Politikë

Kriza e zgjedhjeve, Meta takon Shpëtim Idrizin

rama idrizi metaaaaaaa

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka zhvilluar një takim për rreth 30 minuta me kryetarin e PDIU-së Shpëtim Idrizi. Biseda e cila ka zgjatur për rreth 30 minuta besohet të ketë pasur në qendër të vëmendjes zhvillimet politike pas refuzimit që KQZ i bëri kërkesës për shtyrjen e afatit të regjistrimit të koalicioneve. Po ashtu dhe zgjedhja e Presidentit të vendit besohet të ketë qenë objekt i takimit. Ndërkohë që PDIU ka paraqitur një platformë me 7 pika për zgjidhjen e krizës politike, ku opozita qëndron në protestë për më shumë se dy muaj. Takimi mësohet se u zhvillua në selinë e Kuvendit

Nuk ka komente deri më tani. Pse të mos jeni ju të parët?

Shto komentin tuaj

2 + 5 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM