Extra

17 materialet më të shtrenjta në botë (FOTO)

  • Pandeli
  • 21 Prill 2017, 10:18
  • Përditësuar 10:18
2848555-shutterstock_343993928-650-67eae1dc17-1484652803Për shekuj me radhë, njerëzit kanë besuar se ari është materiali më i shtrenjtë në botë. Por nuk është kështu.

Më poshtë do të gjeni të listuar materialet më të shtrenjta në planet. /P.Sh/

16. Safron — $11 per gram15. Ar — $56 per gram14. Rhodium — $58 per gram13. Platinum — $60 per gram12. Methamphetamine — $100 per gram11. Briri i një Rinoceronti — $110 per gram10. Heroina — $130 per gram9. Kokainë — $236 per gram8. LSD — $3,000 per gram7. Plutonium — $4,000 per gram6. Painite — $9,000 per gram5. Taaffeite — $20,000 per gram or $4,000 per carat4. Tritium — $30,000 per gram3. Diamonti — $55,000 per gram2. Californium — $25-27 million per gram1. Antimatter — $62.5 trillion per gramNuk ka komente deri më tani. Pse të mos jeni ju të parët?

Shto komentin tuaj

9 + 6 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM