Paloka: Rama, Lleshaj dhe Marku po konsumojnë përditë grusht shteti

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka, përmes një statusi në rrjetin social Facebook, ka reaguar në lidhje me tensionet e shkaktuara për shkak të procesit zgjedhor.

Paloka shkruan se Edi Rama, Sandër Lleshaj dhe Arta Marku po konsumojnë përditë grusht shteti.

Ndërsa më tej thekson se ata punojnë përditë për grusht shteti kundër popullit shqiptar dhe për të mbajtur në pushtet organizatën kriminale të Rilindjes. Ai shton se Rama ka urdhëruar zagarët e tij që në kundërshtim me dekretin e presidentit, të veprojnë në mënyrë ët jashtëligjshme.

Postimi i Palokës:

Rama , Lleshaj dhe Arta Marku po konsumojne dita, dites grushtin e shtetit qe synon te mbaj ne pushtet me dhune kreun e aleances se krimit .

Rama ka urdheruar zagaret e tij , qe ne kundershtim me ligjin, ne kundershtim me Dekretin e Presidentit qe ka anulluar daten e zgjedhjeve, te angazhojne me urdhera te jashteligjshem policine e shtetit kunder qytetareve , nga taksat e te cileve paguhet policia.

Organet e rendit dhe te drejtesise , kane detyrimin te zbatojne ligjin dhe jo te behen pjese e grushtit te shtetit duke zbatuar urdherat e paligjshem te Lleshajt dhe te Rames.

Kush po vihet ne sherbim te Rames , kush ka vendosur te sakrifikohet per te mbrojtur milionat e vjedhura te Rames dhe pushtetin e tij kriminal duhet ta dije se dita kur gjithesecili do te mbaje pergjegjesi nuk eshte larg.

Rama eshte ne vilen e tij te bunkerizuar, helikopterin e ka ne gatishmeri , milionat te siguruara ne off-shore dhe vazhdon te jap urdhera te kundraligjshem ndersa ndjek nga televizori pasojat e akteve te tij.

Kush zbaton urdherat e te cmendurit, ta dije se po behet ne menyre te vullnetshme apo te pavullnetshme , pjese e nje grushti shteti kunder qytetareve te ketij vendi, ku ne kemi ndermend te jetojme e te rrisim femijet edhe pasi Rama ta kete thyer koken.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet