×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Parashikimi i motit, mësoni si do të ndryshojnë temperaturat për sot

Sipas MeteoAlb alternime kthjellimesh dhe vranësira të herë pas-hershme dominojnë në pjesën më të madhe të Shqipërisë.

Ndërsa në zonat Lindore dhe Juglindore do ketë reshje të izoluara shiu e dëbore.

Por duke ju afruar mesditës moti kthjellohet gradualisht në zonat bregdetare e më pas kthjellimet do të jenë dominuese në të gjithë vendin tonë.

Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes por mbeten të pandryshuara në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -5 deri 14°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 50-55 km/h nga drejtimi Verior-Veriperëndimor ndërsa në det krijohet dallgëzim mbi 4 ballë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Parashikimi i motit, 05 maj 2021

Parashikimi i motit, 05 maj 2021

Publikuar më 05.05.2021
Mësoni si do të jetë moti për ditën e sotme....

Mësoni si do të jetë moti për ditën e sotme.

Lexo më shumë

Dita nis me reshje shiu, njihuni me parashikimin e motit për sot

Dita nis me reshje shiu, njihuni me parashikimin e motit për sot

Publikuar më 02.05.2021
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh ...

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot me diell në të gjithë territorin, por që në zonat malore do të ketë edhe intervale të shkurtra me reshje të izoluara. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, […]

Lexo më shumë

Reshje shiu, njihuni me parashikimin e motit për sot në vendin tonë

Reshje shiu, njihuni me parashikimin e motit për sot në vendin tonë

Publikuar më 01.05.2021
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh ...

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot me diell në të gjithë territorin, por që në zonat malore do të ketë edhe intervale të shkurtra me reshje të izoluara. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, […]

Lexo më shumë

Plane për fundjavën? Njihuni me parashikimin e motit për të shtunën e të dielën (Tabelat)

Plane për fundjavën? Njihuni me parashikimin e motit për të shtunën e të dielën (Tabelat)

Publikuar më 30.04.2021
Për ditën e shtunë në vend do të ndikojnë masat ajrore të pa...

Për ditën e shtunë në vend do të ndikojnë masat ajrore të paqëndrueshme. Moti parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura por në pjesën e parë të ditës nuk do të mungojnë edhe periudhat e shkurtra me diell. Duke filluar nga orët e drekës në pjesën më të madhe të vendit vranësirat do të shoqërohen […]

Lexo më shumë

Kthjellime dhe vranësira kalimtare, si do të jetë moti sot

Kthjellime dhe vranësira kalimtare, si do të jetë moti sot

Publikuar më 30.04.2021
Sipas MeteoAlb, mbetemi edhe ditën e premte në ndikimin e ma...

Sipas MeteoAlb, mbetemi edhe ditën e premte në ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme, të cilat do të ditkojnë kthjellime dhe vranësira kalimtare gjatë pjesës së parë të ditës. Edhe pjesa e dytë e ditës vijon në të njëjtat kushte atmosferike ku kthjellimet do jenë dominuese në ultësirën perëndimore ndërsa vranësira kalimtare do ketë në […]

Lexo më shumë

Dita nis me kthjellime, zbuloni si do të ndryshojë moti këtë të enjte

Dita nis me kthjellime, zbuloni si do të ndryshojë moti këtë të enjte

Publikuar më 29.04.2021
Sipas MeteoAlb, dita nis me kthjellime dhe vranësira kalimta...

Sipas MeteoAlb, dita nis me kthjellime dhe vranësira kalimtare në të gjithë vendin tonë, ku më të dukshme vranësirat do jenë në zonat luginore. Por mesdita dhe pasditja largojnë vranësirat nga pjesa më e madhe e vendit. Temperaturat e ajrit rriten në të dyja vlerat ditore duke u luhatur nga 9°C mëngjesi deri në 27°C […]

Lexo më shumë

Kthjellime dhe vranësira kalimtare, si do të jetë moti sot

Kthjellime dhe vranësira kalimtare, si do të jetë moti sot

Publikuar më 28.04.2021
Sipas MeteoAlb, paraditja dominohet nga alternime kthjellime...

Sipas MeteoAlb, paraditja dominohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta në veri dhe qëndër por në rajonin jugor mbetet me kthjellime. Mesdita sjellë vranësira të shpeshta dhe reshje shiu të karakterit lokal në zonat Veriore dhe Lindore. Por sërisht pasditja sjellë dominim të kthjellimeve. Temperaturat e ajrit mbeten të pandryshuara në mëngjes por ulen […]

Lexo më shumë

Rriten temperaturat, njihuni me parashikimin e motit për sot në vendin tonë

Rriten temperaturat, njihuni me parashikimin e motit për sot në vendin tonë

Publikuar më 26.04.2021
Mbetemi nën ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të...

Mbetemi nën ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të lehta deri në mesditë kur vranësirat bëhen të dukshme në Verilindje të vendit. Orët e pasdites vijojnë në të njëjtat kushte atmosferike ku kthjellimet do jenë mbizotëruese. Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten ndjeshëm në të dy vlerat ditore duke u luhatur nga 6°C mëngjesi […]

Lexo më shumë