Parashikimi i motit për sot, 16 nëntor 2017

Publikuar më 16. 11. 2017 nga Bleona Metushi

Gjatë ditës së sotme, 16 nëntor 2017, moti mbi vendin tonë parashikohet të jetë me vranësira dhe reshje shiu, lokalisht në formën e shtrëngatave dhe stuhisë.

Era do te jete me drejtim Juglindje 1-15m/sek. Deti i forcës 5 me lartësi vale 3.2 metër. Mjegull mjegullinë lokale për shkak të reshjeve.

Temperaturat parashikohen të jenë:
Vendet malore 5°/10°C
Vendet e ulëta 8°/20°C
Vendet bregdetare 9°/18°C