Panuçi publikon listën për ndeshjet e marsit, ja surprizat

Trajneri i kombëtares Kristan Panuçi ka shpallur listën e futbollistëve që do të grumbullojë për dy ndeshjet kualifikuese për Euro 2020, atë ndaj Turqisë në “Loro Boriçi” dhe atë ndaj Andorrës në transfertën e 25 majit.

Bie në sy mosgrumbullimi i mbrojtësit Mërgim Mavraj, si dhe mesfushorëve Ndoji dhe Lenjani që gëzojnë një formë të mirë.

Ndërkohë nuk mungojnë as surprizat, siç është grumbullimi i Qoses, një emër i panjohur për kuqezinjtë.

Grumbullimi i kombëtares do të nis ditën e dielë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Lapërdhosja e shtetit

Rezart Prifti Këto ditë të bukura Tetori në Shqipëri diskutohet si përherë për surealen, për të paprekshmen, për atë që…

Abissnet