Kronikë

Dënohet me burg shqiptari, kreu i grupit të trafikut të kokainës

  • Xhensila
  • 21 Prill 2017, 16:32
  • Përditësuar 16:34
auto_kokaine1492784477

 

Albert Bushaj, 37-vjeçari, i cili më herët ka qenë një ish bashkëpunëtor i prokurorisë së Aosta-s si përkthyes është dënuar me 3 vite e gjashtë muaj burgim për shpërndarje droge. Shqiptari e ka marë dënimin nga gjykata italiane e Aosta-s, që e ka liruar nga akuzat për shfrytëzim prostitucioni.

Sipas hetimeve të karabinierëve, Albert Bushaj ka qenë kreu i një bande që merrej me trafik kokaine në Aosta.

37-vjeçari, i njohur në mjedisin e tij si "avokat", përfundoi në gjyq dy vite më parë, pasi u arrestua në flagrancë me disa çanta me kokainë.

Sipas hetimeve të karabinierëve, trafiku i drogës i sillte grupit 1 milion euro në vit.

XH. D

Nuk ka komente deri më tani. Pse të mos jeni ju të parët?

Shto komentin tuaj

8 + 2 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM