Politikë

Deklarata e fortë e Blushit: Do ta lë mandatin në rast se...

Ben_BlushiKreu i LIBRA-s Ben Blushi ka deklaruar sonte në emisionin “Opinion” se është kundër arrogancës të pushtetit.

Blushi ka thënë se do ta linte mandatin e deputetit në rast se fiton qoftë edhe një vend në Kuvend, i cili të ishte i pamerituar. Ai shtoi se nuk pranon asnjë votë që nuk e ka marrë nga qytetarët shqiptarë. Kreu i LIBRA theksoi se forcat politike duhet të marrin pjesë në zgjedhje. Sipas tij, çdo vendim do të merret pas zgjedhjeve, me sa më tepër përgjegjshmëri.

/D.Xh/

 

 

 

 

Nuk ka komente deri më tani. Pse të mos jeni ju të parët?

Shto komentin tuaj

8 + 7 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM