Paniku në Karaibe, tërmeti 7.7 ballë hap gropa të thella në tokë (Video)

Pak orë para tërmetit në Shqipëri, një tërmet i fortë është regjistruar në brigjet e Karaibeve, i cili është ndjerë në Kubë dhe në Xhamajkë.

Epiqendra ishte në Detin e Karaibeve rreth 83 milje në veri të Montego Bay, kryeqyteti i Shën James, dhe rreth 87 milje në jug të Granma, Kubë, sipas shërbimit të Shërbimit Gjeologjik të Shteteve të Bashkuara.

Ishte një tërmet relativisht i fortë por i cekët në thellësi prej rreth 11 km.

Fillimisht u raportua në 7.3, por u rishikua shpejt deri në 7.7. Autoritetet ngritën alarmin për valë të mundshme Cunami, por ato u shuan shpejt.

Edhe pse fatmirësisht pa viktima, dëme materiale dhe gropa të hapura nga hiçi në tokë u panë pas lëkundjeve.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet