Botë

Siri, Assad: Për të rimarrë Raqqa-n jemi të gatshëm të bashkëpunojmë me Perëndimin

C_2_articolo_3067901_upiImagepp

“Për të rifituar Raqqa-n, qytetin sirian që ndodhet në duart e terroristëve, qeveria e Damaskut është e gatshme të bashkëpunojë me çdo vend, duke përfshirë edhe vendet perëndimore”, tha presidenti Bashar al-Assad në një intervistë për revistën pro-ruse “Sputnik”. Assad, megjithatë shtoi se: “Perëndimi i mbështet terroristët dhe nuk ka vullnet për të luftuar kundër tyre.” /K.Dh/

Nuk ka komente deri më tani. Pse të mos jeni ju të parët?

Shto komentin tuaj

5 + 2 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM