Sport

Hidhet shorti i Ligës së Kampionëve, mësohen çiftet gjysmëfinaliste

  • Pandeli
  • 21 Prill 2017, 12:23
  • Përditësuar 12:26
MAIN-Champions-LeagueËshtë hedhur shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve në Nyon të Zvicrës.

Real Madrid, Juvents, Atletico Madrid dhe Monaco kanë qenë pjesë e shortit të tërhequr për çiftet gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Fati ka dashur që ky short të na sjell edhe dy ndeshje interesante. Ndeshja e parë gjysmëfinale është ajo në mes të Real Madridit dhe Atletico Madrid , ndërsa e dyta Juventusi ndaj Monacos. Ndeshjet e para gjysmëfinale do të zhvillohen më 2 dhe 3 maj, ndërsa ato të kthimit një javë më vonë.

Nuk ka komente deri më tani. Pse të mos jeni ju të parët?

Shto komentin tuaj

6 + 9 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM