Soft

Fotoja nga alpet e Shqipërisë, shpallet fotografia më e mirë e vitit 2017

  • Pandeli
  • 21 Prill 2017, 13:33
  • Përditësuar 13:33

1 Nga 16 Foto


Fotografia e një gomari në alpet e Shqipërisë, e shkrepur nga fotografi belg, Frederik Buyckx është shpallur fituese në një prej kompeticioneve më të rëndësishme në botën e fotografisë zhvilluar nga “Sony”.

Fotografi do të përfitojë plot 25 mijë dollarë nga ky çmim. E veçanta e kësaj fotografia(e ilustruar më sipër), sipas jurisë përzgjedhëse, qëndron për faktin se kompozimi dhe elementët e fotografisë tregojnë transformimin e natyrës teksa mbërrin dimri, dhe sipas juristëve kjo është një punë e bukur. Në fotografi tregohet një gomar i cili përpiqet të ngrihet në këmbë.

Në fotogaleri mund të shihni edhe fotografi të tjera fituese në kategori të ndryshme. /P.Sh/

Nuk ka komente deri më tani. Pse të mos jeni ju të parët?

Shto komentin tuaj

5 + 4 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM