×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Parashikimi i motit, ja çfarë pritet nesër

Reshje shiu priten në pjesën më të madhe të Shqipërisë këtë fundjavë.

Meteoalb raporton se reshjet do të vijojnë edhe paraditen e të dielës, ndërsa në mesditë kushtet atmosferike do të përmirësohen gradualisht.

Sipas Meteolab vendi ynë paraqitet me vranësira të shumta të cilat do të sjellin rreshje shiu në pjesën më të madhe të Shqipërisë. Por zonat e thella veriore dhe lindore do të jenë në ndikimin e reshjeve të dëborës.

Temperaturat e ajrit vijojnë të rriten ne mëngjes, por do të mbeten konstante në mesditë duke u luhatur nga 1°C deri në 17°C.

Edhe të dielën territori shqiptar do të jetë me kthjellime dhe vranësira gjatë orëve të paradites, të cilat më të theksuara do të jenë në zonat malore veriore. Por mesdita dhe orët vijuese përmirësojnë gradualisht kushtet atmosferike, duke bërë që kthjellimet të jenë më mbizotëruese në vend.

Temperaturat e ajrit pësojnë ulje në mëngjes, por do të mbeten të pandryshuara në mesditë duke u luhatur nga 0°C deri në 17°C.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raporti i KiE për korrupsionin, Kokëdhima:  T’i sjell zorrët në grykë

Raporti i KiE për korrupsionin, Kokëdhima:  T’i sjell zorrët në grykë

Publikuar më 28.09.2020
Kryetari i partisë ‘Zgjidhja’, Koço Kokëdhima, reagoi me ind...

Kryetari i partisë ‘Zgjidhja’, Koço Kokëdhima, reagoi me indinjatë pas përfundimeve të raportit të Organizmit të Këshillit të Europës Kundër Korrupsionit (GRECO) se Shqipëria ka zbatuar në mënyrë të kënaqshme rekomandimet për parandalimin e korrupsionit, duke u shprehur se Shqipëria është vendi më i korruptuar në Europë dhe se të mbrosh kastën drejtuese në Shqipëri […]

Lexo më shumë

Lajmi i fundit/ Silva Bino infektohet me Covid, shtrohet në Infektiv

Lajmi i fundit/ Silva Bino infektohet me Covid, shtrohet në Infektiv

Publikuar më 28.09.2020
Silva Bino është konfirmuar me koronavirus. Shefja e Epidemi...

Silva Bino është konfirmuar me koronavirus. Shefja e Epidemiologjisë në ISHP dhe anëtarja e Komitetit të Ekspertëve për Pandeminë është shtruar të premten tek Infektivi me temperaturë 39 gradë. Vijon../

Lexo më shumë

Ardhja e vjeshtës sjell shpërthimin e viruseve stinore, Tritan Kalo na tregon dallimin mes gripit dhe Covid-19

Ardhja e vjeshtës sjell shpërthimin e viruseve stinore, Tritan Kalo na tregon dallimin mes gripit dhe Covid-19

Publikuar më 28.09.2020
Përmes një postimi në llogarinë e tij në “Facebook”, mjeku T...

Përmes një postimi në llogarinë e tij në “Facebook”, mjeku Tritan Kalo, na ka treguar se si ndryshon gripi stinor nga koronavirusi i rrezikshëm. “KOHË KOVIDIANE…..28.09.2020 e në vijim…..KUJTESË sidomos për rastet me PCR/Teste negative përgjatë sfidës me “flamën mbarëbotërore”…..VJESHTA që sapo ka trokitur si duhet në dyert tona, bart me vete jo vetëm një […]

Lexo më shumë

Kakavijë/ Taksisti me Covid-19 tenton të kalojë dy pasagjerë drejt Greqisë, gjobitet me 700 mijë lekë

Kakavijë/ Taksisti me Covid-19 tenton të kalojë dy pasagjerë drejt Greqisë, gjobitet me 700 mijë lekë

Publikuar më 28.09.2020
Është ndaluar në pikën kufitare të Kakavijës një taksist 60-...

Është ndaluar në pikën kufitare të Kakavijës një taksist 60-vjeçar nga Saranda, teksa kërkonte të kalonte në Greqi me dy persona të tjerë. Raportohet se shtetasi me inicialet S.C, ishte me PCR test pozitiv ndërsa kërkonte të kalonte kufirin për të çuar pasagjerët drejt Athinës. Policia e ka shoqëruar atë drejt Sarandës për izolim shtëpiak. […]

Lexo më shumë

“Ndihem me turp që u shpjegoj nxënësve gënjeshtrat e kryebashkiakut”, mësuesja liston mashtrimet e Veliajt

“Ndihem me turp që u shpjegoj nxënësve gënjeshtrat e kryebashkiakut”, mësuesja liston mashtrimet e Veliajt

Publikuar më 28.09.2020
Brunilda Çerraga, mësuese prej mëse çerek shekulli në shkoll...

Brunilda Çerraga, mësuese prej mëse çerek shekulli në shkollën 9-vjeçare “Jeronim de Rada”, në Tiranë, ka akuzuar sërish kryetarin e bashkisë së Tiranës për sulme të ulëta, duke rrëmuar simpatitë politike të familjarëve dhe të afërmve të saj, si shenjë hakmarrje për letrën e hapur që publikoi ditën e parë të nisjes së shkollës, më […]

Lexo më shumë

Vettingu në polici, shkarkohet shefi i Sektorit të Sigurisë së SHÇBA

Vettingu në polici, shkarkohet shefi i Sektorit të Sigurisë së SHÇBA

Publikuar më 28.09.2020
Po vijon procesi i vettingut në radhët e policisë. Komisioni...

Po vijon procesi i vettingut në radhët e policisë. Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit ka shkarkuar nga detyra sot Edmond Papën. Papa është shef i sektorit të Sigurisë së Personelit në Drejtorinë e Analizës dhe Kartotekës, SHÇBA. Papa është zyrtar i dyti që shkarkohet në radhët e policisë. Më herët Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit […]

Lexo më shumë

Zjarri madh në Zvërnec/ Flakët arrijnë afër banesave, çfarë po ndodh me banorët

Zjarri madh në Zvërnec/ Flakët arrijnë afër banesave, çfarë po ndodh me banorët

Publikuar më 28.09.2020
Një zjarri i madh ka rënë në orët e para të mëngjesit të kës...

Një zjarri i madh ka rënë në orët e para të mëngjesit të kësaj të hëne në Zvërnec të Vlorës. Zjarri i ndihmuar dhe nga era ka djegur një sipërfaqe te madhe me pemë dhe pisha, ndërsa iu drejtua banesave të zonës. Në vendngjarje ka mbërritur policia, zjarrfikësja dhe ambulanca. Ndërsa ende nuk dihen rrethanat […]

Lexo më shumë

Aeroporti i Tiranës publikon listën me 23 fluturimet. Kujdes! Jo të gjithë mund të dilni jashtë shtetit

Aeroporti i Tiranës publikon listën me 23 fluturimet. Kujdes! Jo të gjithë mund të dilni jashtë shtetit

Publikuar më 27.09.2020
Aeroporti i Tiranës ka publikuar listën e 23 fluturimeve që ...

Aeroporti i Tiranës ka publikuar listën e 23 fluturimeve që janë konfirmuar për nesër, 28 shtator 2020. Në postim TIA i bën thirrje të gjithë udhëtarëve që të kontaktojnë si fillim me agjencinë që kanë  prerë biletën, ndërsa kërkon respektimin e masave anti-COVID. Po ashtu theksohet se jo të gjithë qytetarët mund të dalin jashtë […]

Lexo më shumë