Politikë

Batutat/ Rama i përgjigjet qytetarit: Po ti paske në gojë partinë

  • Xhensila
  • 21 Prill 2017, 15:18
  • Përditësuar 15:18
rama ne kukes

“Dua 200 legalizime në këtë zonë. Procesi në të gjithë Kukësin do të mbyllet me shpejtësi. Kthimi është një që strehë pa leje, ta bëjmë një strehë me leje. Nëse shume familje të varfëria kanë shtëpi të mira, sepse gjithçka kanë pasur e kanë investuar në atë shtëpi, ata mund ta shesin atë. Kjo është vlera e madhe ekonomike e këtij procesi, nuk është vetëm një vlerë ligjore” tha Rama gjatë shpërndarjes së legalizimeve në Kukës.

Batutat:

Qytetari 1: Dua t’i kërkoj z.kryeministër në emër të minatorëve të Kukësit, statusin meqë kemi shumë shpresë tek ti. Të rrojë Partia Socialiste.
Rama: Leje partinë se s’kemi ardh për partinë, se ka dhe demokratë këtu na mërziten.

Qytetari 1: Aplikimin kam 27 vite dhe tani e mar legalizimin.

Rama: Ti paske PS në gojë , ku merrke gjë ti. Përsa i përket minatorëve, ne i kemi bërë ato që kërkon ti

Rama: Po na fryn erë e madhe, dikush po na merr në gojë, plaku dixhital. Baba e ka ndërtu ë? Ti ke ndërtu flokët, falëndero babën live. Thuja që do e mbaj me nder.

Qytetari 2: Faleminderit babi Qytetari 3: E nisa shtëpinë në 2013-n ta ndërtoj…

Rama: Ooo paske shpëtuar mirë, e paske kapur policinë në gjumë

Qytetari 3 : Hahaha po Rama: Se në 2013-n ishte akoma në gjumë policia

/XH. D/

 

Nuk ka komente deri më tani. Pse të mos jeni ju të parët?

Shto komentin tuaj

3 + 9 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM