Sport

Tragjedi në futbollin britanik, ndërron jetë trajneri i klubit të njohur

  • Pandeli
  • 21 Prill 2017, 14:06
  • Përditësuar 14:06

1 Nga 2 Foto


Ka ndërruar jetë në moshën 44-vjeçare trajneri i të rinjve të klubit londinez të Tottenham, Ugo Ehiogu, si pasojë e një ataku kardiak.

Ish-mbrojtësi u dërgua në spital ditën e enjte, ndërsa sot(e premte), Ehiogu ndërroi jetë.

E gjithë bota e futbollit i ka kushtuar vëmendjen ndarjes nga jeta të ish-sulmuesit të gjigandëve anglezë. Tottenham njoftoi se takimi me Manchester United është shtyrë, po ashtu edhe çdo aktivitet tjetër në akademinë e saj. /P.Sh/

Nuk ka komente deri më tani. Pse të mos jeni ju të parët?

Shto komentin tuaj

6 + 5 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM