Politikë

Basha: Ky është krebashkiaku socialist i përfshirë në trafik droge

Lulzim_BashaKreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka akuzuar kreun e bashkisë së Elbasanit, Qazim Sejdini, si të përfshirë në trafik drogë.

Në fjalimin e mbajtur sot në çadrën e protestës kreu i opozitës tha se dje u kapën 8 ton drogë, që u gjendën në ngarkesën e Sejdinit. Basha shton se kryebashkiaku socialist ka një agjenci të trafikut të drogë.

“Dje u kapën 8 ton drogë nën ngarkesën Qazim Sejdini. Të gjithë e dinë si e mori pushtetin ai me bandit e drogës në Shqipëri e dori në Angli. Ai është përfshirë në trafik droge dhe ka një agjenci trafiku”, tha Basha.

Kosovari
Del e matu ne kandarin e popullit. Mos u frogo,se friga nuk te shpeton. Vetem populli te peshon saket e drejte,madje matjes se Tij nuk mund t'i shpetosh ne asnje menyre e ne asnje moment e rrethane. Brutaliteti e arroganca jane tipare negative qe te demtojne dhe te vleresojne se, nuk je per Shqiperine dhe shqiptaret.Zenja e rrugeve eshte veprim jo demokratik, del ne peshoje te popullit.Shqiperia e shqiptareve!

Shto komentin tuaj

7 + 3 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM