Politikë

Ja kur do të zhvillohet raundi i tretë për presidentin

kuvendKuvendi ka vendosur që raundi i tretë për zgjedhjen e presidentit të zhvillohet më 27 prill, ditën e enjte në orën 15:00.

Kjo datë është vendosur pas dështimit të dy raundeve të para për zgjedhjen e presidentit të ri të Shqipërisë.

Mungesa e kandidatëve për president ka çuar në dështimin e dy raundeve të procesit për zgjedhjen e presidentit të ri të Shqipërisë.

Sipas Kushtetutës, edhe në raundin e tretë për zgjedhjen e Presidentit nevojiten votat pro të 84 deputetëve.

Më herët u mblodh Komisioni i Ligjeve për të verifikuar nëse në më pak se 12 orë nga raundi i parë i votimit në Kuvend. /E.SH/

Nuk ka komente deri më tani. Pse të mos jeni ju të parët?

Shto komentin tuaj

1 + 5 =
Gazeta 'Shekulli' iu kërkon gjithë lexuesve të saj, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë!

Ftojmë lexuesit, që nëse kanë opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema të tjera të lira, mund të na kontaktojnë në adresën: komente@shekulli.com.al


KM