×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Pandemia e Covid, Maqedonia e Veriut shpall gjendjen e jashtëzakonshme për 30 ditë

Qeveria e Maqedonisë së Veriut në mbledhjen e sotme solli vendim për shpalljen e gjendjes së krizës për 30 ditë. Vendimi pritet të hyjë në fuqi nga dita e nesërme. Ky vendim vjen pas propozimit të Komitetit për menaxhim me kriza. Rekomandimi i këtij trupi erdhi pas mbledhjes së këshillit për siguri tek presidenti Pendarovsski. Gjendja e krizës do të thotë se Qeveria ka në dispozicion njerëzit e ushtrisë, ndërmarrjeve publike komunale por edhe kapacitetet e spitaleve private./Alsat/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shifrat tepër optimiste të COVID-19 në Greqi: 472 raste të reja, 353 të intubuar dhe 18 vdekje

Shifrat tepër optimiste të COVID-19 në Greqi: 472 raste të reja, 353 të intubuar dhe 18 vdekje

Publikuar më 14.06.2021
Greqia njoftoi se rastet e reja të konfirmuara laboratorike ...

Greqia njoftoi se rastet e reja të konfirmuara laboratorike të koronavirusit të regjistruara në 24 orët e fundit janë 472, nga të cilat 3 u identifikuan pas kontrolleve në hyrjet e vendit. Numri i përgjithshëm i rasteve është 415.401 (ndryshimi ditor + 0,1%), nga të cilat 51.2% janë meshkuj. Bazuar në rastet e konfirmuara të […]

Lexo më shumë

Shqipërisë i dhuruan 20 mijë vaksina, por Greqia jep informacion mbi ndërprerjen e vaksinimeve AstraZeneca per personat nën moshën 60 vjeçare

Shqipërisë i dhuruan 20 mijë vaksina, por Greqia jep informacion mbi ndërprerjen e vaksinimeve AstraZeneca per personat nën moshën 60 vjeçare

Publikuar më 14.06.2021
Komiteti Kombëtar i Vaksinimit në Greqi sipa burimeve po bën...

Komiteti Kombëtar i Vaksinimit në Greqi sipa burimeve po bën një propozim për të ndaluar administrimin e vaksinës Astrazeneca për qytetarët nën moshën 60 vjeç. Tashmë në Greqi, kjo vaksinë u bëhet personave mbi 30 vjeç. Njoftimet nëse zgjatet kufizimi i përdorimit të tij pritet të bëhen gjatë konferencës pasdite nga Ministria e Shëndetësisë, e […]

Lexo më shumë

Shkarkoi nga detyra Dakën, ja kë emëron në krye të KQZ Vjosa Osmani

Shkarkoi nga detyra Dakën, ja kë emëron në krye të KQZ Vjosa Osmani

Publikuar më 14.06.2021
Menjëherë pas shkarkimit të Valdete Dakës nga detyra e kryet...

Menjëherë pas shkarkimit të Valdete Dakës nga detyra e kryetares së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, është caktuar edhe kreu i ri i këtij institucioni. Mësohet se Vjosa Osmani ka emëruar në krye të KQZ Kreshnik Radoniqin. Sipas njoftimit nga Presidenca, Kreshnik Radoniqi është gjyqtar në Departamentin Special të Gjykatës së Apelit. “Gjyqtari Radoniqi, në vitin […]

Lexo më shumë

Vjosa Osmani shkarkon kryetaren e KQZ

Vjosa Osmani shkarkon kryetaren e KQZ

Publikuar më 14.06.2021
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka shkarkuar nga detyra ...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka shkarkuar nga detyra kryetaren e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka. Në arsyetimin e Presidencës thuhet se Kushtetuta parasheh që kryesuesi i KQZ-së duhet të jetë një figurë e lartë gjyqësore, me një mandat burimor në Gjykatën e Apelit apo Gjykatën Supreme të Republikës së Kosovës. Po ashtu thuhet […]

Lexo më shumë

Kosovë: Pesë raste të reja me COVID-19

Kosovë: Pesë raste të reja me COVID-19

Publikuar më 14.06.2021
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka njoftu...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka njoftuar të hënën (14 qershor) se janë regjistruar edhe pesë raste të reja me koronavirusin e ri, që e shkakton sëmundjen COVID-19. Shifra bazohet në 1.977 mostra të testuara në laboratorët publikë dhe privatë. Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Nga sëmundja […]

Lexo më shumë

Samiti i NATO-s/ Sjellja ‘arrogante’ e Erdogan, përshëndet me duar Biden pa lëvizur nga vendi

Samiti i NATO-s/ Sjellja ‘arrogante’ e Erdogan, përshëndet me duar Biden pa lëvizur nga vendi

Publikuar më 14.06.2021
Erdogan qëndroi larg zgjedhjeve të njohura, “arrogante...

Erdogan qëndroi larg zgjedhjeve të njohura, “arrogante” në takimet e tij me udhëheqësit e tjerë, kur iu desh të përshëndeste Presidentin e SHBA Joe Biden ndërsa hyri në sallën ku po zhvillohet Samiti i NATO-s. Shtrëngimi i duarve, siç dihet, është ndaluar për vitin e fundit për shkak të pandemisë – dhe kështu prekja e […]

Lexo më shumë

Maqedonia e Veriut shënon 1 viktimë nga COVID-19, vijon rënia e rasteve

Maqedonia e Veriut shënon 1 viktimë nga COVID-19, vijon rënia e rasteve

Publikuar më 14.06.2021
Maqedonia e Veriut ka regjistruar një viktimë nga COVID-19. ...

Maqedonia e Veriut ka regjistruar një viktimë nga COVID-19. Një ditë më parë shteti fqinj pas 9 muajsh arriti të mos shënonte asnjë viktimë, por ditën e sotme i është rikthyer sërish humbjes së pacientëve prej virusit Gjithsesi infektimet vijojnë të bien ndjeshëm, pasi në 24 orët e fundit ka pasur vetëm 4 raste me […]

Lexo më shumë

Turqia i propozon SHBA-së instalimin e raketave ruse S-400 në territoret e okupuara, në të kundërt ato do vendosen në kufi me Azerbajxhanin

Turqia i propozon SHBA-së instalimin e raketave ruse S-400 në territoret e okupuara, në të kundërt ato do vendosen në kufi me Azerbajxhanin

Publikuar më 12.06.2021
Pak para takimit të Joe Biden me homologun e tij turk, Erdog...

Pak para takimit të Joe Biden me homologun e tij turk, Erdogan, të hënën, gjatë një periudhe marrëdhëniesh të acaruara midis Uashingtonit dhe Ankarasë, doli informacioni se qeveria turke u kishte propozuar Shteteve të Bashkuara vendosjen e raketave ruse në territoret e okupuara, sipas gazetës opozitare Jumhuriyet. Sipas “Kathimerini” të Qipros, kolumnisti i Cumhuriyet, Mehmet […]

Lexo më shumë