×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Kurorëzim ëndrrash/ Partizani mposht Tiranën, kampion pas 26 vjetësh (FOTO/VIDEO)

Pritja e gjatë e tifozëve të kuq ka marrë sot fund, pasi Partizani është kurorëzuar pas 26 vjetësh kampion i Superligës së Shqipërisë.

Partizani triumfoi me shifrat 2-1 përballë Tiranës, në derbin ndoshta më të bukur të viteve të fundit në kryeqytet.

Për ekipin e Gegës shënoi dy herë Çinari, që bëri realitet ëndrrën e tifozëve që ta festonin titullin me një fitore ndaj rivalëve “të përjetshëm”.  Ndonëse Tirana ia doli ta mbyllë në barazim pjesën e parë pas golit të Grecës, në të dytën “u dorëzua” përballë furisë së kuqe.

Menjëherë pas vërshëllimës së fundit të gjyqtarit të ndeshjes tifozët e Partizanit kanë pushtuar fushën e blertë, duke iu bashkuar festës së lojtarëve.

Ndonëse na ndajnë tre javë para fundit të Superligës, “Demat e Kuq” e kanë siguruar matematikisht titullin e merituar, pasi kanë 68 pikë, plus 13 më shumë se Kukësi i vendit të dytë.

Humbja ia bën më të vështirë Tiranës luftën për mbijetesë, ndërkohë që na ndajnë tre javë nga fundi i kampionatin. Ekipi bardheblu ndodhet në kuotën e 40 pikëve, dy më shumë se Kastrioti i vendit të 9-të. Në total Partizani është shpallur 16 herë kampion, ku titulli i fundit daton në sezonin e largët 1993/1994.

FESTA E TITULLIT on Vidnews.

gol cinari 2-1 on Vidnews.

Shënon Greca, Tirana “ndal” festën e Partizanit në “Selman Stërmasi” (VIDEO)

Është mbyllur në barazim 1-1 pjesa e parë derbit të madh të kryeqytetit Partizani-Tirana.

Greca ka gjetur rrugën e rrjetës në minutën e 41-të, pas një topi të nisur nga Ngo.

Kujtojmë që më herët Partizani kishte gjetur golin e epërsisë me Çinarin, që ndezi festën e “tifozëve të kuq” në “Selman Stërmasi”.

Një gol i rëndësishëm për bardheblutë që në këtë ndeshje kërkojnë më së paku një pikë, pasi janë në luftë për mbijetesën.

gol greca 1-1 on Vidnews.

Partizani i shënon një supergol Tiranës, “të kuqtë” prekin titullin pas 26 vitesh (VIDEO)

Stadiumi “Selman Stërmasi” është ndezur nga festa e tifozëve të “kuq” pasi Partizani ka shënuar ndaj Tiranës.

Ishte Çinari që shënoi një gol spekakolar në minutën e 30-të pas një gjuajtje të bukur nga jashtë zonës.

Një fitore e “Të Kuqve” do t’i siguronte titullin pas 26 viteve ekipit të Gegës. Ndërkohë bardhekaltërit kërkojnë pikë kërkojnë pikët e mbijetesës, pasi janë në rivalitet me Kastriotin dhe Luftëtarin.

Partizani vjen me shumë mungesa në ndeshjen e sotme, ndërkohë që ndryshime në formacion ka edhe ekipi i Memës. Tifozët e Partizanit e kanë ëndërruar një festë titulli me fitore ndaj Tiranës, ndaj sot kanë shansin të bëjnë realitet.

Tifozët e Partizanit janë entuziastë dhe kanë pushtuar stadiumin “Selman Stërmasi”, që sot do të jetë i tejmbushur.

Gol Cinari on Vidnews.

FORMACIONET

Partizani: Hoxha, Ibrahimi, Belica, Rexhepi, Trashi, Atanda, Mala, Hila, Duka, Çinari, Bardhi. Trajner: Skënder Gega

Tirana: Abibi, Daja, Turtulli, Imami, Hoxhallari, Maveje, Hasani, Kobina, Doka, Greca, Ngo. Trajner: Ardian Mema.

 

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ju duket i drejtë vendimi i qeverisë që e cilëson vrasjen e Klodian Rashës si aksidentale dhe i jep 8 pensione sociale familjes?

Loading ... Loading ...

Një vit pa Kobe Bryan, bashkëshortja e basketbollistit prek me rrëfimin e saj

Një vit pa Kobe Bryan, bashkëshortja e basketbollistit prek me rrëfimin e saj

Publikuar më 16.01.2021
Edhe pak ditë kanë mbetur nga 1-vjetori i ndarjes nga jeta t...

Edhe pak ditë kanë mbetur nga 1-vjetori i ndarjes nga jeta të legjendës të basketbollit Kobe Bryan, pas asindetit tragjik të ndodhur në 26 janar të 2020. Edhe pse kanë kaluar një vit nga asindeti i tragjik, koha nuk ka arritur të shëroi plagët e familjes së tij. Vanessa Bryant ka ndarë me fansat se […]

Lexo më shumë

Kjo nuk pritej, Barcelona rrezikon falimentimin

Kjo nuk pritej, Barcelona rrezikon falimentimin

Publikuar më 12.01.2021
Sipas gazetës gjermane “Kicker” Barcelona po kalon në një pe...

Sipas gazetës gjermane “Kicker” Barcelona po kalon në një periudhë të tmerrshme financiare dhe nëse një zgjidhje e shpejtë nuk bëhet, skuadra mundet të falimentojë. Barcelonës i mungojnë rreth 300 milionë euro të ardhura në këtë sezon dhe klubi duhet të bëjë ulje drastike të pagave të futbollistëve, në vlerë prej 190 milionë eurove, përndryshe […]

Lexo më shumë

Zhbllokohet merkatoja për bardheblutë, Tirana arrin marrëveshjen me FIFA-n

Zhbllokohet merkatoja për bardheblutë, Tirana arrin marrëveshjen me FIFA-n

Publikuar më 08.01.2021
Ekipi i Tiranës njofton se ka arritur marrëveshjen me FIFA-n...

Ekipi i Tiranës njofton se ka arritur marrëveshjen me FIFA-n, duke bërë të mundur zhbllokimin e merkatos për bardheblutë. Nëpërmjet një njoftimi në rrjetin social ‘Facebook’ KF Tirana bën me dije se kanë pasur komunikim me orë të tëra me zyrtarë të FIFA-s dhe më pas u bë e mundur transferimi i lojtarëve. Në këtë […]

Lexo më shumë

Lajmi i shumëpritur për tifozët/ CAS i jep të drejtë Partizanit, të kuqtë fitojnë betejën me FIFA

Lajmi i shumëpritur për tifozët/ CAS i jep të drejtë Partizanit, të kuqtë fitojnë betejën me FIFA

Publikuar më 04.01.2021
Nuk kishte lajm më të mirë për Partizanin në këtë fillim vit...

Nuk kishte lajm më të mirë për Partizanin në këtë fillim viti se sa fitorja e betejës me FIFA-n në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv. Klubi i kuq me anë të një njoftimi për mediat ka saktësuar se CAS i ka dhënë të drejtë dhe në këtë mënyrë mund të operojnë normalisht në merkaton në hyrje. […]

Lexo më shumë

Tragjike, humb jetën në moshën 23-vjeçare talenti i La Ligës

Tragjike, humb jetën në moshën 23-vjeçare talenti i La Ligës

Publikuar më 04.01.2021
Një aksident me makinë ka rezultuar fatal, teksa i ka marrë ...

Një aksident me makinë ka rezultuar fatal, teksa i ka marrë jetën në moshën 23-vjeçare, futbollistit të Atletiko Bilbaos, Aitor Gandiaga, shkruajnë mediat vendase. Makina me të cilën udhëtonte futbollisti u përplas me një autobus, duke shkaktuar vdekjen e menjëhershme të sulmuesit. Lajmi është konfirmuar edhe nga klubi bask nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare. […]

Lexo më shumë

Shtyhet ndeshja e boksit në Britani, Florian Marku jep njoftimin e rëndëishëm

Shtyhet ndeshja e boksit në Britani, Florian Marku jep njoftimin e rëndëishëm

Publikuar më 03.01.2021
Boksieri shqiptar Florian Marku nuk do ta zhvillojë ndeshjen...

Boksieri shqiptar Florian Marku nuk do ta zhvillojë ndeshjen e parashikuar për në muajin janar dhe shkak për këtë është bërë rritja e rasteve të koronavirusit të ri në Britaninë e Madhe. Lajmin e ka bërë me dije vetë boksieri përmes një postimi në Facebook, ku thekson se ndeshja e 30 Janarit do të riplanifikohet […]

Lexo më shumë

Edy Reja: 2020, vit i vështirë dhe jo normal, por pozitiv në futboll

Edy Reja: 2020, vit i vështirë dhe jo normal, por pozitiv në futboll

Publikuar më 30.12.2020
Trajneri i Kombëtares Shqiptare të futbollit, Edoardo Reja k...

Trajneri i Kombëtares Shqiptare të futbollit, Edoardo Reja ka bërë bilancin e vitit që po lëmë pas në futboll. Në një intervistë ekskluzive për fshf.org, tekniku Reja shprehet se pavarësisht vështirësive të shkaktuara nga covid-19,  bilanci për vitin 2020, duke iu referuar ndeshjeve të fundit të Kombëtares është pozitiv. Tekniku i kuqezinjve duket se ende […]

Lexo më shumë

Ishte pjesë e FSHF-së prej vitesh, ndahet nga jeta në moshë të re Florian Shkreta

Ishte pjesë e FSHF-së prej vitesh, ndahet nga jeta në moshë të re Florian Shkreta

Publikuar më 29.12.2020
Një tjetër lajm i hidhur vjen nga bota e futbollit shqiptar....

Një tjetër lajm i hidhur vjen nga bota e futbollit shqiptar. Njëri prej bashkëpunëtorëve të Federatës Shqiptare të Futbollit, Florian Shkreta është ndarë nga jeta parakohe. Lajmin e hidhur e ka dhënë presidenti i FSHF-së, Armand Duka nëpërmjet një postimi në rrjetin social ‘Facebook’. I pikëlluar Duka lajmëron se Flori ishte një nga bashkëpunëtorët më […]

Lexo më shumë