×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Pamje të rënda/ Publikohen për herë të parë fotot e Anisa Josifit në shtratin e vdekjes

Në emisionin Opinion në Tv Klan janë publikuar pamjet me të cilat u përballën mbrëmjen e 2 Korrikut zjarrfikësit, të cilët u futën në shtëpinë e familjes Josifi në zonën e Kombinatit, ku gjetën të vdekura nënë e bijë dhe vajzën tjetër në gjendje të rëndë.

Gazetari Spartak Koka ka siguruar këto pamje të cilat publikohen për herë të parë, që tregojnë dhomën ku prej 15 muajsh, 30-vjeçarja Anisa Josifi qëndronte e vdekur në shtrat. Për trupin e saj të dekompozuar, kujdeseshin nëna e saj Zhaneta 56-vjeçe dhe motra Blerta, 34-vjeçe.

Siç mund të dallohet nga pamjet, Anisa dergjej në shtratin e vdekjes e mbuluar me jorgan. Pranë saj ndodhet një ventilator, të cilin nënë e bijë e përdornin për të larguar erën, ndërsa një karrige qëndron pranë trupit të saj, aty ku Zhaneta dhe Blerta, me gjasë uleshin e kryenin lutjet që 30-vjeçarja të ringjallej.

Gjithçka tjetër në dhomë duket mëse normale. Sendet qëndrojnë aty ku me gjasë Anisa i mbante edhe kur ishte gjallë dhe e gjithë dhoma duket e rregullt, si për të na treguar se Zhaneta dhe Blerta besonin vërtetë se 30-vjeçarja do të rikthehej në jetë.

Ndërkohë në studion e Opinion, Gazetari Spartak Koka tregoi së çfarë gjetën autoritetet kur u futën në shtëpinë e grave Josifi dhe fjalët e para të Blertës, e cila arriti të mbijetonte.

Ky është një nga ambientet e dhomës së gjumit ku është gjetur kufoma e Anisa Josifit. Siç e shihni, në krahun e djathtë është një kompjuter, është karrigia me një jastëk të mbështetur, është ventilatori e cila herë pas herë në të dhënat e grupit hetimor, lihej ndezur në drejtim të kufomës dhe është edhe një leckë poshtë ku mbaheshin këmbët dhe në këtë karrige dyshohet se kryheshin ritualet e lutjes dhe të trajtimit të kufomës nga ana e nënës Zhanetës dhe motrës, Blertës, për kufomën e Anisa Josifit.

Ndërkohë keni dhe foton tjetër ku është gjetur kufoma e Anisa Josifit në krevatin dopio të dhomës së gjumit, e mbuluar tërësisht me jorganin e rregulluar dhe me një napë të vendosur tek pjesa e kokës siç e shihni dhe një jastëk të vendosur në pjesën e kokës, dhe 3 të tjerë të vendosur në pjesën e majtë që nuk kanë lidhje me kufomën.

Ajo që ekspertët kanë vërejtur është që në dhomën e gjumit vinte një erë e rëndë. Kufoma nuk ishte e dekompozuar, ishte e tharë, për shkak ndoshta edhe të anoreksisë dhe mungesës së ushqyerjes gjatë ditëve për të cilat pretendon dhe motra e mbijetuar dhe është gjetur një pjatë e vogël ku është gjetur një leckë me uthull dhe me vaj ulliri, por solucione të tjera dyshohet të ketë patur në këtë pjatë, që është ende e papërcaktuar.

Këto janë të paktën fotot të cilat ne së bashku zgjodhëm të publikojmë. Pamjet e tjera janë të rënda dhe për arsye shumë etike, profesionale nuk do t’i publikojmë. Por po ju përshkruaj që në pjesën e dhomës së ndenjes është gjetur pa shenja jete e palosur në divan, gjysmë trupi, Zhaneta Josifi. Sipas të dhënave paraprake dyshohet se nëna e vajzave kishte ndërruar jetë 4 apo 5 ditë para se të konstatohej nga policia. Në krahun e djathtë, te një divan i hapur dysh është gjetur me shenja jete, me duar në pjesën e fytyrës që lëvizte këmbët në mënyrë graduale shumë të avashtë, Blerta Josifi dhe në momentin e parë. Kur është pyetur çfarë ka ndodhur, ajo ka thënë ju nuk i kuptoni disa gjëra siç i kuptojmë ne. Ka qenë e pamundur në momentet e para për tu ngritur nga divani. Ushqime nuk janë gjetur, vetëm pak ujë”./tvklan.al

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Nëna gjendet e pajetë në banesë, policia shoqëron më komisariat djalin. Ja dyshimet e para

Nëna gjendet e pajetë në banesë, policia shoqëron më komisariat djalin. Ja dyshimet e para

Publikuar më 10.08.2020
Një grua është gjetur e pajetë në banesën e saj në “Laprakë”...

Një grua është gjetur e pajetë në banesën e saj në “Laprakë”, ku jetonte me djalin e saj. Uniformat blu bëjnë me dije se një 67-vjeçare është gjetur e pajetë në banesën e saj në rrugën “Gjon Kastrioti”, ndërsa trupi i të ndjerës është dërguar në morg për të kryer ekspertimin mjeko-ligjor. Paraprakisht raportohet se […]

Lexo më shumë

COVID-19/ Një dasmë dhe një ceremoni mortore shkak për infektimin e 13 personave

COVID-19/ Një dasmë dhe një ceremoni mortore shkak për infektimin e 13 personave

Publikuar më 09.08.2020
13 raste të reja janë konfirmuar këtë të dielë me COVID-19, ...

13 raste të reja janë konfirmuar këtë të dielë me COVID-19, në Patos, Fier dhe Roskovec. Të gjithë personat që u infektuan e morën virusin në një dasmë dhe në një ceremoni mortore. Nga këto persona, 9 prej tyre të infektuar përkatësisht 8 në Patos dhe 1 në Fier u infektuan në një dasëm në fshatin […]

Lexo më shumë

“Ky është burim i përhapjes së infeksionit”, ministria bën apel qytetarëve

“Ky është burim i përhapjes së infeksionit”, ministria bën apel qytetarëve

Publikuar më 09.08.2020
Një apel nga Ministria e Shëndetësisë është bërë lidhur me n...

Një apel nga Ministria e Shëndetësisë është bërë lidhur me ndalimin e grumbullimeve në dasma dhe ceremoni festive apo mortore, duke i cilësuar burim të përhapjes së infeksioni dhe rikujton edhe thirrjen për mbajtjen e maskës në ambientet e mbyllura si dhe respektimin e distancës dhe rregullave të higjienës. “Nisur nga fakti se janë vënë […]

Lexo më shumë

Tiranë/ Gjobë dy restoranteve pasi organizuan dasma, nga 3 milionë lekë secilit

Tiranë/ Gjobë dy restoranteve pasi organizuan dasma, nga 3 milionë lekë secilit

Publikuar më 09.08.2020
Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr.1, në vijim të kontr...

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr.1, në vijim të kontrolleve të ushtruara në subjekte të ndryshme, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19, kanë konstatuar dy restorante në të cilët ushtrohej aktivitet, duke organizuar ceremoni martesore në kundërshtim me Aktin Normativ, duke mos respektuar protokollet e sigurisë. Për subjektet në fjalë shërbimet e Policisë u […]

Lexo më shumë

Koronavirusi në Shqipëri/ Rriten rastet e reja dhe numri i viktimave në 24 orët e fundit

Koronavirusi në Shqipëri/ Rriten rastet e reja dhe numri i viktimave në 24 orët e fundit

Publikuar më 09.08.2020
Sipas të dhënave të 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 6 p...

Sipas të dhënave të 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 6 persona nga COVID-19. Sakaq, nga 561 testime të kryera, janë konfirmuar 136 raste të reja, ndërsa numri i të shëruarve gjatë ditës së fundit është 74. 112 persona janë të shtruar në spital, 18 në terapi intensive, 3 të intubuar. Njoftimi i plotë […]

Lexo më shumë

Patos/ Infektohen 8 persona, ishin në një dasmë

Patos/ Infektohen 8 persona, ishin në një dasmë

Publikuar më 09.08.2020
Koronavirusi vazhdon që të përhapet në Shqipëri, duke infekt...

Koronavirusi vazhdon që të përhapet në Shqipëri, duke infektuar shumë shqiptarë me Covid-19. Burime për “Balkanweb” bëjnë me dije se 8 persona janë infektuar me Covid-19 në Patos. Ata janë infektuar, pasi ishin në një dasmë në Zharrëzh. Zhvillimi i dasmeve këtë periudhë ka qenë problematike. Shpesh herë pronarët e lokaleve kanë marrë gjoba të […]

Lexo më shumë

“Më le pa vëllain e vetëm, më le shpirtin bosh”, rrëqeth motra e skulptorit: Nuk të ndenja dot afër në fund

“Më le pa vëllain e vetëm, më le shpirtin bosh”, rrëqeth motra e skulptorit: Nuk të ndenja dot afër në fund

Publikuar më 09.08.2020
Motra e skulptorit Arben Bajo, i cili nuk i mbijetoi dot sëm...

Motra e skulptorit Arben Bajo, i cili nuk i mbijetoi dot sëmundjes së Covidit, ka shprehur dhimbjen për ndarjen e parakohshme nga jeta. Nëpërmjet një postimi në rrjetin social ‘Facebook’ Iris Bajo shkruan se kjo është një dhimbje e madhe dhe tashmë e ka shpirtin bosh. E motra kujton të gjithë momentet e bukura që […]

Lexo më shumë

Pedagogu i Ekonomikut shkon me helikopter në spital, ndan me urgjencë këtë lajm për miqtë

Pedagogu i Ekonomikut shkon me helikopter në spital, ndan me urgjencë këtë lajm për miqtë

Publikuar më 09.08.2020
Fatmir Memaj, pedagogu i Universitetit Ekonomik të Tiranës b...

Fatmir Memaj, pedagogu i Universitetit Ekonomik të Tiranës bën me dije se ka qenë në spital me urgjencë për shkak të problemeve me stomakun. Lajmin e ka dhënë vetë në rrjetin social “Facebook”, ku shkruan se nga urgjenca në Pogradec shkoi me helikopter në Tiranë. Pedagogu njofton se tashmë është në gjendje të mirë shëndetësore. […]

Lexo më shumë