Pastroni tubat e bllokuar me një truk të thjeshtë

Ndonjëherë nuk kemi kohë të mjaftueshme për t’iu dedikuar me kohë të plotë punëve në shtëpinë tonë. Nëse keni problem me tubat e bllokuar, ne do t’ju tregojmë një truk mjaft të thjeshtë.

Ja si të veproni, pa blerë produktet e pastrimit:

Në fillim ju duhet të hiqni ujin e tepërt në lavamanin tuaj. Më pas shtoni një gjysmë gote natrium dhe një gjysmë gote me sodë buke.

Shtoni një gotë ujë të ngrohtë dhe prisni derisa të krijohet shkumë. Kjo masë vepron në kohë reale, duke shpërndarë të gjitha copat e vogla të ushqimit dhe yndyrnave, që kanë kontribuar në bllokim.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Dyert e mbyllura

Nga Enver Robelli Ka 100 arsye për të kritikuar politikat e Bashkimit Evropian ndaj vendeve të Ballkanit. Në vitin 2003…

Abissnet