Botë

Mesdhe, OKB: 100 emigrantë kanë vdekur, më shumë se 1000 që prej fillimit të vitit

C_2_articolo_3067940_upiImagepp

“Disa nga refugjatët që arritën në Vibo Valentia raportuan për rreth 100 njerëz të vdekur gjatë tentativës për të kaluar Mesdheun” disa ditë më parë. Këtë e bëri të ditur Federico Fossi, Komisioneri i Lartë i OKB-së për refugjatët, duke vënë në dukje se është “e vështirë të marrësh detaje të sakta në lidhje me atë çfarë ka ndodhur.” “Kjo tragjedi e fundit e ka çuar në 1,073 numrin e njerëzve të vdekur apo të zhdukur në Mesdheun qendror që prej fillimit të vitit”, shtoi ai. /K.Dh/

Nuk ka komente deri më tani. Pse të mos jeni ju të parët?

Shto komentin tuaj

8 + 3 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM