Botë

Afrikë e Jugut, autobusi përplaset me kamionin, 20 fëmijë kanë humbur jetën

C_2_articolo_3067948_upiImagepp

Të paktën 20 fëmijë vdiqën në një aksident rrugor në afërsi Pretorias, në Afrikën e Jugut. Minibusi ku ata po udhëtonin mori flakë pak pasi u përplas me një kamion dhe shumë prej të miturve mbetën të bllokuar në automjetin që po digjej. Kështu deklaroi Russel Meiring, zëdhënës për shërbimet e emergjencës, duke shtuar se shumë të tjerë mbetën të plagosur.

/K.Dh/

Nuk ka komente deri më tani. Pse të mos jeni ju të parët?

Shto komentin tuaj

6 + 9 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM