Botë

Rusi, Putin dërgon forca ushtarake në kufi me Korenë e Veriut (FOTO)

  • Pandeli
  • 21 Prill 2017, 07:56
  • Përditësuar 07:56

1 Nga 4 Foto


Rusia thuhet se është duke vendosur pajisje dhe forca ushtarake në kufi me shtetin komunist të Koresë së Veriut.

Sipas mediave lokale në lindjen e largët, banorët kanë parë armatime ushtarake që prej fundjavës të cilat udhëtojnë në kufi me Korenë e Veriut.

Shtetet e Bashkuara dhe Koreja e Veriut kanë paralajmëruar më herët për mundësinë e sulmeve parandaluese, teksa udhëheqësit e vendit më të izoluar në planet janë shprehur të gatshëm për luftë bërthamore me perëndimin.

Sipas një zëdhënësi të ushtrisë ruse, këto lëvizje janë thjesht rutinore ushtarake. /P.Sh/

Nuk ka komente deri më tani. Pse të mos jeni ju të parët?

Shto komentin tuaj

4 + 9 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM