Botë

Wikileaks, arrestimi i Assange është një ndër prioritetet e Donald Trump

C_2_articolo_3067912_upiImagepp

Arrestimi i themeluesit të “Wikileaks”, Julian Assange, është një nga “prioritetet” e administratës Trump. Kështu ka deklaruar Jeff Sessions, Sekretari i Drejtësisë së presidentit amerikan, i cili është duke përgatitur aktakuzat kundër Assange dhe anëtarëve të tjerë të organizatës që shpërndau me mijëra dokumente diplomatike dhe ushtarake sekrete amerikane. “Ne do të përpiqemi të vëmë përballë përgjegjësive disa njerëz”, tha Sessions në një konferencë për shtyp.  /K.Dh/

Nuk ka komente deri më tani. Pse të mos jeni ju të parët?

Shto komentin tuaj

8 + 1 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM