitru). Artisti i shquar rumun prej pak javësh ishte shtruar në spitalin “Elias” të Bukureshtit ku dhe po kurohej për një sëmundje që e mundonte kohët e fundit.  Njoftimet mediatike për shuarjen e tij ishin sa pikëlluese […]

Lexo më shumë

Ekspertët shpjegojnë “dritat blu” që po shfaqen në disa shtete

Ekspertët shpjegojnë “dritat blu” që po shfaqen në disa shtete

Publikuar më 11.09.2021
Meksikanët kishin frikë se fundi ishte afër pasi “shpërthime...

Meksikanët kishin frikë se fundi ishte afër pasi “shpërthimet e dritave blu”, u panë duke u manifestuar në qiell pas tërmetit të fuqishëm në vend. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, tërmeti me madhësi prej 7.0 goditi qytetin e Acapulco të mërkurën, duke lënë të vdekur një person; derisa shkaktoi dëmtimin e ndërtesave, gjithashtu rrëshqitje […]

Lexo më shumë

“Në mëngjes bota nuk do të ekzistojë më”/ Këto janë 3 kërcënimet ekzistenciale për njerëzimin

“Në mëngjes bota nuk do të ekzistojë më”/ Këto janë 3 kërcënimet ekzistenciale për njerëzimin

Publikuar më 10.09.2021
Ndryshimi i klimës dhe pandemia e koronavirusit mund të jenë...

Ndryshimi i klimës dhe pandemia e koronavirusit mund të jenë kriza që kërkojnë zgjidhje të menjëhershme, por bashkëthemeluesi i Skype, Jaan Tallinn beson se kërcënimet ekzistenciale me të cilat përballet njerëzimi këtë shekull janë të ndryshme. Zhvilluesi dhe programuesi kompjuterik Estonez i cili ndihmoi në krijimin e platformës së ndarjes së skedarëve Kazaa në vitet […]

Lexo më shumë