Parashikimi i motit për nesër, kur largohet shiu

Gjatë paradites, ultësira perëndimore dominohet nga kthjellimet por kthjellime e vranësira kalimtare në zonat veriore – verilindore.

Sipas Meteoalb, pasditja vijon në kushtet e kthjellimeve në pjesën më të madhe të vendit por ekstremi verilindor do ketë dhe vranësira kalimtare.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë një rënie të lehtë në mëngjes por rritje me 2°C do të ketë në vlerat termike të mesditës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet