Soft

Kanada, ajsbergu gjigand i afrohet qytetit, shokohen banorët (FOTO)

  • Pandeli
  • 21 Prill 2017, 09:50
  • Përditësuar 09:51

1 Nga 5 Foto


Një ajsberg i madh i është afruar gjirit të një qyteti të Kanadasë, duke e kthyer Ferryland në një pikë turistike.

Të shumë janë fotografët të cilët kanë zgjedhur të udhëtojnë në këtë vend për të parë nga afër një ndodhi të rrallë.

Autostrada Southern Shore” është bllokuar gjatë fundjavës për shkak se qindra njerëz dolën nga makinat e tyre për të parë “malin e akullt”, i cili  është më i madh edhe se ajsbergu i “Titanik”-ut. /P.Sh/

Nuk ka komente deri më tani. Pse të mos jeni ju të parët?

Shto komentin tuaj

8 + 8 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM