Sport

Milan shfaq interes për sulmuesin e Romës

  • Pandeli
  • 21 Prill 2017, 08:45
  • Përditësuar 08:46
edin-dzeko-roma-football-celebrates_3770020Bomberi i Romës, Edin Dzeko, raportohet se është vënë në listën e dëshirave të Milanit, të cilët pas vendosjes së pronarëve të rinj kërkojnë të përforcohen sezonin e ardhshëm.

Trajneri i kuqezinjve Vincenzo Montella ka patur tre orë takim me stafin e ri drejtues, Massimiliano Mirabelli dhe Marceo Fassone, teksa një javë më parë klubi u ble nga Yonghong Li.

“Mediaset Premium” shkruan se Dzeko është plani B në rast se ‘Rosonerët’ dështojnë të transferojnë në skuadër Pierre-Emerick Aubameyang nga Borussia Dortmund. 18 milionë euro është gati të paguajnë klubi nga Milano për shërbimet e boshnjakut. /P.Sh/

Nuk ka komente deri më tani. Pse të mos jeni ju të parët?

Shto komentin tuaj

9 + 8 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM