Soft

Flamur gjigant të qendër të Dibrës së Madhe (video)

  • 23 Nëntor 2012, 10:56
  • Përditësuar 11:18

Festat e 100 vjetorit të pavarësisë, kanë pushtuar gjithë anët ku ka shqiptarë.


Në qytetin e Dibrës së Madhe të Maqedonisë, është shpalosur një Flamur gjigant  kuq e zi nga një grup studentësh, në një ndërtesë të madhe.


Flamuri ka një sipërfaqe prej 1250 metrash katrorë në një gjatësi prej 25 metrash dhe gjerësi prej 50 metrash. Flamuri do të qëndrojë i ekspozuar në këtë ndërtesë gjatë gjithë muajit nëntor.


 


 


 


 \Shekulli Online\E.Sh\


Pa Emër
Gjatesi a me e madhe se gjerisia e flamurit.E pa kuptimte.
Pa Emër
I gjith falemnderimi shkon per Rinor Slloven dhe qytetaret dibran sepse bene nje pune shumm te madhe .Dibra ka qen ne historii por prejt dites se ejnte hyri edhe me shumm.Bravooooo Dibraaa...
cami
ta gezojme festen dhe urime nga zemra,,ka lezet,,entuziazem dhe dashuri,,bravo DIBRA
Shefqet Cela
U LUMTE DIBRANEVE PATRIOTE!
MUA ME PELQEU JO VETEM MADHESIJA GJIGANDE E FLAMURIT, POE EDHE FAKTI QE E KISHIN FLAMURIN TE SAKTE; JO SI KETA TE SALIUT: PA GJUHE DHE NME BUZE TE STERZGJATUR.
Gjuhen ja kane prere zagaret tane.
Shefqet Cela
U LUMTE DIBRANEVE PATRIOTE!
MUA ME PELQEU JO VETEM MADHESIJA GJIGANDE E FLAMURIT, POE EDHE FAKTI QE E KISHIN FLAMURIN TE SAKTE; JO SI KETA TE SALIUT: PA GJUHE DHE NME BUZE TE STERZGJATUR.
Gjuhen ja kane prere zagaret tane.

Shto komentin tuaj

6 + 1 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM